Aizvērt
Dermaclinic
Lv Ru En

ATRODI MŪS

Skanstes iela 50, 3. stāvs, Rīga, LV-1013, Latvija.

Karte

SAZINIES AR MUMS

TĀLRUNIS +371 67 847 102

MOB. TĀLR. -

MOB. TĀLR.

FAKSS -

E-PASTS dermaclinic@vc4.lv

Darba laiks

PIRMDIENA 09:00 - 19:00

OTRDIENA 09:00 - 19:00

TREŠDIENA 09:00 - 19:00

CETURDIENA 09:00 - 19:00

PIEKTDIENA 09:00 - 19:00

SESTDIENA x

SVĒTDIENA x

Seko mums

Facebook Twitter Draugiem Youtube

Dermatoloģija

Dažādu dermatoloģisku slimību ārstēšanai un kosmētisko defektu novēršanai izmanto mūsdienīgas un inovatīvas metožu kombinācijas, nepieciešamības gadījumā papildinot ar medikamentozu terapiju. Daudzas no šīm tehnoloģijām ir unikālas un vienīgās Baltijā! Pateicoties tām, ir iespēju pilnīgi izārstēties no slimībām, kuras agrāk tika uzskatītas par neārstējamām.

Cenrādis Speciālisti Pieteikties

Pakalpojumi

Aparāttehnoloģijas

Lasīt vairāk

Citas manipulācijas

Lasīt vairāk

Skaistuma injekcijas

Lasīt vairāk

Neinvazīva ādas liftinga procedūra ar augstas intensitātes fokusētu ultraskaņu

HIFU (High intensity focused ultrasound) ir jauna metode ādas atjaunošanai, kas spēj ietekmēt ādas dziļākos slāņus un to strukturālās izmaiņas, kas saistītas ar novecošanos.

Fokusētā ultraskaņa apiet ādas augšējos slāņus, tos neskarot, un veic lokālu audu sakarsēšanu fokusa punktā - dermā. Tas izraisa kolagēna šķiedru savilkšanos, veicot sejas ādas liftingu un grumbiņu samazināšanu. Optimālā temperatūra kolagēna reģenerācijai izraisa neokolagēno ģenēzi katrā iedarbības punktā.

DOUBLO procedūras veic specialistes

DOUBLO™ procedūras veic dr. Lana Kasparāne un dr. Linda Kapteine.

Ādas reģenerācija sākas jau procedūras laikā un turpinās ilgi pēc procedūras. Pirmā reģenerācijas fāze ar sadzīšanu ilgst pāris dienas. Otrā fāze var ilgt līdz pat trim mēnešiem, tās laikā sāk formēties jauns kolagēns, un rezultāts kļūst acīmredzamāks. Pēdējā reģenerācijas fāze var ilgt pat gadu pēc procedūras. Šajā fāzē turpinās kolagēna ražošana, bet kolagēns iegūst arvien organizētāku struktūru. Šīs fāzes beigās kļūst redzams galarezultāts - ādas slāņu struktūras remodelācijas rezultātā uzlabojas zemādas muskulatūras tonuss un līdz ar to notiek liftings un atjaunojas ādas struktūra.

Atšķirībā no radiofrekvences, kas plaši ietekmē ādas audus, HIFU iedarbība ir punktveida. Arī frakcionētais lāzers un injekcijas to spēj. Taču HIFU dziļajos ādas slāņos nonāk, neskarot epidermu, līdz ar to ir ļoti saudzējošs.

 

Indikācijas:

 • ādas liftings, nostiprināšana un rejuvenācija;
 • zoda līnijasliftings;
 • uzacu zonas liftings;
 • periorbitālo krunciņu redukcija;
 • nazolabiālās krokas redukcija;
 • malāra augmentācija.

 

Priekšrocības:

 • neinvazīva un droša metode;
 • iekārta ļauj precīzi un lokāli sakarsēt (līdz 70°C) audus vēlamajā dziļumā;
 • ultraskaņas signāli mērķtiecīgi sasniedz arī dziļākos dermas slāņus. Dziļums, kādā tiek fokusēta ultraskaņa, ir atkarīgs no izvēlētās aplikatora kasetes. Ir pieejamas trīs dažādu dziļumu kasetes:1.5 mm, 3.0 mm, 4.5 mm. Šie dziļumi atbilst dermas augšējam, apakšējam un sub-muskulārajam aponeirotiskajam slānim (SMAS);
 • var veikt visiem ādas fototipiem;
 • var veikt vasarā.

 

Kontrindikācijas : 
 • vaļējas sejas ādas brūces vai izsitumi;
 • smaga vai cistiska akneuz sejas un/vai kakla ādā;
 • metāla stenti/ implanti sejas daļā;bioabsorbējoši mehāniski implanti;
 • implantējamas elektriskas iekārtas;
 • aktīva sistēmiska vai lokāla ādas slimība, kas var kavēt ādas dzīšanu;
 • herpes simplex;
 • autoimūnas slimības.

 

Blakusefekti:

 • neliels diskomforts procedūras laikā;
 • pāris dienas pēc procedūras pastiprināts ādas jutīgums;
 • var būt tūska un eritēma, kas 48 stundu laikā izzūd;
 • retos gadījumos var veidoties hematomas, kas 72 stundu laikā izzūd.

 

 

Nedēļu pēc procedūras nedrīkst veikt ādas pīlingu, jāizvairās no intensīvas fiziskas slodzes, nevajadzētu apmeklēt pirti un lietot alkoholu.

 

! Pirms procedūras sākuma apstrādājamās zonas tiek marķētas. Netiek apstrādātas zonas, kurās nervi atrodas tuvu ādas virsmai, lai neradītu nervu bojājumus. Pieejamas dažādas vizuālas metodikas, kuras palīdz veikt procedūru.

IPL (intensīvi pulsējošās gaismas) terapija

Intensīvi pulsējošās gaismas (IPL) terapiju pielieto dažādu ādas medicīnisku un estētisku problēmu novēršanā.

Metode ir derīga:

 • Paplašinātu virspusējo asinsvadu tīklojuma, pastāvīgas ādas apsārtuma, labdabīgu asinsvadu veidojumu, „portvīnu” plankumu (asinsvadu radītie dažāda lieluma sarkanas krāsas veidojumu) likvidācijā;
 • pigmentplankumu likvidācijā;
 • aktīvu rētaudu likvidācijā.

Rētas veidošanās ir dabisks ādas dzīšanas process. Rētošanās procesā veidojas saistaudi, kas aizpilda ādas defektu. Rētas veidošanās, nobriešanas process ilgst līdz pat 8 mēnešiem. Rētas var būt plānotas, piemēram, pēc operācijas, un neplānotas, piemēram, pēc pīrsinga, pēc saslimšanas ar vējbakām, pēc dziļākiem strutainiem procesiem, pinnēm.

Rētas veidošanos ietekmē:

Vecums. Vecākiem cilvēkiem dzīšanas procesi noris lēnāk, bet jaunāku cilvēku ādai ir lielāka tendence uz izteiktu rētu veidošanos, veidojot pārāk daudz rētaudu.

Hormonālais fons. Pusaudžiem, grūtniecēm rētas veidošanās process ir grūti paredzams dēļ daudzajām hormonālajām aktivitātēm organismā. Biežāk attīstās hipertrofiskas rētas.

Ģenētiskie faktori - ādas fototips. Afrikāņiem un aziātiem, kam āda ir tumša, ir lielāka nosliece uz patoloģisku rētu veidošanos, biežāk veidojas arī keloīdās rētas.

Brūces atrašanās vieta. Ja rēta ir tuvu vai virs aktīvākiem muskuļiem, piemēram, mugurā, kājās, plecos un locītavās, tā bieži vien kļūst lielāka vai redzamāka par rētām, kas atrodas salīdzinoši nekustīgākās ķermeņa daļās.

Brūces dzīšanas traucējumi. Brūces inficēšanās, atkārtota dzīšana rada lielāku iespējamību patoloģisku rētaudu veidošanai.

Patoloģiskie rētu veidi

 • Hipertrofiskas rētas. Šādas rētas vairāk raksturīgas jauniem cilvēkiem, pēc apdeguma un cilvēkiem ar tumšāku ādu. Šīs rētas parasti ir sārtas, biezas , virs ādas līmeņa, var niezēt vai sāpēt, taču lielumā nepārsniedz sākotnējās brūces robežas.
 • Keloīdas rētas. Keloīdi var rasties jebkurā vecumā, keloīdrētu veidošanās parasti ir ģenētiski pārmantota. Tie ir biezi, noapaļoti, neregulāras formas rētaudu mezgli, kas pārsniedz sākotnējās rētas robežas. Salīdzinājumā ar apkārtējiem audiem tie bieži izskatās sārti vai tumšāki.
 • Atrofiskas rētas. Šīs rētas ir zem apkārtējās ādas līmeņa, rētaudi ir plāni. Bieži ir pigmentētas, sārtas. Atrofiskās rētas parasti veidojas pēc pinnēm, vējbakām.

Rētu korekcijas iepējas:

Ja rēta izveidojusies, jāatceras, ka pilnībā to padarīt neredzamu nevar. Iespējams tikai mīkstināt un retināt rētaudus; samazināt rētaudu virsmas blīvumu, plašumu; balināt ādu un atjaunot mīkstos audus rētaudu lokalizācijas vietās.

Neinvazīva:

 • spiedienterapija; silikona plāksteri;
 • silikonu saturošu preparātu aplicēšana
 • fizioterapija – ultraskaņa, sonoforēze u.c.

Invazīva:

 • ķirurģiska rētas korekcija;
 • steroīdu injekcijas – lokāli rētaudos injicē nedikamentu, kas izraisa rētas samazināšanos, atrofiju. Injekcijas sāpīgas, nepieciešami vairāki seansi. Efektīvi hipertrofisku, keloīdrētu koriģēšanā;
 • lāzerslīpēšana – ar lāzera palīdzību likvidē liekos rētaudus. Efektīvi hipertrofisku rētu ārstēšanā, parasti kombinē ar citām metodēm;
 • IPL – intensīvi pulsējošās gaismas iekārta – samazina rētām sārto krāsu, izlīdzina hipotrofiskas rētas, uzlabo ādas izskatu. Efektīvs hipotrofiskām rētām, kā arī pēc lāzerslīpēšanas;
 • pigmentācijas likvidēšana ar lāzera palīdzību.

 

Intensīvi pulsējošās gaismas fotoepilācijas iekārtas pielieto liekā apmatojuma likvidācijai jebkurā ķermeņa zonā. Tomēr fotoepilācija vairāk piemērota tumšākiem matiem un roku un kāju epilēšanai, jo tās laikā var apstrādāt lielāku ādas laukumu, līdz ar to – no nevēlamā apmatojuma atbrīvoties īsākā laika periodā.

CANDELA GentleLase Pro-U™ aleksandrīta (755nm) lāzers -liekā apmatojuma likvidēšana un ādas pigmentācijas ārstēšana

GentleLase Pro-U™ galvenā iezīme ir patentētā ādas dinamiskās atdzesēšanas sistēma (DCD), taču lāzeram piemīt arī virkne citas priekšrocības.

 • Mazsāpīgums. Tieši pirms lāzera impulsa (iespējams arī pēc) tiek uzsmidzināta neliela kriogēna deva, kas atdzesē ādu līdz optimālai temperatūrai, tā ļaujot izmantot jaudīgāko no tirgū esošajiem aleksandrīta lāzeriem ar ātrumu līdz diviem impulsiem sekundē. Lāzera impulsi kļūst praktiski nejūtami un nesāpīgi.
 • Ātrums. Lāzers ļauj veikt procedūras ātri, nodrošinot klientam komfortu. GentleLase Pro-U™ epilācija norit 4 – 5 reizes ātrāk nekā ar rubīna lāzeri un 3 reizes ātrāk nekā ar fotoepilācijas iekārtu.
 • Efektivitāte. Lāzers labi iedarbojas uz pūkmatiem un ar to iespējams likvidēt arī gaišus matiņus.

   Kā bonuss visam iepriekš minētajam vēl ir tas, ka šis lāzers ļauj samazināt nepieciešamo procedūru skaitu un pagarināt laiku, kas nepieciešams starp procedūrām.

   Procedūru skaits ir  individuāli atkarīgs no apstrādājamās zonas, hormonālā līmeņa, iedzimtības un matu augšanas ātruma, to struktūras. Diemžēl līdz šim vēl nav izgudrota neviena metode, kas novērstu matiņu augšanu uz mūžu, tāpēc procedūras vēlams atkārtot. Procedūru starplaikos tos varēs noskūt vai noņemt ar epilācijas krēmu un ar katru reizi to vajadzēs darīt retāk. Jau pēc pirmās procedūras matiņi ataug daudz, daudz lēnāk un mazāk, tie ir smalkāki.

  Diemžēl ar šo lāzeru nevar apstrādāt ļoti iedegušu ādu, jo pastāv augsts nevēlamas pigmentācijas un ādas apdegumu risks.

 

 Ierobežojumi pirms un pēc lāzerepilācijas procedūras:

- Matiņi pirms procedūras ir jānoskuj vai jānogriež. Divas nedēļas pirms procedūras tos nedrīkst izraut ar vasku, pinceti vai epilatoru, jo tad lāzers tos neuztvers. 

- Pirms procedūras 2 līdz 3 nedēļas nav ieteicams sauļoties, apmeklēt solāriju un lietot paštonējošos krēmus. 

- Ādas kairinājums pirmās diennakts laikā parasti pāriet, tomēr reti var saglabāties divas trīs dienas pēc procedūras.

- Ja apmatojums ir ļoti tumšs, 2–3 dienas pēc lāzerepilācijas uz ādas var būt redzami brūni punktiņi. 

- 2 nedēļas pēc epilācijas nedrīkst uzturēties atklātos saules staros un apmeklēt solāriju. 

- Vasarā uz atklātajām ķermeņa vietām, kur veikta lāzerepilācija, lietot krēmus ar aizsargfiltru pret saules ultravioleto starojumu. 

- Trīs dienas atturēties no pirts, baseina un masāžas apmeklējuma. 

- 2–3 dienas nelietot spirtotus losjonus, kairinošus dezodorantus un neveikt pīlingu.

 

 

 

Vbeam™ Perfecta - progresīvākais lāzers patoloģisko asinsvadu un pigmentu likvidēšanā.

Šobrīd pasaulē par labāko tehnoloģiju dažādu asinsvadu problēmu, iedzimtu un iegūtu ādas pigmentu likvidēšanā ir atzīts jaunākās paaudzes Vbeam™ Perfecta ( ASV, Bostona, CANDELA ) - šķidrās krāsvielas impulsu lāzers. Tagad tas ir pieejams arī Latvijā – Veselības centra 4 Dermatoloģijas un ķirurģijas klīnikā. Turklāt atklāj vēl nebijušas ārstēšanas iespējas dermatoloģijā.

   Lāzera viļņa garums 595 nm selektīvi iedarbojas uz oksihemoglobīnu un melanīnu, kas ļauj likvidēt iedzimtas un iegūtas asinsvadu patoloģijas, kuras līdz šim nevarēja novērst ar nevienu citu metodi. Piemēram, iedzimtas hemangiomas, dažādas intensitātes „vīna” traipus, dažāda veida asinsvadu malformācijas – teleangioektāzijas, asinsvadu tīklojumus, izkliedētus ādas apsārtumus, rozāciju, virspusējos sejas un kāju asinsvadus un viegli zilganas vēnas līdz pat 3 mm diametrā.

   Ar līdz šim pieejamiem lāzeriem bija grūti koriģēt arī pigmentācijas plankumus, melazmas (asinsvadu paplašinājums, uz kura fona veidojas pigmentācija), kas ir saistīta ar hormonālām izmaiņām. Vbeam™ Perfecta lāzers iedarbojas uz dziļākajiem asinsvadiem, līdz ar to tiek likvidēts pigmentācijas cēlonis.

   Vbeam™ Perfecta pielieto ne tikai pigmenta un asinsvadu bojājumu ārstēšanai, neinvazīvai audu ķirurģijai, bet arī aknes un  psoriāzes (aktīvajā fāzē) ārstēšanai un ādas atjaunošanai - krunciņu, striju mazināšanai un rētu korekcijai.

   DCD sagatavo ādu apstrādei, mērķtiecīgi izsmidzinot uz tās virsējiem slāņiem ekoloģiski tīru freonu (кriogēnu) pirms un pēc lāzera impulsa. Vienlaikus tiek saglabāta lieliska apstrādājamās virsmas pārredzamība. Tiek atdzesēts tikai epidermas virsējais slānis līdz 1 mm dziļumā, līdz ar to netraucējot lāzera staram maksimāli efektīvi iedarboties uz mērķi. Pats atdzesēšanas process ir vadāms, un speciālists var regulēt atdzesēšanas laika ilgumu un aizkavēšanas laiku gan pirms lāzera impulsa, gan pēc tā.

  Mikroimpulsa tehnoloģija ļauj efektīvākas asinsvadu koagulācijas gadījumā samazināt ādas uzkaršanu, tā samazinot pigmentācijas izmaiņu bīstamību. Tehnoloģijas īpatnība – starojums uz asinsvadu tiek raidīts, ne
vis nepārtraukti impulsa ģenerācijas laikā, bet tiek sadalīts „blokos”, kuri sastāv no astoņiem īsiem impulsiem (mikroimpulsiem). Tieši „bloku” izmantošana asinsvadu saslimšanu ārstniecībā ir ievērojami paplašinājusi iespējas cīnīties ar šīm slimībām, kas vienai daļai cilvēku jau bija kļuvušas par nolemtību.

 

 

 

 

 

 

Nagu sēnītes ārstēšana ar A.R.C. diodes lāzeri

Nagu sēnīšu infekcija ir visbiežāk sastopamā naga slimība - to novēro vairāk kā 50% gadījumos starp visiem izmainītiem nagiem. Tā kā process parasti ir nesāpīgs un vairāk traucē estētiski, šī slimība nereti tiek atstāta novārtā un neārstēta, it īpaši, ņemot vērā faktu, ka tā ne tikai grūti padodas ārstēšanai, bet arī pati ārstēšana ir dārga. Tomēr kāju nagu sēnīte pati no sevis neizzūd un ir ļoti lipīga. Sēnīšu infekcija izplatās gan tieša kontakta ceļā, gan netieši utt.

„Kaut arī izklausās bezcerīgi, sēnīti ir iespējams izārstēt! Bet jārēķinās ar pašdisciplīnu, ilgstošu procesu un vēl citiem šķietamiem sīkumiem. Patīkams jaunums ir tas, ka mūsdienu nagu ārstēšana nav saistīta ar naga noņemšanu. Jau vairākus gadus nagu sēnītes ārstēšanai izmanto jaunas lāzertehnoloģijas. Viens no lāzeriem, kuru izmanto pretsēnīšu terapijai ir diodes lāzers, kas tagad pieejams arī Latvijā. Salīdzinoši ar iekšķīgi lietojamo medikamentozo terapiju lāzerterapija izmaksu ziņā nav dārgāka, kā arī tai ir citi pozitīvi aspekti,” atzīst Veselības centra 4 (VC4) Pēdu centra dermatoveneroloģe Marina Mihailova.

 

   Lāzera enerģija audos pārveidojas siltumā, izraisot audu temperatūras paaugstināšanos ( hipertermiju) līdz 45 Cº.  Pie tādas temperatūras notiek neatgriezeniskas izmaiņas sēnīšu šūnās. Lāzers nebojā apkārtējos audus un neatstāj nelabvēlīgu ietekmi uz veselību. Lāzerterapijas veikšanai nav īpaši ierobežojumi, to var pielietot visiem sēnītes veidiem. Tomēr tā kā šis lāzers pozitīvu rezultātu sniegs tikai sēnītes gadījumā, pirms lāzerterapijas uzsākšanas svarīgi veikt analīzes- gūt apstiprinājumu sēnītes infekcijai un noteikt tās veidu, lai pielāgotu nepieciešamo lāzerprocedūru skaitu un atbilstošu medikamentozu terapiju. Procedūra vidēji aizņem 20- 30 minūtes un parasti nepieciešamas 3 ārstēšanas reizes ar 6- 8 nedēļu intervālu. Parasti kāju nagu struktūra pilnībā atjaunojas 6 līdz 12 mēnešu laikā, bet roku- 4 līdz 9 mēnešu laikā. Labāka efekta sasniegšanai pirms lāzerterapijas vēlams veikt ārstniecisko pedikīru. Ātrāka un noturīgāka efekta sasniegšanai ārstēšanās laikā lāzerterapiju var apvienot ar iekšķīgi lietojamiem medikamentiem.

 Pirms procedūras                   Pēc procedūras

      

     

     

     

 

   Lāzerterapija ieteicama pacientiem, kuriem ir pretsēnīšu medikamentu nepanesamība vai alerģija pret šiem preparātiem; problēmas ar aknām un nierēm vai kuņģa-zarnu trakta slimības. Tāpat šo lāzerterapiju vēlams izvēlēties, ja ir neiespējama pretsēnīšu sistēmiska terapija mijiedarbības dēļ ar citiem medikamentiem; rētainas naga audu izmaiņas, kas apgrūtina zāļu piegādi sēnītes skartajām zonām; citas neefektīvas terapijas gadījumos. Kā pirmo izvēles terapijas metodi to pielieto arī bērniem.

Ādas labdabīgo jaunveidojumu (dzimumzīmju, papilomu, fibromu u.c.) likvidācija ar Co2 vai Erbi lāzeri.

Lāzerterapija asinsvadu veidojumu, paplašinātu kapilāru, iekaisīgu izsitumu likvidācijai ar Diodes tipa vai KTP lāzeri.

Lāzerterapija paplašinātu dziļo asinsvadu un ieaugušu matiņu likvidācija ar ND:Yag lāzeri.

Lāzerterapija pigmentu, labdabīgu asinsvadu veidojumu, „portvīnu” plankumu (asinsvadu radītie dažāda lieluma sarkanas krāsas veidojumu), permanentā make - up, tetovējumu un ieaugušu matiņu likvidācija ar Q-Swich rubīna lāzeri.

CO²RE frakcionētās lāzera terapija

Plastiskai ķirurģijai līdzvērtīga lāzerprocedūra – droša, saudzējoša procedūra ādas veselības un skaistuma atjaunošanai! To pielieto ādas toņa un svaiguma uzlabošanai, poru sašaurināšanai un izlīdzināšanai, dažādu pigmentu likvidēšanai, ādas atjaunošanai, novecošanās pazīmju novēršanai un grumbu izlīdzināšanai uz sejas, kakla, rokām un krūtīm, dažādas izcelsmes rētu ,azināšanai (traumatiskas, pēcoperācijas, pēc apdeguma un citas rētas). Īpaši efektīvs rētām pēc aknes izsitumiem.

   Jaunā tehnoloģija būtiski atšķiras no visām pārējām, jo lāzera iedarbības dziļumu un jaudu var mainīt atkarībā no ādas tipa un problēmas rakstura. Šīs lāzerslīpēšanas laikā tiek iznīcinātas bojātās ādas šūnas, bet netiek skarti veselie audi. Atšķirībā no citiem klasiskajiem ablatīvajiem lāzeriem, frakcionēto iedarbība ir punktveida, līdz ar to atkopšanās laiks pēc terapijas ir daudz īsāks, turklāt tiek likvidētas rētas šūnu līmenī. Pēc brūcīšu sadzīšanas āda sāk atjaunoties un ražot jaunu kolagēnu, kas turpinās vēl sešus mēnešus pēc procedūras.

ELOSplus lāzertehnoloģijā

Pielietojot TRINITI procedūras iespējams risināt dažādas estētiskās problēmas sākot no nevēlamu matiņu likvidēšanas, sejas kompleksas atjaunošanas (liftings, pigmentācijas novēršana, grumbu dziļuma samazināšana utt.) līdz pat rētu, striju korekcijai un lielu asinsvadu defektu ārstēšanai.

   Ir apvienota biopolārā radiofrekvences un optiskā lāzera enerģija. Šāds jaunākās paaudzes multifunkcionālais modelis Eiropa tirgū ir tikai kopš 2012.gada jūnija un šobrīd vienīgais Latvijā! ELOSplus lāzeram ir plaša aplikatoru izvēle ar dažādu fizisko faktoru kombināciju: radiofrekvences (RF) + intensīvi pulsējošās gaismas ( IPL) enerģija; RF enerģija + diožu lāzers; RF enerģija + infrasarkanā gaisma (IF), kas nodrošina daudz efektīvāku terapiju dziļākajos ādas slāņos, sniedz lielāku komfortu un drošību. Pielietojot TRINITI procedūras iespējams risināt dažādas estētiskās problēmas sākot no nevēlamu matiņu likvidēšanas, sejas kompleksas atjaunošanas (liftings, pigmentācijas novēršana, grumbu dziļuma samazināšana utt.) līdz pat rētu, striju korekcijai un lielu asinsvadu defektu ārstēšanai.

Q-Switched Nd:YAG (1064 nm) lāzers krāsainu tetovējumu, permanentā grima, tumšu pigmentācijas laukumu likvidēšanai

Lāzers DEKA Q-Switched Nd:YAG Laser (1064 nm) efektīvi likvidē melnus un krāsainus tetovējumus (tostarp sarkanā un brūnā krāsā), permanento grimu un tumšus pigmentācijas laukumus uz ādas.

Lāzerterapija krāsainu tetovējumu, permanentā grima, tumšu pigmentācijas laukumu likvidācijai ar lāzeri Q-Switched Nd:YAG Laser (1064 nm)

“Veselības centra 4” filiālē Dermatoloģijas klīnikā pieejams Latvijā pirmais lāzers DEKA Q-Switched Nd:YAG Laser (1064 nm), kas efektīvi likvidē ne tikai melnus, bet arī krāsainus tetovējumus (tostarp sarkanā un brūnā krāsā), permanento grimu un tumšus pigmentācijas laukumus uz ādas.

Tetovējumi, pēc to izveides metodes iedalās:

•           Profesionālajos;

•           Amatieru;

•           Kosmētiskajos jeb permanentajos;

•           Traumatiskajos tetovējumos.

 

Lāzers Q-Switched Nd:YAG (1064 nm) salīdzinoši ar citiem modeļiem ir ātrāks, tam ir lielāka jauda, kā rezultātā tetovējuma likvidēšanai nepieciešams mazāks procedūru skaits. Būtiski, ka jaunā lāzera Q-Switched Nd:YAG Laser (1064 nm)  tehnoloģija izstrādāta tā, lai maksimāli samazinātu rētu veidošanās risku. Pateicoties lāzera tehnoloģijai, tas iedarbojas tikai uz tetovējuma tintes daļiņām, neskarot blakus ādas audus.

Tetovējumu izņemšanas procedūru skaits atkarīgs no vairākiem faktoriem- tetovējuma izmēra, krāsas, atrašanās vietas uz ķermeņa, pacienta vecuma un to, cik sens ir tetovējums. Amatieru veidotus tetovējumus parasti var likvidēt veicot 1-5 procedūras, savukārt profesionāli zīmētu tetovējumu likvidēšanai nepieciešamas 6-12 procedūras.

Starp procedūrām nepieciešama apmēram 8 nedēļu pauze, tādēļ jārēķinās, ka tetovējumu likvidēšana notiek pakāpeniski. Lāzera ražotājs DEKA norāda, ka labāks un ātrāks rezultāts tetovējumu likvidēšanā ir gadījumos, ja tetovējums uz ādas atrodas ilgāku laiku (vairāk kā gadu). Tāpat pacientam jāņem vērā, ka tetovējums turpina kļūt gaišāks arī periodā starp lāzerprocedūrām.

Procedūras laikā var būt dedzināšanas sajūta, bet pēc tās jālieto speciāli krēmi, lai veicinātu ādas dzīšanas procesus, tāpat jāievēro piesardzība atrodoties saulē.

Pirms lāzerprocedūras vajadzētu izvairīties no ādas sauļošanas un aspirīna lietošanas.

Kriodestrukcija

Izmantojot zemas temperatūras šķidro slāpekli, ļauj atbrīvoties no ādas labdabīgiem veidojumiem, piemēram, kārpām un papillomām.

   Kārpas ir labdabīgi ādas izaugumi, kurus izraisa vīruss. .Pēc ārējā izskata unhistoloģiskām izmaiņām izšķir- 1) parastās kārpas, 2) bērnu un jauniešu plakanās kārpas, 3) smailās kondilomas, ja vīruss nokļūst gļotādā.

   Kārpu izplatību veicina organisma aizsardzības sistēmas novājināšanās, ādas, gļotādas virsējā slāņa bojājumi, asinsrites traucējumi, vairogdziedzera darbības traucējumi. Cilvēki inficējas pārsvarā tieša kontakta ceļā.

   Parastās kārpas – biežāk sastopamas pusaudžiem un bērniem. Tās var parādīties 3-12 mēnešus pēc inficēšanās. Tās ir no 2-3mm līdz 5-6 mm lieli ādas krāsā vai pelēcīgi veidojumi ar platu pamatni, uz kuriem ir diegveida izaugumi. Reizēm tās var atrasties vairākas grupiņās. Biežāk šādi veidojumi novērojami uz roku pirkstu, pēdu ādas, pie nagiem. Kārpu traumatizācija rada asiņošanu.

   Plakanās kārpas – biežāk sastopamas bērniem, retāk pusaudžiem. Veidojumi ir 1-2-3mm plakani, ādas krāsā vai iesārti, ar gludu virsmu, novietoti cieši viens otram blakus, tā veidojot dažādas figūras. Biežāk rodas uz plaukstu virsmas vai sejas.

Smailās kondilomas. – parādās 1-3 mēnešus pēc inficēšanās dzimumdzīves laikā.

   Sakumā parādās sārti, mīksti 1-2mm diegveida struktūras veidojumi ar tendenci ātri palielināties apjomā, sasniedzot ziedkāposta struktūrai līdzīgu masu. Neārstētas tās var pilnībā noklāt dzimumorgānus, anālo atveri, mitrot un radīt nepatīkamu smaku, iekaisumu.

   Ārstēšana – iznīcinot kārpas struktūru piesaldējot ar šķidro slāpekli, apstrādājot ar skābēm, izkasot ar aso karotīti, retāk ar lāzeriem. Ārstēšanās var ilgt vairākus mēnešus. Smailās kondilomas reizēm ārstē operatīvi. Organisma aizsardzības sistēmas uzlabojoši, spēcinoši preparāti. Dažreiz kārpas var izzust bez ārstēšanas.

 

Informāciju sagatavoja

Dr. Sandra Zemvalde

Elektrokoaugulācija

Procedūras laikā, izmantojot elektrisko strāvu, tiek iznīcināti patoloģiskie audi. Šī metode ļauj atbrīvoties no ādas labdabīgiem veidojumiem ( kārpām, papillomām u.c.).

   Kārpas ir labdabīgi ādas izaugumi, kurus izraisa vīruss. .Pēc ārējā izskata unhistoloģiskām izmaiņām izšķir- 1) parastās kārpas, 2) bērnu un jauniešu plakanās kārpas, 3) smailās kondilomas, ja vīruss nokļūst gļotādā.

  Kārpu izplatību veicina organisma aizsardzības sistēmas novājināšanās, ādas, gļotādas virsējā slāņa bojājumi, asinsrites traucējumi, vairogdziedzera darbības traucējumi. Cilvēki inficējas pārsvarā tieša kontakta ceļā.

  Parastās kārpas – biežāk sastopamas pusaudžiem un bērniem. Tās var parādīties 3-12 mēnešus pēc inficēšanās. Tās ir no 2-3mm līdz 5-6 mm lieli ādas krāsā vai pelēcīgi veidojumi ar platu pamatni, uz kuriem ir diegveida izaugumi. Reizēm tās var atrasties vairākas grupiņās. Biežāk šādi veidojumi novērojami uz roku pirkstu, pēdu ādas, pie nagiem. Kārpu traumatizācija rada asiņošanu.

   Plakanās kārpas – biežāk sastopamas bērniem, retāk pusaudžiem. Veidojumi ir 1-2-3mm plakani, ādas krāsā vai iesārti, ar gludu virsmu, novietoti cieši viens otram blakus, tā veidojot dažādas figūras. Biežāk rodas uz plaukstu virsmas vai sejas.

Smailās kondilomas. – parādās 1-3 mēnešus pēc inficēšanās dzimumdzīves laikā.

   Sakumā parādās sārti, mīksti 1-2mm diegveida struktūras veidojumi ar tendenci ātri palielināties apjomā, sasniedzot ziedkāposta struktūrai līdzīgu masu. Neārstētas tās var pilnībā noklāt dzimumorgānus, anālo atveri, mitrot un radīt nepatīkamu smaku, iekaisumu.

   Ārstēšana – iznīcinot kārpas struktūru piesaldējot ar šķidro slāpekli, apstrādājot ar skābēm, izkasot ar aso karotīti, retāk ar lāzeriem. Ārstēšanās var ilgt vairākus mēnešus. Smailās kondilomas reizēm ārstē operatīvi. Organisma aizsardzības sistēmas uzlabojoši, spēcinoši preparāti. Dažreiz kārpas var izzust bez ārstēšanas.

 

Informāciju sagatavoja

Dr. Sandra Zemvalde

Acne vulgaris (pinnes)

Acne vulgaris (pinnes) ir viens no biežākiem iemesliem dermatologa apmeklējumiem. Ar pinnēm slimo vairāk kā 85% cilvēku, kādā no dzīves periodiem. Tā nav tikai pusaudžu problēma, jo arī pēc 25 gadu vecuma to sastop pat 40 % gadījumu. Pinnes ir tauku dziedzera saslimšana un procesā ir iesaistīts tauku dziedzeris un matu maisiņš.

Pinnes izraisa trīs galvenie faktori:

 1. tauku dziedzeru pastiprināta aktivitāte, un tauku dziedzeru palielināšanās izmēros;
 2. tauku dziedzeru izvadkanāliņu nosprostošanās, jeb pastiprināta pārragošanās;
 3. baktēriju P.acnes savairošanās matu folikulos.

   Ir dažādas acne vulgaris stadijas un izteiktības pakāpes, sākot no ļoti vieglas ar nosprostotiem tauku dziedzeriem, iekaisušiem sārtiem mezgliņiem ādā, līdz pat ļoti dziļām cistām ar izteiktu rētošanos.

   Acne vulgaris biežākās lokalizācijas vietas ir sejas rajons, dekoltē, krūšu rajons, muguras raj, un arī augšdelmu rajons, vietās kur tauku dziedzeri ir izteiktāki.

Pinnes parasti saasinās vairāk ziemas mēnešos.

   Acne vulgaris var norādīt arī uz hormonālu disbalansu, tādēļ gadījumos, kad pinnes ir ļoti izteiktas, nepieciešams pārbaudīt arī vairogdziedzera, olnīcu hormonus, lai izslēgtu iespējama hormonāla disbalansa cēloņus. Pinnes pastiprina arī stress, jo stresa laikā aktivizējas virsnieru darbība, kas arī stimulē tauku dziedzeru aktivitāti.

Ir pierādīts, ka pastāv arī ģenētiska nosliece uz piņņu veidošanos.

  Šobrīd ir pieejams ārkārtīgi plašs klāsts ārstnieciski kosmētisko kopšanas līdzekļu, kas, protams, neaizvieto terapiju, taču ir nepieciešami regulārai ādas kopšanai, paralēli terapijai.

   Pinnes ir ārstējamas, arī formas, kas ir ļoti smagas, ar izteiktiem infiltrātiem un cistām zemādā.

   Lai novērstu rētu veidošanos par ārstēšanos jādomā savlaicīgi, un, vēlams, pēc iespējas ātrāk uzsākt pareizu un piemērotu terapiju. Acne vulgaris formas ir dažādas, tādēļ arī terapiju nepieciešams piemērot katram gadījumam individuāli.

Mīts NR1. Pinnes izraisa nepietiekoša ādas attaukošana. Ja jūs ādu mazgājiet, vai attaukojiet pārāk bieži un daudz, vai lietojat abrazīvus skrubjus, tad patiesībā jūs ādas stāvokli tikai pasliktiniet. Labākais ādas kopšanā lietot maigus un saudzīgus kopšanas līdzekļus.

Mīts NR2. Pinnes izraisa diēta. Ir veikti vairāki zinātniski pētījumi, lai atrastu saikni starp ēšanas paradumiem, diētu un piņņu saasināšanos, taču šāda saikne nav atrasta. Ne šokolāde, ne frī kartupeļi, ne citi uztura produkti neizraisa pinnes. Protams, ka ievērot veselīga uztura pamatprincipus ir vienmēr noderīgi.

Mīts NR3. Pinnes ir tikai estētiska rakstura problēma. Protams, ka pinnes rada psiholoģisku diskomfortu un pat depresiju, ņemot vērā vizuālās problēmas, taču tā kā procesā ir iesaistīti tauku dziedzeri un mata maisiņi un iekaisums ir pietiekami dziļš, tas var atstāt paliekošas un izteiktas rētas.

Mīts NR4. Pinnes nav jāārstē, ar laiku tās tāpat pāries. Diemžēl tā parasti nenotiek, un ja arī process norimst, tad diemžēl jau ir izveidojušās paliekošas rētas. Un pēc tam ir jāiegulda laiks, un finansiālie līdzekļi, lai likvidētu sekas. Šobrīd ir pieejama plašs klāsts gan ārstniecisko kosmētisko līdzekļu, gan medikamentu, lai izārstētu pinnes.

Mīts. NR.5 Solārijs uzlabo ādas izskatu un ārstē pinnes. Nerunājot par solārija pierādīto kaitīgo ietekmi uz ādas audzēju attīstību un ādas novecošanas problēmām. Solārija, kā arī saules tūlītējs efekts ir iekaisuma samazināšanās bojājuma vietās, taču vēlākā periodā tiek veicināta ādas pārragošanās, ar tālāku tauku dziedzeru nosprostošanos, un piņņu saasināšanos.

Informāciju sagatavoja

Dr. Kristīne Cīrule

Pastiprināta svīšana

Svīšana ir sviedru izdalīšanās no sviedru dziedzeriem ādas virsmā. Tas ir normāls fizioloģisks process, ar kura palīdzību organisms atbrīvojas no nevajadzīgajiem vielmaiņas produktiem un uztur ( izdalot siltumu ) nemainīgu ķermeņa temperatūru.

  Svīšana notiek nepārtraukti, arī vislabvēlīgākajos temperatūras apstākļos, izdalās aptuveni 0,5 litrs sviedru diennaktī. Sviedri ir bezkrāsains šķidrums, kura sastāvā 98 – 99 % ūdens. Sviedri ir bez aromāta, tas rodas, saskaroties ar uz ādas mītošajām baktērijām.

  Sviedru dziedzeri atrodas zemādā. Visvairāk to ir plaukstu, pēdu, padušu ādā ( 400 – 500 kvadrātcentimetrā ).

  Cilvēka ādā ir divu tipu sviedru dziedzeri : ekrīnie un apokrīnie. Apokrīnie sviedru dziedzeri pārsvarā atrodas padusēs, starpenē, arējās auss ejas ādā. Apokrīnie sviedru dziedzeri izdala feromonus, kam ir nozīme cilvēka individuālā aromāta veidošanā, tiem nav nozīmes termoregulācijas procesos.

  Ekrīnie dziedzeri vienmērīgi izvietoti pa visu ķermeņa ādu. Ekrīnajiem sviedru dziedzeriem, kuri izvietoti padusēs, plaukstās un pēdās nav nozīmes termoregulācijā, šo dziedzeru aktivācija saistīta ar emocionālu stimulāciju

Ir divi svīšanas veidi:

 1. termoregulatorā svīšana- paradās uz visas ķermeņa virsmas, kā atbilde uz apkārtējās vides temperatūras paaugstināšanos un pastiprinātas fiziskās aktivitātes gadījumā;
 2. psihogēnā svīšana- parādās, kā atbilde uz psihoemocionālu stresu,izpaužas lokāli.

  Svīšanas traucējumi var būt kvalitatīvi - hromhidroze, uridroze , arī kvantitatīvi - anhidroze, oligohidroze, hiperhidroze. Biežāk sastopamā ir hiperhidroze – pastiprināta svīšana. Izteikta, traucējoša svīšana Latvijā ir līdz pat 5 % iedzīvotāju.

  Hiperhidroze var būt ģeneralizēta un lokāla , primāra (idiopātiska) un sekundāra, kura attīstās endokrīno, onkoloģisko, infekciju slimību gadījumā.

Pastiprinātas svīšanas novēršanas iespējas un varianti:

 • Uz ādas virsmas aplicējamie antiperspiranti ( mazina sviedru dziedzeru darbību, aizsprostojot atveres), deodoranti ( nomāc nepatīkamo aromātu );
 • Fizioterapijas metodes: ārstnieciskās vannas, jonoforēzi uz simpātisko mezglu apvidu, radioterapiju uz refleksogēnām zonām, masāžas;
 • Medikamentoza terapija: antiholinerģiskie, sedatīvi un beta-adrenoblokatori.
 • Ķirurģiska ārstēšana – simpatektomija, kiretāža
 • Botulīna toxīna A tipa injekcijas zemādā - darbības mehānisma pamatā ir sviedru dziedzeru simpātiskās neirotransmisijas galvenā mediatora acetilholīna transporta bloķēšana , rezultātā nervu impulsi nenonāk līdz sviedru dziedzerim un svīšana mazinās vai pilnīgi pārtraucas uz laiku no 4 līdz 9 mēn. Efekts attīstās 1-2 nedēļu laikā pēc injekcijas. Injekcijas nedrīkst veikt ja ir lokālie ādas iekaisuma procesi. Pirmās piecasdienas pēc injekcijas nav ieteicams apmeklēt saunu, pirti, solāriju, lietot alkoholu.

 

Seksuāli transmisīvo slimību STS ārstēšana

Seksuāli transmisīvās slimības (STS) ir infekcijas slimības, kuras iegūst galvenokārt dzimumkontakta laikā ar inficētu partneri.
Visbiežāk sastopamās STS ir: gonoreja, trihomonoze, hlamidioze, ureaplazmoze, mikoplazmoze, sifiliss. Dzimumkontakta laikā var iegūt arī HIV, Herpes infekciju, atsevišķas ādas un parazitāras slimības.

   Ar STS var inficēties vaginālā, orālā vai anālā seksa laikā vai tikai saskaroties ar ķermeņa virsmām. Slimības izpausmes var būt dažādas: neliels diskomforts dzimumorgānos, izdalījumi, sāpes, dzimumorgānu un vēdera lejasdaļā, dažāda veida izsitumi un čūlas. Hroniskā stadijā (neārstējot) simptomi var samazināties vai pat izzust, bet slimība paliek, - tā neizzūd, ja to neārstē. Slimnieks ir infekciozs, viņš var aplipināt savu partneri un rezultātā arī pašam daži orgāni tiek bojāti vēl nopietnāk.

  Vieglāk ir izvairīties no šīs slimības nekā to ārstēt, savukārt, ārstēšana labāk padodas, ja pacients savlaicīgi griežas pēc palīdzības pie dermatovenerologa un pirms tam nelieto medikamentus. Mūsu veselības centrā iespējams veikt visas modernākās izmeklēšanas manipulācijas. Izmeklēšana nozīmē pacienta apskati, pēc nepieciešamības arī analīžu paņemšanu no urīnceļiem, dzimumceļiem, urīna analīzes, asins analīzes, u. tml. Pēc diagnozes precizēšanas tiek nozīmēta atbilstoša terapija. Pēc terapijas kursa beigām nepieciešams veikt atkārtotas analīzes, lai pārliecinātos, vai ārstēšana bijusi veiksmīga. Pie dermatologa ieteicams ierasties ne tikai tad, kad jau izpaužas slimības simptomi, bet arī profilaktiskos nolūkos.

 

Botulīna toksīna injekcijas

Efektīvs līdzeklis pret grumbām un mīmikas krunciņām

Indikācijas:

 • sejas dinamisku mīmikas krunciņu korekcija
 • plaukstu un padušu hiperhidroze (pastiprināta svīšana)

Kontrindikācijas:

 • paaugstināta jutība pret aktīvo vielu vai jebkuru no palīgvielām
 • vispārēji muskuļu aktivitātes traucējumi
 • infekcija injekcijas vietā
 • medikamentu, kas ietekmē neiromuskulāro pārvadi, lietošana
 • grūtniecība, laktācija
 • onkoloģiskas saslimšanas
 • nekontrolētas un/vai nekompensētas sistēmiskas slimības

Procedūra:

 • Mīmikas krunciņu korekcija. Problēmzonās tiek veiktas intramuskulāras A tipa botulīna toksīna injekcijas. Maksimālā pēc injekciju iedarbība ir pēc 2 nedēļām. Efekts saglabājas aptuveni 4 mēnešus (iespējamas variācijas atkarībā no pacienta individuālas atbildes reakcijas).
 • Biežāk apstrādājamās zonas:

◦   virsdegunes grumbas (vertikālās grumbas starp uzacīm)

◦   vārnu kājiņas (acu sānu kaktiņu grumbas)

◦   pieres horizontālās grumbas

◦   deguna sānu virsmas slīpās grumbas

 • Hiperhidrozes korekcija. Pirms procedūras intradermālu injekciju vietu noteikšanai, tiek veikts joda-cietes tests. Maksimālā pēc injekciju iedarbība ir pēc 2 nedēļām. Efekts saglabājas aptuveni 6-9-12 mēnešus (iespējamas variācijas atkarībā no pacienta individuālas atbildes reakcijas). Nākamā injekcija veicama, kad sviedru sekrēcija normalizējusies, bet ne ātrāk kā pēc 3 mēnešiem.

Produkti:

 • Vistabel® botulīna toksīns
 • Dysport® botulīna toksīns

Hialuronskābes pildvielu injekcijas

Efektīvs līdzeklis grumbu un krunciņu izlīdzināšanā

Indikācijas:

 • grumbu aizpildīšana
 • sejas ovāla korekcija
 • audu apjoma atjaunošana vai palielināšana

Kontrindikācijas:

 • paaugstināta jutība vai alerģija pret aktīvo vielu vai jebkuru no palīgvielām
 • infekcija vai aktīvas dermatozes injekcijas vietā
 • grūtniecība, laktācija
 • tendence uz hipertrofiskām rētām vai keloīdiem
 • onkoloģiskas saslimšanas
 • nekontrolētas un/vai nekompensētas sistēmiskas slimības

Procedūra: atkarībā no apstrādājamās zonas un vēlamā rezultāta tiek veiktas mīksto audu pildvielu intradermālas, subdermālas vai supraperiostālas injekcijas. Vienu nedēļu pēc injekcijām tiek izvērtēts rezultāts, nepieciešamības gadījumā tiek veikta korekcija. Rezultāts saglabājas aptuveni 6-9 mēnešus, atkarībā no pacienta individuālas atbildes reakcijas un izmantojamās pildvielas.

Produkti:

 • Juvederm®
 • Mesofiller®
 • Neauvia®

Mesofiller® injekcijas

Mesofiller® injekcija ir procedūra, kuras laikā vidējos un dziļos dermas slāņos ievada hialuronskābi, tādejādi piepildot grumbu, kas iekritušo grumbas ādu paceļ uz augšu un izlīdzina to. Mesofiller® var lietot grumbu likvidēšanai uz sejas, tāpat iespējams veikt sejas formas korekciju, lūpu kontūras un apjoma uzlabošanu.

Dermatoloģijas klīnika piedāvā firmas Mesoestetic® jaunākās paaudzes mesofillerus (mesofiller®)

Veselības centra 4 Dermatoloģijas klīnika uzsāk strādāt ar Mesoestetic® uzlabotajiem mesofilleriem, kuru lietošanas mērķis ir grumbu likvidēšana, tās aizpildot ar hialuronskābi, sejas formas korekcija, lūpu kontūras un apjoma uzlabošana.

Hialuronskābe tiek dabīgi radīta mūsu ķermenī, tomēr ar laiku tās rezerves sāk izsīkt, kā rezultātā zūd ādas elastība, atslābst sejas ovāls, parādās grumbas.

Filleru ievadīšana – tā ir injekcijas procedūra, kuras laikā vidējos un dziļos dermas slāņos ievada hialuronskābi, tādejādi piepildot grumbu ar materiālu, kas iekritušo grumbas ādu paceļ uz augšu un izlīdzina.

Pēc vairāku gadu pētījumiem un produkta attīstīšanas, Mesoestetic® ir izveidojis jaunu, augstas kvalitātes filleri, kuram, pēc unikālas hialuronskābes attīrīšanas tehnoloģijas, maksimāli samazināts risks, ka produkts varētu radīt alerģiju, iekaisumu vai citas blakusparādības.

Tāpat Mesoestetic® radījis īpaši ergonomisku šļirci, lai gan speciālistam, gan pacientam injekcijas veikšanas brīdis būtu maksimāli ērts un komfortabls.

100% no pacientiem, kas izmēģinājuši mesofiller® norāda, ka uzlabojies grumbu vizuālais stāvoklis, 90% no lietotājiem gribētu procedūru veikt atkārtoti, savukārt 100% no pacientiem nebija grūtības pārciest procedūru (injekcijas ievadīšanu). Injekcijas rezultāti saglabājas līdz 12 mēnešiem, hialuronskābi iespējams injicēt 20 mg/ml vai 25 mg/ml, atkarībā no apstrādājamās zonas un speciālistu ieteikumiem.

Speciālisti

Anda Apine

Kristīna Grigorjeva

Jana Janovska

Aleksejs Zavorins

Jeļena Isajeva

Linda Kapteine-Veita

Marina Sproģe (ex.Mihailova)

Vita Priedīte

Jūlija Melkoņane

Tatjana Ļiņova

Sandra Zemvalde

Egīls Zvagūzis

Sanita Žīgure

Dmitrijs Pukijāns

PIETEIKTIES VIZĪTEI