Aizvērt
Dermaclinic
Lv Ru En

ATRODI MŪS

Skanstes iela 50, 3. stāvs, Rīga, LV-1013, Latvija.

Karte

SAZINIES AR MUMS

TĀLRUNIS +371 67 847 102

MOB. TĀLR. -

MOB. TĀLR.

FAKSS -

E-PASTS dermaclinic@vc4.lv

Darba laiks

PIRMDIENA 09:00 - 19:00

OTRDIENA 09:00 - 19:00

TREŠDIENA 09:00 - 19:00

CETURDIENA 09:00 - 19:00

PIEKTDIENA 09:00 - 19:00

SESTDIENA x

SVĒTDIENA x

Seko mums

Facebook Twitter Draugiem Youtube

Lipofilings

Dermatoloģijas klīnika papildina plastiskās ķirurģijas procedūru klāstu ar lipofilinga metodi! Lipofilinga procedūra parasti tiek izmantota tajās zonās, kurās tauki trūkst, piemēram, lai koriģētu sejas ovālu pie sejas zemādas tauku satura atrofijas vai tiem klientiem, kuriem zudis sejas apaļīgums. Ar lipofilinga metodi iespējams piepildīt krunciņas, kas ir alternatīva metode filleru ievadīšanai. Tāpat iespējams koriģēt ievilktas rētas.

Tauku piepildīšana vēlamajās zonās

Lipofilinga procedūra tiek izmantota jau sen, bet tikai pēdējā laikā tiek piedāvātas arvien vairāk metodes tauku apstrādei - attīrīšanai, kā rezultātā metode kļūst arvien pieprasītāka un efektīvāka.

Lipofilinga procedūra parasti tiek izmantota tajās zonās, kurās tauki trūkst, piemēram, lai koriģētu sejas ovālu pie sejas zemādas tauku satura atrofijas vai tiem klientiem, kuriem zudis sejas apaļīgums. Ar lipofilinga metodi iespējams piepildīt krunciņas, kas ir alternatīva metode filleru ievadīšanai. Tāpat iespējams koriģēt ievilktas rētas. Mazu zonu aizpildīšana tiek dēvēta par mikrofilingu.

Makrofilings - liela apjoma zonu aizpildīšana, piemēram, sēžas vietas palielināšana/ korekcija, krūšu palielināšana/ korekcija.

Kā notiek procedūra?

Sākumā tauki tiek atsūkti - tiek veikta liposakcija (tauku atsūkšana) no tām zonām, kurās ir daudz tauku. Iegūtie tauki tiek speciāli apstrādāti, notiek 3x apstrāde, lai taukus atdalītu no liekajām šūnām un liekā šķidruma. Pēc tam sagatavotie tauki tiek iepildīti mazās šļircītēs un tiek veikta lipofilinga procedūra jeb tauku piepildīšana.

Liposakcija var notikt vietējā anestēzijā vai intravenozajā anestēzijā, atkarībā no apstrādājamās zonas. Tauku pēcapstrāde aizņem apmēram 30 minūtes. Pēc tam atkarībā no zonas, kur tauki tiek sapildīti, tiek lemts par anastēzijas nepieciešamību.

Makrofilinga procedūras tiek veiktas vispārējā vai spinālajā narkozē, atkarībā no koriģējamās zonas. Būtiski, ka pēc procedūras pacientam nav jāpaliek stacionārā pa nakti, jo dažas stundas pēc procedūras pacients vēl paliek ārsta kontrolē, bet pēc ārsta apskates, pacients var doties mājās.

Procedūras plusi - iespējams risināt dažāda veida estētiskās problēmas.

Sejai:

 • Krunciņu, rētu piepildīšana, sejas ovāla uzlabošana.
 • Sejas ovāla korekcijai nepieciešami apmēram 100 ml tauku katrai sejas pusei.

Ķermenim:

 • Sēžas zonas, krūšu korekcija, rētu piepildīšana.
 • Lipofilingu var kombinēt arī ar krūšu dziedzeru palielināšanas operāciju, kad tiek ievietoti implanti, lai nepieciešamības gadījumā zonā starp implantiem un ādu injicētu taukus, tādejādi uzlabojot vizuālo efektu, ja plānas ādas gadījumā implanta kontūras ir pamanāmas zem ādas.
 • Krūšu un sēžas zonas korekcijai nepieciešams apmēram 1 litrs tauku.

Aspekti, kas jāņem vērā

 • Noteikts tauku šūnu daudzums uzsūcas organismā (lizējas) jeb aiziet bojā. Rezultāts, kas būs novērojams 2-3 nedēļas pēc operācijas nav uzskatāms par gala rezultātu. Tādēļ zonā parasti tiek iepildīts mazliet lielāks daudzums tauku, nekā nepieciešams, jo daļa tauku šūnu tāpat uzsūksies. Tauku uzsūkšanās procesā būtiski arī ģenētiskie faktori.
 • Ja pacients ir kalsns, nav daudz tauku, makrofilinga procedūra nevar tikt nodrošināta.
 • Tauki, kurus plānots pārstādīt, tiek atsūkti manuāli, nekad netiek izmantotas automātiskās ierīces, lai tauku šūnas netiktu traumatizētas un bojātas
 • Pēc procedūras tajās zonās, kurās tika veikta liposakcija, iespējami zilumi, pietūkums. 3-5 dienas, pēc liposakcijas būs jūtams diskomforts.
 • Pēc mikrofilinga procedūras mājās būtu jāpavada apmēram viena nedēļa. Svarīgi nemasēt, neaiztikt piepildītās zonas, lai ļautu taukiem iedzīvoties.
 • Pēc sēžas zonas lipofilinga pacientam nevajadzētu atrasties sēdus pozīcijā apmēram 2 nedēļas.
 • Ja ar lipofilinga procedūru tiek piepildītas krūtis, var veidoties kalcināti, ko var sajaukt ar veidojumiem, tādēļ pirms krūšu izmeklēšanas vienmēr vajadzētu ārstu brīdināt par veikto lipofilinga procedūru.