Aizvērt
Dermaclinic
Lv Ru En

ATRODI MŪS

Skanstes iela 50, 3. stāvs, Rīga, LV-1013, Latvija.

Karte

SAZINIES AR MUMS

TĀLRUNIS +371 67 847 102

MOB. TĀLR. -

MOB. TĀLR.

FAKSS -

E-PASTS dermaclinic@vc4.lv

Darba laiks

PIRMDIENA 09:00 - 19:00

OTRDIENA 09:00 - 19:00

TREŠDIENA 09:00 - 19:00

CETURDIENA 09:00 - 19:00

PIEKTDIENA 09:00 - 19:00

SESTDIENA x

SVĒTDIENA x

Seko mums

Facebook Twitter Draugiem Youtube

Kāju nagu procedūras

jpg

Procedūras ieaugušu nagu, ādas sabiezējumu, kārpu un varžacu likvidēšanai, kā arī sēnīšu bojātu nagu ārstēšanai.
Nagu sēnīšu infekcija jeb onihomikoze ir hroniska roku un kāju nagu slimība, kura mūsdienās skar vairāk nekā 10% no iedzīvotājiem. Tā ir nopietna infekcioza kaite, kas ievērojami pasliktina pacienta dzīves kvalitāti un nagu estētisko izskatu.

Lasiet vairāk, lai uzzinātu, kā izārstēt nagu sēnīti tikai dažu mēnešu laikā:

 

Attēlā redzams rezultāts, kas panākts apmēram sešu mēnešu laikā, pielietojot lokālos līdzekļus, medikamentus un FOX lāzerterapiju: 

Konsultē SIA ''Veselības centrs 4'' dermatoloģe Tatjana Ļiņova

Nagu sēnīšu infekcija jeb onihomikoze ir hroniska roku un kāju nagu slimība, kura mūsdienās ir ļoti bieži sastopama – tā skar 10% no iedzīvotājiem un aptuveni piekto daļu no cilvēkiem vecumā virs 60 gadiem. Bieži tai netiek pievērsta pietiekami liela uzmanība – ne tās profilaksei, ne arī ārstēšanai, uzskatot tikai par kosmētisku defektu. Nagu sēnīte nav dzīvībai bīstama slimība, taču tā ir nopietna infekcioza kaite, kas ievērojami pasliktina pacienta dzīves kvalitāti un nagu estētisko izskatu.

Nagu sēnīte nav ātri izārstējama, un, nenovēršot atkārtotas inficēšanās riskus, tā var sākties no jauna. Tādēļ ir svarīga cilvēka paša iesaistīšanās, cieša sadarbība ar ārstu un precīza terapijas un higiēnas ievērošana.

Sēnīte ir lipīga slimība, un to viegli var iegūt, valkājot svešus apavus, uzturoties basām kājām baseinā, sporta zālē, dušas telpās vai slaukoties ar kopēju dvieli. Neārstēta nagu infekcija pamazām izplatās uz blakus esošajiem nagiem un ādas.

Visbiežāk nagu sēnītes infekcija sākas kāju pirmajā vai piektajā nagā no naga brīvās malas kaktiņa, vispirms mainās naga izskats, nags maina krāsu - kļūst bāli dzeltenīgs, var parādīties arī svītras, kļūst ciets, sabiezēts, veidojas nelīdzenas virsmas, nags var sadrupt.

Jāuzsver, ka pacients, kurš neārstē nagu sēnīti, apdraud arī citu cilvēku veselību, it īpaši tuvinieku, ar kuriem dala kopēju dzīvojamo platību. Bez ārstēšanas nagu sēnīte pati no sevis nepāriet, tāpēc, ja rodas aizdomas par šo slimību, ir jādodas pie dermatologa, lai novērtētu nagu bojājumu un izvēlētos piemērotāko terapiju. Dermatologs pēc konsultācijas un laboratoriskās diagnostikas veikšanas nosaka terapijas veidu vai dažādu veidu kombināciju. 

Onihomikozes terapijā izmanto lokālos līdzekļus - uz bojātās virsmas aplicējamas vielas šķīduma, lakas u. tml. formā; medikamentuslāzerterapiju un mūsdienās reti - ķirurģisko terapiju - ar sēnīti bojātās naga plātnītes pilnīgu vai daļēja noņemšanu jeb ablāciju.