Aizvērt
Dermaclinic
Lv Ru En

ATRODI MŪS

Skanstes iela 50, 3. stāvs, Rīga, LV-1013, Latvija.

Karte

SAZINIES AR MUMS

TĀLRUNIS +371 67 847 102

MOB. TĀLR. -

MOB. TĀLR.

FAKSS -

E-PASTS dermaclinic@vc4.lv

Darba laiks

PIRMDIENA 09:00 - 19:00

OTRDIENA 09:00 - 19:00

TREŠDIENA 09:00 - 19:00

CETURDIENA 09:00 - 19:00

PIEKTDIENA 09:00 - 19:00

SESTDIENA x

SVĒTDIENA x

Seko mums

Facebook Twitter Draugiem Youtube

Jaunumi

Jaunums! DermaV - ērtākā un efektīvākā lāzerplatforma ārstnieciskajā un estētiskajā dermatoloģijā

DermaV lāzerplatforma – asinsvadu veidojumu un pigmentācijas mazināšanai, lāzerepilācijai, atjaunojošām procedūrām.

Lasīt vairāk

DermaV lāzerplatforma – asinsvadu veidojumu un pigmentācijas mazināšanai, lāzerepilācijai, atjaunojošām procedūrām

Asinsvadu veidojumi un nevēlama pigmentācija ir vienas no visbiežāk dermatologu kabinetos risināmajām problēmām. Turklāt nereti ādas problēmas ir kompleksas – asinsvadu defekti, pigmentācija, ādas novecošanās. Lāzerprocedūras ir efektīvākais šo problēmu risinājums. Dermatologa ikdienas praksē tas nozīmē dažādu lāzeriekārtu izmantošanu darbā ar vienu pacientu, kas procesu nereti padara lēnāku un mazāk efektīvu.

“Dermatoloģijas klīnika” jaunums - Derma V lāzerplatforma (“Lutronic Medical Systems”, Vācija) ir medicīnas tehnoloģiju inovāciju paraugs. Vienā iekārtā ir apvienoti asinsvadu un pigmentācijas defektu novēršanai un ādas rejuvinācijai (atjaunošanai) un lāzerepilācijai piemērotākie 532nm “zaļā” diodes un 1064nm Nd:YAG lāzerviļņu garumi.

Strādājot ar DermaV platformu, speciālists var mainīt nepieciešamos lāzera režīmus vienas sesijas ietvaros. Šādi iespējams atrisināt plašāku problēmu spektru dažādās ķermeņa zonās īsākā laikā. Turklāt, pateicoties platformā iestrādātajai Cryogen Cooling kriogēna dzesēšanas sistēmai, procedūras iespējams veikt, izmantojot optimālo lāzera jaudu, vienlaikus neradot pacientam diskomfortu. Dzesēšana tiek automātiski pielāgota ādas temperatūrai visas procedūras laikā.

Ar DermaV lāzerplatformu iespējams veikt šādas procedūras:

 • sīko asinsvadu likvidēšana;
 • rozācijas samazināšana;
 • hemangiomu likvidēšana;
 • zirnekļvēnu likvidēšana;
 • nevēlamas pigmentācijas ārstēšana (“portvīna” plankumi, pigmentācijas bojājumi, dažādu toņu pigmentācijas plankumi);
 • ādas atjaunošana;
 • terapija problemātiskai ādai (poru samazināšana, komedonu likvidēšana);
 • lāzerepilācija.

Ieguvumi, veicot  procedūras ar DermaV platformu:

DermaV Iestrādātās funkcijas nodrošina papildu procedūru drošību un efektivitāti:

 • ilgās pulsācijas tehnoloģija;
 • mainīgu secīgo impulsu (Variable Sequential Pulsing) tehnoloģija;
 • trīs reizes jaudīgāks 1064 nm lāzers maksimālam efektam;
 • Cryogen Cooling kriogēna dzesēšanas tehnoloģija apvienojumā ar 532 nm un 1064 nm lāzeru;
 • patentētā IntelliTrak tehnoloģija nodrošina konsekventu, ātru enerģijas piegādi izvēlētajā apstrādes zonā;
 • automātiskais temperatūras sensors.

Klientu ievērībai! Darbu atsāk dermatoloģe Kristīne Poiša

Informējam, ka 2022. gada oktobrī pēc bērna kopšanas atvaļinājuma darbā ''Veselības centrs 4'' filiālē ''Dermatoloģijas klīnika'' atgriežas dermatoloģe, triholoģe Kristīne Poiša.

Lasīt vairāk

09.05.2022

Dr. Kristīne Poiša sniedz konsultācijas, veic diagnostiku, ārstēšanu un profilaksi dažādu akūtu un hronisku ādas, nagu, galvas ādas un matu slimību gadījumos.

 • veic slimību un veidojumu diagnostiku (optiskā un digitālā dermatoskopija, ādas biopsija);
 • specializējas ādas strutaino un vīrusu slimību (furunkuloze, herpes infekcija, kārpas u.c.) ārstēšanā, sejas ādas slimību diagnostikā un ārstēšanā (acne vulgaris, acne rosacea, periorāls dermatīts), kā arī ādas parazitāro slimību (kašķis, pedikuloze, demodikoze u.c.) un ādas alerģisko reakciju, kontaktdermītu, ekzēmas u.c. slimību ārstēšanā;
 • veic tetovējumu, pigmentplankumu noņemšanu, ādas asinsvadu ārstēšanu un likvidēšanu ar lāzeru;
 • piedāvā sejas ādas atjaunošanu un matu augšanas stimulēšanu ar plazmas injekcijām, sejas ādas liftinga procedūras ar radiofrekvenci un fokusētu ultraskaņu, aknes un citu rētu korekciju;
 • veic liekā apmatojuma likvidāciju ar lāzeru;
 • veic sejas ādas biorevitalizāciju ar hialuronskābes injekcijām.


Dr. Kristīne Poiša Varšavā (Polijā) apguvusi triholoģiju jeb matu slimību ārstēšanu, iegūstot sertifikātu.


Uzziniet vairāk un piesakieties konsultācijai!

''Dermatoloģijas klīnika''
Tālr.: 67847102
Adrese: Skanstes iela 50, Rīga
E-pasts: dermaclinic@vc4.lv

Botulīna toksīna injekcijas – hroniskas migrēnas sāpju mazināšanai

Botulīna toksīna injekcijas ir viena no zinātniski pierādītām hroniskas migrēnas ārstēšanas metodēm. ''Veselības centrs 4'' filiāles ''Dermatoloģijas klīnika'' dermatologs Aleksejs Zavorins (sertificēts botulīna toksīna metodes pielietošanā) sniedz palīdzību hroniskas migrēnas pacientiem, veicot botulīna toksīna injekcijas galvassāpju mazināšanai.

Lasīt vairāk

Botulīna toksīns pret migrēnu? Daudzus pārsteidz šāds vārdu salikums, jo ierasts, ka botulīna toksīna injekcijas izmanto estētiskajā medicīnā. Taču ne tikai. Botulīna toksīnu izmanto arī neiroloģijā, piemēram, spasticitātes mazināšanai. Botulīna toksīna injekcijas hroniskas migrēnas ārstēšanai Eiropā izmanto jau vairāk nekā 10 gadus. Tas labus rezultātus sniedz tiem pacientiem, kuriem cita nozīmētā terapija nav varējusi palīdzēt. 

Migrēna kādā dzīves brīdī var skart vairāk nekā 20% iedzīvotāju. Pētījums par starptautisko migrēnas slogu pasaules līmenī(1) liecina, ka migrēna ir sestā biežākā slimība no 328 slimībām un bojājumiem un otrais biežākais darba nespējas cēlonis pēc muguras sāpēm.

 Visbiežāk sastopamie migrēnas veidi ir:

 • migrēna bez auras - atkārtotas lēkmjveidīgas galavassāpes, kas ilgst no 4 līdz pat 72 stundām. Tipiskas pazīmes ir galvassāpju vienpusēja lokalizācija, tās ir pulsējošas ar mērenu un smagu intensitāti, un tās saasinās ikdienas fizisko aktivitāšu laikā. Bieži saistās ar nelabumu un/vai fotofobiju un fonofobiju (nepatiku pret gaismu un skaņu).
 • migrēna ar auru –pirms migrēnas galvassāpēm vai to laikā pievienojas redzes, sensori, vai citu CNS traucējumu simptomi, kas ilgst mazāk kā 60 minūtes, parasti attīstās pakāpeniski un ir pilnībā atgriezeniski.

Migrēnas galvssāpju lēkmes var kļūt biežākas. Tādējādi epizodiskas migrēnas galvassāpes var kļūt hroniskas.

Hroniska migrēna ir tādas galvassāpes, kas ir vairāk nekā 15 dienas mēnesī pēdējo 3 mēnešu laikā un no tām 8 dienas mēnesī ir migrēna bez auras vai migrēna ar auru. Šo diagnozi var noteikt tikai tad, ja iepriekš jau ir bijusi epizodiska migrēna. Hroniska migrēna ir primāras galvassāpes, tas nozīmē, ka galvassāpju iemesls nav izskaidrojams ar kādu organisku galvas smadzeņu bojājumu vai citu slimību, kur galvassāpes ir viens no simptomiem. To, ka migrēna varētu kļūt hroniska, pastiprina vairāki faktori – sievietes dzimums, ģenētiskā predispozīcija, stresa pilna dzīve, aptaukošanās, blakus slimības, piemēram, depresija, vides faktori u.c.

Hroniskas migrēnas ārstēšanas pamatā ir:

 •  trigerfaktoru jeb migrēnas veicinošu faktoru mazināšana, izvairīšanās no tiem. Tie ir, piemēram, sarkanvīns, ēdienreižu izlaišana, spilgta gaisma, izteiktas smakas, laikapstākļu maiņa, miega trūkums, stress, hormonālas svārstības, t.s., menstruācijas, atsevišķi pārtikas produkti;
 • profilaktiska migrēnas nemedikamentozā un medikamentozā terapija;
 • mērķis – mazināt akūtu galvassāpju ārstēšanā izmantoto medikamentu daudzumu.

Hronisku migrēnu nav iespējams izārstēt, bet mērķis ir sasniegt saprātīgu migrēnas kontroli, mazinot galvassāpju biežumu un stiprumu. Viens no terapijas veidiem, kas veiksmīgi tiek izmantots nu jau daudzus gadus, ir botulīna toksīna injekcijas. Ir vadlīnijas, kas jāievēro gan par botulīna toksīna devām, gan par īpašajiem injekciju ievadīšanas punktiem, lai sasniegtu vēlamo rezultātu. Tādēļ injekcijas drīkst veikt tikai metodi apguvuši speciālisti.

Migrēnas gadījumos izmanto tikai A tipa botulīna toksīnu jeb onabotulīna toksīnu A. Kāds tieši ir botulīna toksīna iedarbības mehānisms uz galvassāpēm, konkrētas informācijas trūkst, taču, visticamāk, injekcijas iedarbojas uz brīvo nervu galu sāpju receptoriem muskuļos, bloķējot sāpju signālus, ko nervi ''sūta'' uz smadzenēm. Botulīna toksīns palīdz pacientiem samazināt migrēnas lēkmju biežumu un intensitāti. Vairāki respektabli pētījumi(2)  apliecina botulīna toksīna efektivitāti migrēnas sāpju dienu un intensitātes mazināšanā.

 Kas jāņem vērā?

 • Pirms tiek veikta procedūra, nepieciešama neirologa konsultācija, kuras laikā ir noteikta hroniskas migrēnas diagnoze. 
 • Injekcijas veic sertificēts ārsts speicālists (dermatologs vai neirologs), kam ir pieredze botulīna toksīna injekciju veikšanā pēc neirologa nozīmējuma.
 • Procedūras laikā tiek veiktas vairākas mazas preparāta injekcijas galvas, kakla un plecu rajonā, kas jāatkārto ik pēc 3 mēnešiem (4 reizes gadā).
 • Pēc procedūras pirmās dienas vēlams izvairīties no injekcijas vietu kairināšanas, karsēšanas, masāžas. Atsevišķos gadījumos pēc procedūras var novērot nelielus zilumus, uztūkumu injekcijas vietās.
 • Efekts rodas pakāpeniski, un dažkārt uzlabojums tiek novērots pēc otrās procedūras.
 • Procedūru neveic grūtniecēm, sievietēm krūts barošanas laikā un pacientiem līdz 18 gadu vecumam, kā arī gadījumā, ja iepriekš konstatēta alerģiska reakcijas vai indiduāla preparāta nepanesamība. Preparāts ir kontrindicēts pacientiem ar neiroloģiskām un muskulatūras slimībām, kas saistās ar muskuļu vājumu, piemēram, Ītona-Lambēra sindroms un miastēnija.

 Uzziniet vairāk un piesakieties!

''Veselības centrs 4'' filiāle ''Dermatoloģijas klīnika'' 
Skanstes iela 50, Rīga
Tālr.: + 371 67847102
dermaclinic@vc4.lv
 www.dermaclinic.lv  

 

 

Konsultēja ''Veselības centrs 4'' filiāles ''Anti-Aging Institute'' neiroloģe Elīna Pūcīte un filiāles ''Dermatoloģijas klīnika'' dermatologs Aleksejs Zavorins