Dermaclinic
Lv Ru En

ATRODI MŪS

SKANSTES IELA 50, 3. STĀVS, RĪGA, LV-1013, LATVIJA

Karte

SAZINIES AR MUMS

TĀLRUNIS +371 67 847 102

MOB. TĀLR. +371 28 381 189

MOB. TĀLR. +371 20 25 07 01
(uz šo tālruni zvani tiek pieņemti laikā no 10:00-12:00, pārējā laikā tiek apstrādātas iesūtītās sms)

FAKSS +371 67 709 555

E-PASTS dermaclinic@vc4.lv

Darba laiks

PIRMDIENA 09:00 - 19:00

OTRDIENA 09:00 - 19:00

TREŠDIENA 09:00 - 19:00

CETURDIENA 09:00 - 19:00

PIEKTDIENA 09:00 - 19:00

SESTDIENA x

SVĒTDIENA x

Seko mums

Facebook Twitter Draugiem Youtube

Jaunumi

Kā metabolais sindroms veicina ādas novecošanos?

“Veselības centrs 4” filiāles “Dermatoloģijas klīnika” un grupas uzņēmuma “Capital Clinic Riga” dermatoloģe, preventīvās medicīnas speciāliste Jana Janovska aprīļa sākumā piedalījās 15. Pasaules estētiskās un pretnovecošanās medicīnas kongresā (AMWC 2017 – 15th Aesthetic & Anti-Aging Medicine World Congress), kas norisinājās Monako.

Lasīt vairāk

04.25.2017

 

Dr. Jana Janovska jau vairākus gadus šajā kongresā vada gan sesiju, gan uzstājas kā lektore, prezentējot savu pētījumu, šogad daktere uzstājās ar lekciju: Glikācija un metabolais sindroms- būtiski faktori, kas paātrina novecošanās procesus (Angl. “Glycation and metabolic syndrome; a vital part of premature aging.”)

 

Zināms, ka glikācija ir bioķīmisks process, kad glikozes molekula (visbiežāk tā ir fruktoze) asinīs pievienojas proteīnam vai taukiem. Tas nozīmē, ka nesintezējas pareizie hormoni, pareizi elementi, antioksidanti, un molekulas vairs nespēj bioloģiski pareizi funkcionēt. Tāpēc produkts numur viens, no kā būtu jāizvairās, lai aizkavētu novecošanos, ir cukurs. Cukurs nomāc kolagēna efektivitāti ādas šūnās, bet kolagēns ādai nepieciešams, lai uzturētu tās struktūru – lai āda būtu tvirta un elastīga. Līdz ar to var secināt, ka cukurus paātrina novecošanās procesus.

 

Bet kas īsti ir metabolais sindroms? Kā skaidro dr.Janovska, metabolais sindroms ir simptomu kopums, kas sastāv no centrālās aptaukošanās (ķermeņa augšdaļas jeb vēdera aptaukošanās), plus vēl kāds no simptomiem:

 

  • paaugstināts triglicerīdu līmenis (tas atbild par tauku un ogļhidrātu apmaiņu organismā),
  • paaugstināts cukura līmenis asinīs,
  • samazināts augsta blīvuma holesterīns (augsta blīvuma holesterīns – ir veselībai labvēlīgs, bet zema blīvuma holesterīns ir veselībai nelabvēlīgs),
  • paaugstināts asinsspiediens.

 

Dr.Janovska, pētījuma laikā uzraudzījusi 111 pacientus, no kuriem 56.6% konstatēts metabolais sindroms. Daktere norāda, ka apmēram 1/3 daļai no populācijas ir metabolais sindroms, turklāt tas var izraisīt arī tādas ādas saslimšanas, kā akne, melnējošā akantoze, rozācija. Mūsdienās pacientu skaits, kuriem konstatēts 2. tipa cukura diabēts vai kardiovaskulārās slimības, ir tik liels, ka daktere to pielīdzina gandrīz epidēmijas statusam, un daļai no šiem pacientiem konstatēts arī metabolais sindroms.

 

Metabolais sindroms var izraisīt hroniskus infekciju iekaisumus ādā, ar pro-inflomatoro faktoru izdalīšanos, kas aktivizē matrices metallopteināzi (MMP), kas pa tiešo degradē kolagēnu un paātrina ādas novecošanos. Metabolā sindroma gadījumā tiek novājināta ādas barjerfunkcija, normāla tauku un sviedru dziedzeru funkcija, kolagēnās struktūras, pavājinās brūču dzīšana, samazināta mikro/makrocirkulācija.

 

Kā kopsavilkumu savam pētījumam un “ceļa maizi” ikvienam cilvēkam, daktere aicina sekot līdzi saviem uztura paradumiem, izslēgt cukura lietošanu no ikdienas maltītēm, jo glikācija un metabolais sindroms  tiešā veidā ietekmē ādas stāvokli, bet kā zināms, tieši mūsu āda ir pirmā, kas ziņo par novecošanās procesu sākšanos!

 

Taujāta, kādas aktualitātes šogad dominē pasaulē, daktere stāsta, ka  šobrīd popularitāti sasniegusi tendence rītu iesākt ar fiziskajām aktivitātēm, bet brokastis ieturēt ne ātrāk kā plkst. 10:00, izvēloties ēst vieglus ogļhidrātus un augļus.

 

“Šobrīd pasaules topā ir slow- age medicīna, kas pēta, kā veicināt lēnus, pakāpeniskus novecošanās procesus, saglabājot augstvērtīgu dzīves kvalitāti”, stāsta dr.Jana Janovska, kura ir gandarīta par iespēju piedalīties un uzstāties lielākajā un nozīmīgākajā dermatoloģijas, plastiskās ķirurģijas un preventīvās medicīnas forumā pasaulē.

Jauns sākums tavam skaistumam!

Līdz 31. maijam krūšu un vēdera plastiskajām operācijām Dermatoloģijas klīnikā pavasara atlaides. Veicot abas operācijas atlaide dubultojas - saņem 400 Euro atlaidi!

Lasīt vairāk


Anchor
akcija krusu plastikas operacijam
 
Uz jautājumiem atbild Veselības centrs 4 Dermatoloģijas klīnikas plastikas ķirurģe Nonna Tomiševa.
 
 
 
Kādas krūtis tagad modē?
 
Mode uz skaistuma ideāliem mainās, bet attiecībā uz krūtīm tā paliek nemainīga - par skaistām tiek uzskatītas proporcionālas un piepaceltas krūtis. Pašas svarīgākās ir proporcijas. Pēdējos gados visiecienītākie bijuši pilienveida jeb anatomiskie implanti, jo tie nodrošina dabiskāku izskatu. Jāatceras, ja sievietei būs plati pleci vai iegurnis, palielinot krūtis mainīsies arī auguma kopējās proporcijas. Pēdējos gados parādās arī interesanta tendence - krūšu formu vēlas uzlabot sievietes, kuras pārkāpušas 40 gadu slieksni. Ja agrāk pēc 40 sāka domāt par pensiju, tagad sieviete vēlas būt jauna, skaista un priecāties par dzīvi.
 
Vai visas sievietes var veikt krūšu plastisko operāciju?
 
Labāk krūšu korekciju veikt tad, ja bijusi vismaz viena grūtniecība, jo tad krūšu āda ir iestiepusies. Ātrāk par 18 gadiem pie plastikas ķirurga doties nav ieteicams, jo tad vēl nav nostabilizējies hormonālais stāvoklis.
 
Kādas ir iespējas palielināt krūtis?
 
Populārākā metode krūšu plastiskajā ķirurģijā joprojām ir krūšu palielināšana ar implantiem, jo tā garantē precīzu rezultātu — izmēra un formu. Savukārt, izvēloties plastiku ar pašas taukšūnām, jāņem vērā, ka apmēram 40-60% tauku iet bojā (viss atkarīgs no konkrētā organisma, kā tauki iedzīvojas). Līdz ar to precīzu izmēra ir grūtāk garantēt un ceļš līdz ideālām krūtīm var būt ilgstošāks. Iespējams, būs nepieciešama vēl papildu korekcija. Taču šī metode ir laba alternatīva sievietēm, kuras nevēlas 
implantus. It īpaši veiksmīgi rezultāti sasniedzami, kombinējot vienu metodi ar otra. Piemēram, veicot formas korekciju pēc krūšu rekonstrukcijas ar implantiem (pēc onkoloģiskajām operācijām), ja krūtīs nav taukaudu un implanti kļūst manāmi, vai arī tad, ja mainās krūts forma pēc bērniņa barošanas ar krūti. Pēc tauku injekcijas to aprises kļūst mazāk redzamas un krūtis iegūst dabiskāku izskatu. Protams, vislabāko risinājumu piemeklēs ārsts un kopējās sarunās izvērtēsiet, kādai metodei dot priekšroku.
 
Kā atrast sev piemērotāko izmēru?
 
Vairums sieviešu tomēr vēlas pēc iespējas dabiskāku krūšu formu, lai tās nav pārāk "kliedzošas" un anatomiski skaisti izskatās. Šajā ziņā esmu pamanījusi atšķirības starp dažādām tautībām - ja latvietes ir atturīgas, tad krievu tautības sievietes mīl vairāk eksperimentēt un nebaidās izcelties.
 
Par cik izmēriem ieteicams palielināt krūtis?
 
Es neiesaku palielināt krūtis vairāk par diviem izmēriem, jo tā ir liela slodze ādai un pastāv komplikāciju riski. Nedrīkst pārspīlēt, jo tauku pārapdzīvotība vienā vietā izraisa apasiņošanas trūkumu un jaunajā vietā tie īsti labi neiedzīvojas. Turklāt, ievietojot pārāk lielus implantus, tas ir viens no riskiem, kāpēc veidojas izteiktas kapsulas kontraktūras, kas izraisa implantu deformāciju.
 
Implantu var ievietot pa dažādām operācijas grieziena vietām. Kā to izvēlas?
 
Grieziena vieta var būt zem krūts, krūts areolas zonā vai padusē.  Katram no šiem griezieniem ir gan priekšrocības, gan trūkumi. Visbiežāk tiek izmantots grieziens zem krūts. Tam raksturīga laba pārskatāmība un implanta ievietošanas iespēja operācijas laikā. Ievietojot implantu zem krūts muskuļa, dziedzera audi paliek pilnībā neskarti. Areolas grieziena gadījumā ir papildu iespēja koriģēt nelielu krūts noslīdējumu. Taču, var būt ierobežota iespēja ievietot liela tilpuma implantu, ir sliktāka operācijas pārskatāmība, var rasties krūts gala jutības traucējumi un laktācijas periodā – barošanas traucējumi. Izmantojot paduses griezienu, krūšu rajonā nav rētu, bet operācijas laikā ir sliktāka pārskatāmība. Šī grieziena gadījumā parasti ievieto apaļas formas implantus.
 
Pēc cik ilga laika ir redzams mākslīgi implantēto krūšu patiesais rezultāts un, vai šī krūšu forma saglabāsies uz mūžu?
 
Sievietei, kura izšķīrusies veikt krūšu plastisko vai rekonstruktīvo operāciju, ir jāsaprot, ka tādas operācijas rezultāts savu galīgo izskatu iegūst vairāku mēnešu laikā, tādēļ pilnībā novērtēt operācijas rezultātu būs iespējams tikai pēc pusgada. Nereti ir nepieciešamas krūts papildu korekcijas, lai sasniegtu estētiski labu rezultātu.
Diemžēl krūtis gan ar implantiem, gan bez tiem laika gaitā noveco. Svara izmaiņas vai bērna zīdīšana arī var būt iemesls krūšu formas izmaiņām. Ja implanta stāvoklis ir nevainojams, bet sieviete vēlas korekcijas, plastikas ķirurgs veic tikai ārēju ādas savilkšanu, pašus implantus neskarot.
 
Vai implants arī var izslīdēt no īstās vietas?
 
Jārēķinās — ja kādu iemeslu dēļ, piemēram, aktīvi sportojot, ceļot smagumus, arī traumu dēļ, pilienveida implanti var izslīdēt no īstās vietas un rotēt, to var vizuāli redzēt, jo mainās krūšu forma. Apaļajiem implantiem ir mazākas rotēšanas iespējas. Tāpēc bieži vien sievietēm, kas ir aktīvas sportistes, piedāvā apaļos implantus. Savukārt tām, kurām nav pietiekami attīstījušies krūts audi, vairāk piemēroti anatomiskas formas implanti. Katrs gadījums ir individuāls.
 
Vai implanti tiek ievietoti uz mūžu?
 
Mēdz būt gadījumi, kad izveidojusies kapsulas kontraktūra — sabiezēti rētaudi ap implantu. Ja organisma reakcija ir izteikta, kapsulas kārta izveidojas bieza un cieta un deformē implantu. Nekad nevar paredzēt, kā organisms reaģēs pēc implantu ievietošanas. Sākumā krūtis ir skaistas, bet pēc pusgada var rasties šīs vēlīnās komplikācijas. Taču tas notiek ļoti reti. Tā kā implantiem tiek dota mūža garantija, tos nomaina pret jauniem, ja rodas attiecīgā implanta deformācija, un tad par tiem nav jāmaksā, bet par operāciju gan. 
Ja pašsajūta ir laba, nav vajadzības pēc korekcijām vai cita izmēra, implanti nav jāmaina. Lai kontrolētu implanta stāvokli, sievietei regulāri- vismaz reizi gadā rekomendē veikt krūts dziedzeru ultrasonogrāfijas pārbaudes.
 
Kas notiek, ja implants saplīst?
 
Statistika liecina, ka implanti plīst četrām no 1000 sievietēm, un tajā iekļauti gadījumi, kad sievietes iekļuvušas dažāda veida negadījumos. Taču, implantam plīstot, tā želejveida saturs neizplūst. Eksperimentos pierādīts — ja silikonu pārgriež, tas paliek apvalkā un neiztek.
 
Kas jāievēro pēcoperāciju periodā?
 
Pēc operācijas 2–3 nedēļas jāvalkā speciāls krūšturis, kā arī jāizvairās no fiziskām aktivitātēm un straujām roku kustībām. Sāpes pakāpeniski mazinās un izzūd 1–3 nedēļu laikā.
 
Vai, palielinot krūšu izmēru, var parādīties strijas?
 
Pēc implantu ievietošanas strijas papildus nerodas. Ja strijas bijušas iepriekš, krūtīs ievietojot implantus, tās būs vairāk redzamas. 
 
Vai pēc implanta ievietošanas nedrīkst barot bērnu ar krūti? 
 
Pēc implanta ievietošanas drīkst barot ar krūti. Tikai jāņem vērā, ka šajā laikā producējas piens un krūts dziedzeris palielinās. Pārtraucot barot, krūtīs var pazust tvirtums, bet ne visām sievietēm pēc bērniņa barošas ar krūti jāmaina implanti.
 
Plastikas ķirurga palīdzību meklē ne tikai sievietes ar mazām krūtīm un tādas, kuras vēlas iegūt ideālo krūšu formu... Kā vēl var palīdzēt plastikas ķirurgs?
 
Bieži vien pie plastikas ķirurga vēršas sievietes, kuras par labu plastiskajai operācijai izlēmušas asimetrisku krūšu vai iedzimta attīstības defekta dēļ, pēc gūtām traumām vai pēc onkoloģiskas operācijas, kuras laikā veikta krūts amputācija. Ļoti bieži krūtis zaudē formu pēc bērniņa zīdīšanas vai pēc straujām svara izmaiņām. Tad veicam krūšu dziedzeru pacelšanu jeb mastopeksiju, to bieži vien apvienojot ar krūšu palielināšanu. Daudzos gadījumos sievietes vēlas veikt krūšu samazināšanu, kuras mērķis ir panākt mazākas, formīgākas krūtis, kas ir proporcionālas vispārējai ķermeņa uzbūvei. Un ne vienmēr šo operāciju veic tikai estētiskā nolūkā, lielākoties pēc krūšu samazināšanas šie cilvēki jūtas fiziski labāk un uzlabojas viņu veselības stāvoklis- mazinās muguras sāpes, ādas bojājumi ( izsitumi, izsutumi) un citas sūdzības, ko izraisījušas pārmērīgi lieli krūšu dziedzeri.
 
Vai implanti neietekmē, piemēram, mamogrāfijas izmeklējuma rezultātu?
 
Noteikti jāinformē rentgenologs pirms mamogrāfijas izmeklēšanas, ja veikta krūšu plastiskā operācija ar pašas taukiem. Tas ir svarīgi tāpēc, lai neradītu lieku trauksmi — maldīgu iespaidu par veidojumu. Tā kā pie tauku ievadīšanas 40-60% tauku iet bojā, tie pārveidojas par kalcinātiem un mamogrāfijas uzņēmumos ir redzami kā balti pleķīši. Lai izslēgtu visas aizdomas, labāk biežāk veikt pārbaudi pie ārsta, un, ja aizdomīgie pleķīši nepalielinās, visticamāk, tie ir izveidojušies kalcināti.
 
 
 
 
akcija vedera plastikas operacijam 
 
Anchor
 
Kādā veidā atgūt pievilcīgu ķermeņa formu, ja no tās ir palikušas tikai atmiņas? Ko darīt gadījumā, ja pastāvīgās diētas,  nogurdinošie treniņi nedod vēlamos rezultātus? Plastiskā ķirurģija mūsdienās spēj atrisināt šo problēmu. Abdominālā plastika ir viena no metodēm, kas palīdz mainīt un uzlabot izskatu un tādējādi paaugstināt pašapziņu. Par vēdera plastikas iespējām stāsta Veselības centrs 4 Dermatoloģijas klīnikas plastikas ķirurģe Nonna Tomiševa.
 
Kas ir vēdera plastika?
 
Tā  ir ķirurģiska operācija, kuras laikā likvidē lieko, nekvalitatīvo ādu, savelk to, noņem liekos taukaudus, kā arī nostiprina vēdera priekšējās sienas muskuļus.
 
Kādos gadījumos vēdera plastiku izmanto?
 
Vēdera plastikas operāciju visbiežāk izmanto sievietes, kurām grūtniecības laikā izstaipīti vēdera muskuļi un āda, cilvēki, kuri zaudējuši lieko svaru, bet āda palikusi nokarena, kā arī klienti ar uz priekšu izvirzījušos vēderu, kas nepazūd ne ievērojot diētu, ne nodarbojoties ar sportu. Operāciju, protams, veic arī vīriešiem, kuriem raksturīgā aptaukošanās (ābola tipa) ir saistīta ar ādas tauku slāņa palielināšanos, kā arī vēdera sienas muskuļu vājumu.
 
Kas jāņem vērā, veicot operāciju?
 
Pirms vēdera plastikas operācijas ārsts noteikti iegūs informāciju par klienta vispārējo veselības stāvokli, lietotajiem medikamentiem utt. Līdz minimumam jāsamazina vai vislabāk jāpārtrauc smēķēšana vismaz 4-6 nedēļas pirms operācijas, jo smēķēšana pagarina dzīšanas un atveseļošanās procesu. Pirms operācijas nedrīkst lietot asinis šķidrinošas zāles, piemēram, aspirīnu. Ārsts sniegs arī uztura un dzīvesveida uzlabošanas ieteikumus, lai operācijas rezultāts būtu pēc iespējas veiksmīgāks un saglabātos pēc iespējas ilgāk.
 
Kādā vecumā labāk veikt vēdera plastiku?
 
Vidējais vecums, kurā sākt domāt par abdominoplastiku ir 30–40 gadi. Ja jums ir pāri 40 un augstāk minētie cēloņi jums sagādā morālu diskomfortu un fiziskas ciešanas, abdominoplastika var kļūt par vienīgo pareizo lēmumu.
 
Kā norit operācija?
 
Vidēji operācija ilgst 1 – 3,5 stundas – tas ir atkarīgs no veicamās operācijas sarežģītības un korekcijai pakļautā apjoma.  To veic stacionārā un parasti  vispārējā anestēzijā.
Vēdera korekcijas operācijas ir divu veidu – pilna vēdera plastika un mini plastika. Pilnu vēdera plastiku veic tad, ja problēmas ir gan zem, gan virs nabas. Šajā gadījumā visa nekvalitatīvā āda no nabas līdz kaunuma rajonam tiek likvidēta. Savukārt āda, kas virs nabas ir elastīga, spēj pārvilkties pār visam vēderam kā elastīgs topiņš. Tipiskais pacientu jautājums – kur paliek naba? Vispirms tā tiek atbrīvota un tad ievietota savā vietā jaunajā ādā. Tādējādi tiek likvidēta ādas kabata, krokas un iegūts pilnīgi gluds, taisns vēders.
Mini vēdera plastikas laikā sakārto tikai zonu zem nabas – likvidējot atslābušu ādu, liekus taukaudus, strijas. Šīs operācijas laikā naba netiek pārstādīta. Muskuļi tiek savilkti tikai zem nabas un dažos gadījumos pāris centimetrus virs tās, taču tos nevar pilnībā dabūt kopā no ribu augšdaļas.
 
Kā norit atveseļošanās periods?
 
Pēc vēdera plastikas operācijas virsējie diegi tiek izņemti apmēram pēc nedēļas vai ilgāka laika, dziļāk esošie diegi iznāk pēc pāris nedēļām. Brūces ir jāsargā no mitruma. Atveseļošanās periodā ir jānēsā balstoša apakšveļa. Darbā atkarībā no slodzes veida vēlams atgriezties ne ātrāk kā pēc 1 - 2 nedēļām. Pēc operācijas var saglabāties uztūkums, īslaicīgas sāpes, operētā vieta var būt nejutīga. Sporta un citas nodarbes, kas prasa piepūli, var uzsākt pēc sešām nedēļām, bet vieglas slodzes treniņi tikai veicina atlabšanu. Atlabšanas periodā jāizvairās no sauļošanās un saunas.
 
Vai pēc tās paliek rētas?
 
Vēdera plastikas operācijās griezienus veic līmeniski atkarībā no vēdera individuālām īpatnībām. Pilnai vēdera plastikai, kad pārstāda nabu un sakārto virsnabas zonu, šuve ir diezgan gara – tā līdzīgi ķeizargrieziena rētai iet gar kaunuma matiņiem, pagarinoties līdz gūžas kauliem. Lai arī šuve ir gara, tā pilnībā “ievietojas” apakšveļas zonā, tas nozīmē, ka droši valkājami divdaļīgie peldkostīmi, džinsi ar pazemināto jostas vietu un stringi, taču kailā ķermenī rēta ir redzama. Kā jeb kura rēta pirmajā pēcoperācijas periodā ir sārta, gada laikā pamazām topot balta, kad to var droši sauļot, tādējādi padarot mazāk manāmu. Veicot tikai vēdera apakšējās daļas korekciju jeb miniplastiku, rēta ir salīdzinoši maza. Jāatzīmē, ka vēdera plastikas laikā var atbrīvoties arī no citu operāciju rētām, ja tās ir zonā zem nabas.
 
Cik ilgi pēc vēdera plastikas saglabājas vēlamais rezultāts?
 
Rezultāts saglabājas ilgstoši, ja klientam saglabājas stabils ķermeņa svars. Vēdera plastikā operācija būtu jāatliek uz vēlāku laiku, ja sieviete plāno vēl kādu grūtniecību. Vēdera korekcijā neizmanto implantus vai kādus citus palīglīdzekļus – tikai likvidē lieko ādu un novieto anatomiski pareizajā vietā izslīdējušos muskuļus, izmantojot pašas pacientes kvalitatīvo ādas daļu un pašas muskuļus. Ja plānots vēl viens mazulis, visticamāk, process varētu atkārtoties, jo klientei varētu būt tendenciozi neelastīga āda un muskuļiem – tieksme atrauties vienam no otra. Sīkai sievietei ar lielu pirmo augli ir visai liela varbūtība, ka arī otrajā grūtniecībā āda plīsīs. Tas, protams, nav absolūti, viss atkarīgs no hormonālā līmeņa, taču ticamība ir visai liela, tādēļ prātīgāk ir dzemdēt ieplānotos mazuļus un tikai tad sakārtot vēderu. Piebildīšu, ka visu saku ne drošības, bet gan ekonomisku apsvērumu pēc – ja būs veikta vēdera plastika, bet grūtniecība iestāsies, fizioloģiski rētas grūtniecībai un dzemdībām itin nemaz netraucēs, jo vēdera plastikas laikā ķirurgs nenodarbojas dziļāk par muskuļu slāni, proti, nekādi iekšējie orgāni netiek skarti, vienkārši tiek atjaunota normāla vēdera priekšējās sienas anatomija.
 
 
Vai vēdera plastika vienmēr sniedz gaidīto rezultātu?
 
Ar šīs procedūras palīdzību ir iespējams ievērojami mainīt un uzlabot pacienta izskatu un tādējādi paaugstināt arī pašapziņu, taču tā nav metode, lai atbrīvotos no liekā svara. Abdominoplastika – neārstē aptaukošanos. Pirms tās veikšanas ir jānoskaidro aptaukošanās iemesli un jāizmanto visi svara samazināšanas veidi.  Jāzina, ka dzīšana notiek labāk, ja mazāks ir tauku slānis. Visbūtiskāk ir izvērtēt tauku slāni zonā virs nabas (zem nabas esošos taukus līdz ar ādu likvidē operācijas laikā). Ja, pataustot šo ķermeņa zonu, kliente sajūt, ka zem ādas viss ir biezs un pilns, operācijai nebūs ideāla rezultāta. Šis ādas laukums vajadzīgs, lai nosegtu vēderu, bet, izmantojot biezu un taukainu ādas slāni, iegūst mazu, bet apaļu vēderiņu. Lai sasniegtu ideālu rezultātu, būs jāpiestrādā. Tādēļ sievietēm, kurām ir aptaukošanās, izstrādāju individuālu plānu – vispirms jāapmeklē uztura speciālists un procedūras, lai dabūtu plānāku ādas kārtu virs nabas. Nereti vēdera plastiku kombinē ar tauku atsūkšanu, taču ar to var skaisti izveidot vidukļa daļu, var nosūkt taukus gar ribu galiem, sānos, uz gurniem, taču to daļu, kas piekļaujas ādas kārtai, kura tiks vilkta uz leju, nevarēs. Tas nozīmē, ka ne katra sieviete uzreiz varēs tikt uz operācijas galda, gluda vēdera labā būs jāpapūlas arī pašai.
 
 
Zināšanai! 
 
Deformētais vēders var kļūt par kuņģa –zarnu trakta funkcionālo traucējumu cēloni, sirds–asinsvadu sistēmas, elpošanas un citu orgānu traucējumu iemeslu. Tāpēc abdominoplastiku var aplūkot kā funkcionāli–estētisku operāciju. Pieņemot lēmumu par to, kādu operācijas tipu ieteikt pacientei, ķirurgs ņem vērā vispārējo veselības stāvokli, ādas kvalitāti, tauku slāņa biezumu un vēdera muskuļu stāvokli. 
 
 
 

Bioderma aprīļa īpašais piedāvājums

Visu aprīli, iegādājoties BIODERMA sērijas produktus taukainai vai kombinētai ādai, vai ādai ar noslieci uz pinņu veidošanos Dermatoloģijas klīnikā, saņem 20% atlaidi!