Aizvērt
Dermaclinic
Lv Ru En

ATRODI MŪS

Skanstes iela 50, 3. stāvs, Rīga, LV-1013, Latvija.

Karte

SAZINIES AR MUMS

TĀLRUNIS +371 67 847 102

MOB. TĀLR. -

MOB. TĀLR.

FAKSS -

E-PASTS dermaclinic@vc4.lv

Darba laiks

PIRMDIENA 09:00 - 19:00

OTRDIENA 09:00 - 19:00

TREŠDIENA 09:00 - 19:00

CETURDIENA 09:00 - 19:00

PIEKTDIENA 09:00 - 19:00

SESTDIENA x

SVĒTDIENA x

Seko mums

Facebook Twitter Draugiem Youtube

Medicīnas tūrisms Latvijā

Medicīnas tūristitie ir ārvalstu pacienti, kuri ierodas Latvijā, lai saņemtu medicīnas pakalpojumus, veiktu rehabilitāciju, medicīniskās manipulācijas, operācijas vai veiktu profilaktisko veselības uzlabošanu. Mūsdienu medicīnas iespējas, augstas kvalitātes tehniskais nodrošinājums un ārstu profesionālisms Latvijā ir pelnījis augstu novērtējumu. Šo apstiprina arī stabils ārvalstu pacientu pieaugums mūsu valsts klīnikās, medicīnas un rehabilitācijas centros.

2009. gadā Latvija uzsāka mērķtiecīgi strādāt ārvalstu pacientu piesaistīšanā no citām valstīm. Par iemeslu tam pirmām kārtām var minēt ekonomisko krīzi, kura skāra arī medicīnas jomu. Privātās klīnikas sadarbojoties ar valsts un pašvaldības iestādēm nonāca pie kopēja viedokļa – nozares stabilitāti iespējams nodrošināt, piesaistot ārvalstus pacientus. Tika izveidota Latvijas privāto klīniku alianse „Baltic Care”, kas apvienoja labākos Latvijas speciālistus un spēju kvalitatīvi rūpēties par pacientu veselību.

Tieši pēdējos gados „Veselības centrs 4” filiāles ieviesušas lāzera enukleāciju, biolīmes izmantošanu varikozo saslimšanu ārstēšanā, diagnostiku krūšu agrīno ļaundabīgo audzēju noteikšanā,  digitālo mamogrāfiju ar  tomosintēzi, jaunākās metodes ultrasonogrāfijas vizuālajiem izmeklējumiem, jaunāko KT un MRT aparatūru, lāzeru sistēmas no vadošajiem pasaules ražotājiem. Ņemot vērā, ka cenas ir ievērojami zemākas salīdzinājumā ar Rietumeiropas un Skandināvijas valstīm.

Medicīnas tūrisma ģeogrāfija

2014. gadā Latviju apmeklējuši ap 300 tūkstošiem ārvalstu pacientu ar mērķi saņemt ārstniecības pakalpojumus kā klīnikās, tā arī mūsu sanatorijās un rehabilitācijas centros.* Šī nozare Latvijā no gada uz gadu ieņem aizvien stabilāku vietu valsts ekonomikā.

Latvija ir pievilcīga ārvalstu pacientiem ne tikai ar moderno medicīnas pakalpojumu līmeni, bet arī ar salīdzinoši zemākām cenām, piemēram, vēnu operācija, kā arī pilna veselības pārbaudes programma salīdzinājumā ar Vāciju atšķiras 3 – 5 reizes. Otra priekšrocība ir iespēja ātri pierakstīties pie speciālistiem un izmeklējumiem. No brīža, kad pacients ir atsūtījis savu lūgumu, līdz konsultācijas un manipulācijas veikšanas brīdim paiet ne vairāk kā divas nedēļas. Ārvalstu pacienti labprāt izmanto iespēju – sagaidīšanu lidostā un transfēra pakalpojumus uz klīniku. 

Ārvalstu pacientu skaits no gada uz gadu stabili aug. Vislielākais pieaugums salīdzinājumā ar 2013. gadu bija vērojams no Ukrainas (+251%)**. Aptuveni viena trešā daļa ārvalstu pacienti ir no Krievijas, un atsevišķās klīnikās šie pacienti sastāda 45 – 47%. Latvijā ierodas pacienti no Vācijas, ASV, Kanādas, Lielbritānijas un Īrijas, kā arī Skandināvijas valstīm – Norvēģijas, Zviedrijas un Somijas.

Esam Latvijas veselības Tūrisma klastera biedri.

* Žurnāls „Medical&Health Tourism", oktobris-novembris/2014.
** Žurnāls „Недвижимость”, izdevums №212, 2014. gada jūlijs. Intervija ar Jūrmalas mēru Gati Truksni.