Aizvērt
Dermaclinic
Lv Ru En

ATRODI MŪS

Skanstes iela 50, 3. stāvs, Rīga, LV-1013, Latvija.

Karte

SAZINIES AR MUMS

TĀLRUNIS +371 67 847 102

MOB. TĀLR. -

MOB. TĀLR.

FAKSS -

E-PASTS dermaclinic@vc4.lv

Darba laiks

PIRMDIENA 09:00 - 19:00

OTRDIENA 09:00 - 19:00

TREŠDIENA 09:00 - 19:00

CETURDIENA 09:00 - 19:00

PIEKTDIENA 09:00 - 19:00

SESTDIENA x

SVĒTDIENA x

Seko mums

Facebook Twitter Draugiem Youtube

Ādas, nagu, matu sēnīšu ekspress mikroskopiska izmeklēšana

pdf

Nagu sēnīšu infekcija ir visbiežāk sastopamā naga slimība - to novēro vairāk kā 50% gadījumos starp visiem izmainītiem nagiem. Tā kā process parasti ir nesāpīgs un vairāk traucē estētiski, šī slimība nereti tiek atstāta novārtā un neārstēta.

 Tomēr kāju nagu sēnīte pati no sevis neizzūd un ir ļoti lipīga. Sēnīšu infekcija izplatās gan tieša kontakta ceļā, gan netieši - saskaroties ar inficētiem priekšmetiem- dvieļiem, apaviem, šķērēm utt.

 

„Kaut arī izklausās bezcerīgi, sēnīti ir iespējams izārstēt! Bet jārēķinās ar pašdisciplīnu, ilgstošu procesu un vēl citiem šķietamiem sīkumiem. Patīkams jaunums ir tas, ka mūsdienu nagu ārstēšana nav saistīta ar naga noņemšanu. Jau vairākus gadus nagu sēnītes ārstēšanai izmanto jaunas lāzertehnoloģijas. Viens no lāzeriem, kuru izmanto pretsēnīšu terapijai ir diodes lāzers, kas tagad pieejams arī Latvijā. Salīdzinoši ar iekšķīgi lietojamo medikamentozo terapiju lāzerterapija izmaksu ziņā nav dārgāka, kā arī tai ir citi pozitīvi aspekti,” atzīst Veselības centra 4 (VC4) Pēdu centra dermatoveneroloģe Marina Mihailova.

Lāzera enerģija audos pārveidojas siltumā, izraisot audu temperatūras paaugstināšanos ( hipertermiju) līdz 45 Cº.  Pie tādas temperatūras notiek neatgriezeniskas izmaiņas sēnīšu šūnās. Lāzers nebojā apkārtējos audus un neatstāj nelabvēlīgu ietekmi uz veselību. Lāzerterapijas veikšanai nav īpaši ierobežojumi, to var pielietot visiem sēnītes veidiem. Tomēr tā kā šis lāzers pozitīvu rezultātu sniegs tikai sēnītes gadījumā, pirms lāzerterapijas uzsākšanas svarīgi veikt analīzes- gūt apstiprinājumu sēnītes infekcijai un noteikt tās veidu, lai pielāgotu nepieciešamo lāzerprocedūru skaitu un atbilstošu medikamentozu terapiju. Procedūra vidēji aizņem 20- 30 minūtes un parasti nepieciešamas 3 ārstēšanas reizes ar 6- 8 nedēļu intervālu. Parasti kāju nagu struktūra pilnībā atjaunojas 6 līdz 12 mēnešu laikā, bet roku- 4 līdz 9 mēnešu laikā. Labāka efekta sasniegšanai pirms lāzerterapijas vēlams veikt ārstniecisko pedikīru. Ātrāka un noturīgāka efekta sasniegšanai ārstēšanās laikā lāzerterapiju var apvienot ar iekšķīgi lietojamiem medikamentiem.

          Pēc

 

Pirms            Pēc

 

Pirms           Pēc

 

 

Pirms         Pēc

 

Pirms         Pēc


Lāzerterapija ieteicama pacientiem, kuriem ir pretsēnīšu medikamentu nepanesamība vai alerģija pret šiem preparātiem; problēmas ar aknām un nierēm vai kuņģa-zarnu trakta slimības. Tāpat šo lāzerterapiju vēlams izvēlēties, ja ir neiespējama pretsēnīšu sistēmiska terapija mijiedarbības dēļ ar citiem medikamentiem; rētainas naga audu izmaiņas, kas apgrūtina zāļu piegādi sēnītes skartajām zonām; citas neefektīvas terapijas gadījumos. Kā pirmo izvēles terapijas metodi to pielieto arī bērniem.

 

 

Tikai kompleksi!

Lai ārstēšanās būtu sekmīga, vispirms jāapmeklē ārsts- dermatologs, kurš veiks nepieciešamās analīzes un sastādīs ārstēšanās plānu. Ārstēšanas ilgums atkarīgs no tādiem faktoriem kā sēnītes veida, bojājuma apjoma, cilvēka vispārējā veselības stāvokļa, kā arī tā, cik atbildīgi un rūpīgi tiek ievēroti visi ārsta norādījumi un higiēnas prasības. Papildus iekšķīgai preparātu lietošanai vai lāzerterapijai obligāti jāveic lokālā terapija (smēres, speciālas nagu lakas), ārstnieciskais pedikīrs un citas profilaktiskas darbības.

VC4 skaistuma klīnikas 4. Dimensija dermatoloģe, triholoģe uzsver: „Sēnītes ārstēšanai jābūt kompleksai! Veicot tikai vienu no šīm darbībām, visticamāk rezultāta nebūs. Medikamentu izvēle jāuztic ārstam- dermatologam, kā arī pedikīru jāveic pie podologa, kuram ir medicīniska izglītība un, kurš strādā sadarbībā ar dermatologu. Turklāt VC4 un tā struktūrvienībās visus ārstu darbarīkus un instrumentus dezinficē īpašā, modernā autoklāvā. Tā kā sterilizācijas procesam tiek sekots līdzi ar izdrukas palīdzību un tā laikā norit vairākas pārbaudes, tiek nodrošināta absolūta sterilitāte un drošība.” 

Obligāts priekšnoteikums- zeķu un apavu dezinfekcija!

Ja sēnīte ir vairākiem ģimenes locekļiem, tās ārstēšana jāveic vienlaikus, jo citādi tie, kas ir izārstējušies, atkārtoti inficējas no pārējiem. Turklāt zeķēm un apaviem, kuriem ir tieša saskarsme ar nagiem un ādu, jāveic regulāru dezinfekciju, lai pēdas pēc ārstēšanās atkārtoti nesaskartos ar patogēniem mikroorganismiem. Īpaši svarīgi šīs dezinficētās zeķes un apavus uzvilkt tieši pēc lāzerprocedūras, jo pretējā gadījumā tikko likvidētā sēnītes infekcija nonāks atpakaļ savā „iemīļotajā” vietā un netiks izskausta. „VC4 pedikīra kabinetos* ir lieliska iespēja procedūru laikā šos apavus nodezinficēt īpašā ierīcē. Ar speciālas ventilēšanas sistēmas palīdzību apavos iekļūst ozons un nano sudraba daļiņas, kas novērš baktēriju un sēnīšu klātbūtni un noārda nepatīkamā aromāta molekulas. Procedūra ir saudzīga apaviem, jo netiek izmantots ne karstums, ne šķidrumi, ne ķimikālijas. Lai ārstēšanās laikā pielietotās pūles un finansiālais ieguldījums atmaksātos, ieteiktu šo iespēju izmantot,” rekomendē dr. M. Mihailova.

 * Apavu dezinfekcijas ierīce pieejama: 

VC4 filiālē Dermatoloģijas klīnika, Rīgā, Skanstes ielā 50.
Reģistratūras tālruņi: 67847102,28381189.

E-pasta adrese: DERMACLINIC@VC4.LV

 

VC4 Pēdu centrā, Rīgā, K. Barona 115.

Reģistratūras tālruņi: 67 847 200, 25 600 798

E-pasts - VENUKLINIKA@VC4.LV

 

Pulkveža Brieža iela 15, Riga 
Pirmais stāvs tālr. +371 26623624, +371 67016716 
Otrais stāvs tālr. +371 67016721, +371 26655577 
E-pasts: 4@dimensija.lv