Aizvērt
Dermaclinic
Lv Ru En

ATRODI MŪS

Skanstes iela 50, 3. stāvs, Rīga, LV-1013, Latvija.

Karte

SAZINIES AR MUMS

TĀLRUNIS +371 67 847 102

MOB. TĀLR. -

MOB. TĀLR.

FAKSS -

E-PASTS dermaclinic@vc4.lv

Darba laiks

PIRMDIENA 09:00 - 19:00

OTRDIENA 09:00 - 19:00

TREŠDIENA 09:00 - 19:00

CETURDIENA 09:00 - 19:00

PIEKTDIENA 09:00 - 19:00

SESTDIENA x

SVĒTDIENA x

Seko mums

Facebook Twitter Draugiem Youtube

Ģenētiskās analīzes

Veselības centra 4 (VC4) Dermatoloģijas klīnika kļuvusi par pirmo medicīnas iestādi Baltijā, kur veic īpašas ģenētiskās analīzes, izvērtējot DNS gēnu mutācijas, slimību attīstības riska faktoru novērtēšanai un prevencijai.

   Pacientam analīzes noņem un pēc rezultātu saņemšanas no laboratorijas tos interpretē un izskaidro Dr. Med. Jana Janovska, dermatoloģe, preventīvās medicīnas speciāliste, Baltijas pretnovecošanās un preventīvās medicīnas prezidente, iekšķīgo slimību katedras lektore, kas izgājusi apmācības Luksemburgā. 

 Ģenētiskos testus, ar kuru palīdzību iespējams izvērtēt DNS šūnas, preventīvā nolūkā pasaulē pielieto ļoti plaši jau vairāk kā 15 gadus. Tā kā gan klasisku dermatoloģisku, gan ādas estētisku problēmu risināšanā pasaulē iezīmējas tendence vairāk laiku un līdzekļus ieguldīt tieši profilaksē, daudzviet Eiropā šie ģenētiskie testi estētiskās dermatoloģijas klīnikās tiek pielietoti kā skrīninga metodes. Tas ir nākotnes skatījums ar mērķi – visu savu turpmāko dzīvi preventīvi kontrolēt novecošanās procesu, izvairīties no riska faktoriem un precīzi izvēlēties sev piemērotāko profilakses veidu. „Daudzi pacienti veic dzimumzīmju diagnostiku, jo ģimenē bijusi anamnēze - ādas vēzis. Protams, vienu reizi gadā var iziet šo „tehnisko apskati” un gulēt mierīgi. Taču tikpat labi var veikt šādu ģenētisko testu un izvērtēt visus riska faktorus. Tiesa, saņemot pozitīvu rezultātu, ka ar mums viss kārtībā, nenozīmē, ka varam turpināt dzīvot neveselīgi, neierobežoti apmeklēt solāriju, sauļoties, nelietojot saules aizsargkrēmus utt., jo arī šo riska faktoru rezultātā var rasties ādas vēzis,” atzīst dr. Jana Janovska.

   Iespējams izvēlēties dažādas testa paketes (svara pieņemšanās, Anti- Aging, autoimūnās, dermatoloģiskās, ginekoloģiskās, kardioloģiskās, gastroenteroloģiskās, neiroloģiskās/ psihiatriskās un citas slimības) atbilstoši vēlmēm, simptomiem, analīžu rezultātiem, finansiālām iespējām un ģenētiskajiem riska faktoriem.

  Vizītes laikā ārsts aizpilda pacienta anketu, nepieciešamības gadījumā veic atsevišķus mērījumus. Tad speciālā konteinerā pacients novieto savas testēšanas materiālu - siekalas un šis biomateriāls tiek nosūtīts uz vienu no izcilākajām laboratorijām Eiropā izvērtēšanai.* Testa rezultāti tiek saņemti mēneša laikā. Rezultāta pārskatā precīzi redzamas izmaiņas gēnos, riska faktori attiecīgo slimību attīstībai, tiek sniegti arī profilaktiskie ieteikumi (dzīvesveida korekcija, ieteicamie medikamenti, vitamīni, mikroelementi, produkti (to veidi, daudzums), vēlamie papildizmeklējumi utt.), lai pasargātu noteikto gēnu no mutācijām. Kā norāda ārste, profilaktisko skrīningu var sākt ar bāzes paketi un pēc tam, skatoties kopumā, ja atklājas riska faktori kādu slimību attīstībai, veikt papildizmeklējumus. Ģenētiskos testus iespējams veikt bērniem jau no dzimšanas- ir pieejama speciāla pediatrijas pakete.

   Īpaša sagatavošanās analīžu veikšanai nav nepieciešama, tikai - 30 minūtes pirms siekalu nodošanas pacients nedrīkst ēst un smēķēt.

 

Ģenētiskie testi, kurus veic Dermatoloģijas klīnikā:

1) Basic;

2) SKINgen;

3) ALOPECIAgen;

4) DIABETgen;

5) FEMgen.

 

Basic

 Kam būtu nepieciešams veikt testu?

 Šis tests ir preventīva izmeklēšana, kuru būtu nepieciešams veikt šajos gadījumos:

-      lipīdu, ogļhidrātu un homocisteīna metabolisma traucējum;

-      Aizdomas par laktozes intolerance;

-      Ksenobiotiķu/ oksidantu vielmaiņas traucējumi, lēna detoksifikācija;

-      Hroniskas un iekaisīgas slimības.

 Kāpēc BASICgen?

 Šis tests ir primārais sākuma analīzes etaps un preventīvās medicīnas bāzes izmeklēšanas metode. Tests dod priekšstatu par organisma iespējamām ģenetiskām mutācijām, kas atļauj izvērtēt organisma reparācijas kapacitāti, slimības attīstības varbūtību, kā arī uzlabot hronisku slimību ārstēšanu.

 

DIABETOgen

Otrā tipa cukura diabēta personalizetā prevencija.

Ģenētiska predispozīcija ir nopietns factors otrā tipa cukura diabēta attīstībai. DIABETOgen ir izmeklējums, kura pamatā ir analizētas ģenētiskas variācijas, kas ļauj identificēt agrīnas pazīmes, kas ir saistītas ar II tipa cukura diabēta attīstību.

 Nukleotīdu polimorfisms ir tieši saistīts ar sekojošiem parametriem:

-      insulīna sensitivitāte;

-      leptīna sensitivitāte;

-      Citi riska faktori, aptaukošanās.

 Preventīvās medicīnas ārsts interpretēs Jūsu analīzes, kas ir balstītas uz ģenetisku predispozīciju un Jūsu dzīves anamnēzi (ne-ģenētiskā predispozīcija), sniegs rekomendācijas, optimālu ārstēšanu/prevenciju.

 

SKINgen

 Kam ir aktuāls SKINgen tests?

 Visiem pacientiem, kas vēlas optimizēt savu ādas veselību, izvērtēt ādas slimību attīstības risku.

 SKINgen ir analīze, ko ir jāveic tikai vienu reizi dzīvē.

 Rezultāti un interpretācija.

  SKINgen tests ļauj samazināt priekšlaicīgas novecošanās attīstības risku ar personalizetas diētas un dzīves veida korekcijas palīdzību.

 

ALOPECIAgen

 Tests ļauj izvērtēt androgenās alopēcijas predispozīciju. 

 Kam vajadzētu veikt testu?

 Sievietēm un vīriešiem vecuma grupā 20- 30 gadi, kam ir pozitīva ģimenes anamnēze, saistīta ar matu izkrišanu. Vēlams pirms primāro simptomu parādīšanās.

 Rezultāti/ interpretācija

 Preventīvās medicīnas specialists izvērtēs Jūsu analīzes un ārstēšanas efektivitāti ar Minoksedīla un Finasterīda aplikācijām. Jums tiks sniegta informācija par dzīves veidu un uzturu, kas preventīvi samazinās iespēju alopēcijas attīstībai.

 

FEMgen

Menopauze- efektīva un droša hormonālā aizstājterapija.

HAT (hormonālā aizstājterapija) darbojas pretēji fizioloģiskai novecošanai, jo nepieciešamie, trūkstošie hormoni tiek kompensatori aizstāti mākslīgā veidā.

 Individuāla ģenētiska predispozīcija, slikti piemērota hormonālās azistājterapijas deva, var izsaukt virkni komplikāciju, tādas kā kardiovaskulārās slimības, trombozi un paaugstina sporādiskā krūts vēža attīstības risku.

 Organisms konvertē administertos hormonus vairākos starpproduktos.

 Estradiols tiek transformēts 3 pamatfrakcijās:

-      Kardioprotektīvā;

-      frakscija, kas saglabā kaulu blīvumu;

-      mutagēnā frakcija.

 

Kāpēc jāveic FEMgen tests?

 Šī analīze dod iespēju analizēt individuālo blakusparādību attīstības risku HAT gadījumā. Tests dod iespēju speciālistam nozīmēt vispiemērotāko terapiju un dozēšanu.

 

*Ģenētisko testu izvērtēšanai no pacienta iegūtās analīzes tiek nosūtītas uz Laboratoires Réunis, kas ir privāta laboratorija Luksemburgā, kurā veic medicīnas analīzes. Laboratoires Réunis ir nacionālais līderis molekulārajā diagnostikā un personalizētajā medicīnā, laboratorija 2006.gadā ieguvusi īpaši medicīnas laboratorijām izstrādāto  ISO 15189  akreditācijas standartu, kas nosaka kvalitātes un kompetences kritērijus visos posmos, sākot no paraugu ņemšanai līdz rezultātu nosūtīšanai ārstiem.

 

Laboratoires Réunis ir nacionālais līderis preventīvās ģenētikas jomā. Pēdējo piecu gadu laikā zinātnieki ir izstrādājuši konkrētus fenotipisko un genotipisko paneļu marķierus integrētai pieejai kompleksām un ar apkārtējo vidi saistītām slimībām.

https://www.labo.lu/en/home.html