Aizvērt
Dermaclinic
Lv Ru En

ATRODI MŪS

Skanstes iela 50, 3. stāvs, Rīga, LV-1013, Latvija.

Karte

SAZINIES AR MUMS

TĀLRUNIS +371 67 847 102

MOB. TĀLR. -

MOB. TĀLR.

FAKSS -

E-PASTS dermaclinic@vc4.lv

Darba laiks

PIRMDIENA 09:00 - 19:00

OTRDIENA 09:00 - 19:00

TREŠDIENA 09:00 - 19:00

CETURDIENA 09:00 - 19:00

PIEKTDIENA 09:00 - 19:00

SESTDIENA x

SVĒTDIENA x

Seko mums

Facebook Twitter Draugiem Youtube

IPL (intensīvi pulsējošās gaismas) terapija

Intensīvi pulsējošās gaismas (IPL) terapiju pielieto dažādu ādas medicīnisku un estētisku problēmu novēršanā.

Metode ir derīga:

 • Paplašinātu virspusējo asinsvadu tīklojuma, pastāvīgas ādas apsārtuma, labdabīgu asinsvadu veidojumu, „portvīnu” plankumu (asinsvadu radītie dažāda lieluma sarkanas krāsas veidojumu) likvidācijā;
 • pigmentplankumu likvidācijā;
 • aktīvu rētaudu likvidācijā.

Rētas veidošanās ir dabisks ādas dzīšanas process. Rētošanās procesā veidojas saistaudi, kas aizpilda ādas defektu. Rētas veidošanās, nobriešanas process ilgst līdz pat 8 mēnešiem. Rētas var būt plānotas, piemēram, pēc operācijas, un neplānotas, piemēram, pēc pīrsinga, pēc saslimšanas ar vējbakām, pēc dziļākiem strutainiem procesiem, pinnēm.

Rētas veidošanos ietekmē:

Vecums. Vecākiem cilvēkiem dzīšanas procesi noris lēnāk, bet jaunāku cilvēku ādai ir lielāka tendence uz izteiktu rētu veidošanos, veidojot pārāk daudz rētaudu.

Hormonālais fons. Pusaudžiem, grūtniecēm rētas veidošanās process ir grūti paredzams dēļ daudzajām hormonālajām aktivitātēm organismā. Biežāk attīstās hipertrofiskas rētas.

Ģenētiskie faktori - ādas fototips. Afrikāņiem un aziātiem, kam āda ir tumša, ir lielāka nosliece uz patoloģisku rētu veidošanos, biežāk veidojas arī keloīdās rētas.

Brūces atrašanās vieta. Ja rēta ir tuvu vai virs aktīvākiem muskuļiem, piemēram, mugurā, kājās, plecos un locītavās, tā bieži vien kļūst lielāka vai redzamāka par rētām, kas atrodas salīdzinoši nekustīgākās ķermeņa daļās.

Brūces dzīšanas traucējumi. Brūces inficēšanās, atkārtota dzīšana rada lielāku iespējamību patoloģisku rētaudu veidošanai.

Patoloģiskie rētu veidi

 • Hipertrofiskas rētas. Šādas rētas vairāk raksturīgas jauniem cilvēkiem, pēc apdeguma un cilvēkiem ar tumšāku ādu. Šīs rētas parasti ir sārtas, biezas , virs ādas līmeņa, var niezēt vai sāpēt, taču lielumā nepārsniedz sākotnējās brūces robežas.
 • Keloīdas rētas. Keloīdi var rasties jebkurā vecumā, keloīdrētu veidošanās parasti ir ģenētiski pārmantota. Tie ir biezi, noapaļoti, neregulāras formas rētaudu mezgli, kas pārsniedz sākotnējās rētas robežas. Salīdzinājumā ar apkārtējiem audiem tie bieži izskatās sārti vai tumšāki.
 • Atrofiskas rētas. Šīs rētas ir zem apkārtējās ādas līmeņa, rētaudi ir plāni. Bieži ir pigmentētas, sārtas. Atrofiskās rētas parasti veidojas pēc pinnēm, vējbakām.

Rētu korekcijas iepējas:

Ja rēta izveidojusies, jāatceras, ka pilnībā to padarīt neredzamu nevar. Iespējams tikai mīkstināt un retināt rētaudus; samazināt rētaudu virsmas blīvumu, plašumu; balināt ādu un atjaunot mīkstos audus rētaudu lokalizācijas vietās.

Neinvazīva:

 • spiedienterapija; silikona plāksteri;
 • silikonu saturošu preparātu aplicēšana
 • fizioterapija – ultraskaņa, sonoforēze u.c.

Invazīva:

 • ķirurģiska rētas korekcija;
 • steroīdu injekcijas – lokāli rētaudos injicē nedikamentu, kas izraisa rētas samazināšanos, atrofiju. Injekcijas sāpīgas, nepieciešami vairāki seansi. Efektīvi hipertrofisku, keloīdrētu koriģēšanā;
 • lāzerslīpēšana – ar lāzera palīdzību likvidē liekos rētaudus. Efektīvi hipertrofisku rētu ārstēšanā, parasti kombinē ar citām metodēm;
 • IPL – intensīvi pulsējošās gaismas iekārta – samazina rētām sārto krāsu, izlīdzina hipotrofiskas rētas, uzlabo ādas izskatu. Efektīvs hipotrofiskām rētām, kā arī pēc lāzerslīpēšanas;
 • pigmentācijas likvidēšana ar lāzera palīdzību.

 

Intensīvi pulsējošās gaismas fotoepilācijas iekārtas pielieto liekā apmatojuma likvidācijai jebkurā ķermeņa zonā. Tomēr fotoepilācija vairāk piemērota tumšākiem matiem un roku un kāju epilēšanai, jo tās laikā var apstrādāt lielāku ādas laukumu, līdz ar to – no nevēlamā apmatojuma atbrīvoties īsākā laika periodā.