Aizvērt
Dermaclinic
Lv Ru En

ATRODI MŪS

Skanstes iela 50, 3. stāvs, Rīga, LV-1013, Latvija.

Karte

SAZINIES AR MUMS

TĀLRUNIS +371 67 847 102

MOB. TĀLR. -

MOB. TĀLR.

FAKSS -

E-PASTS dermaclinic@vc4.lv

Darba laiks

PIRMDIENA 09:00 - 19:00

OTRDIENA 09:00 - 19:00

TREŠDIENA 09:00 - 19:00

CETURDIENA 09:00 - 19:00

PIEKTDIENA 09:00 - 19:00

SESTDIENA x

SVĒTDIENA x

Seko mums

Facebook Twitter Draugiem Youtube

Ādas elasticitāte ir ādas spēja iestiepties un atgriezties iepriekšējā stāvoklī

Ādas elasticitāte ir ādas spēja iestiepties un atgriezties iepriekšējā stāvoklī, ko varētu salīdzināt ar gumijas īpašībām. Par šo spēju atbild ādas vidējā slānī jeb dermā izvietotās olbaltumvielu šķiedras - elastīns un daļēji arī kolagēns, stāsta ''Dermatoloģijas klīnika'' dermatoveneroloģe Lana Kasparane

Līdz ar gadiem dabiskas hronoloģiskās novecošanās dēļ, vidēji ap 25-30 gadiem, sāk samazināties ādā dabiski esošo savienojumu sintēze un atjaunošanās spēja. Jo īpaši tas pastiprinās pēc menopauzes. Tāpat šo procesu paātrina dažādi citi ārēji un iekšēji faktori, kuru dēļ elastīna un kolagēna šķiedras tiek sašķeltas un samazinās ādas elasticitāte. Citiem vārdiem sakot, rodas elastoze. Iznākumā āda izskatās noslīdējusi, raupja un ar virspusējākām vai dziļākām redzamām krunciņām.

Elasticitātes zuduma cēloņi

Atbildīgos par ādas elasticitātes zudumu var iedalīt divās lielās grupās: iekšējie un ārējie faktori. Pie iekšējiem faktoriem attiecināma hronoloģiskā ādas novecošanās. Savukārt pie ārējiem faktoriem - ārējā vide, piemēram, ultravioletais starojums un gaisa piesārņojums, kā arī dzīvesveids - nepilnvērtīgs uzturs, smēķēšana, neatbilstoša ādas kopšana, straujas ķermeņa svara izmaiņas.

Kā pēc iespējas ilgāk saglabāt ādas elasticitāti

Protams, pilnībā novērst elasticitātes zudumu nav iespējams, bet ir vairākas samērā vienkāršas nianses, kuras ievērojot jūs maksimāli attālināsiet elastozi. Šos ieteikumus var iedalīt četrās lielās grupās: 1) uzturs, pārtikas piedevas un vitamīni, 2) ādas kopšana un lokālie līdzekļi, 3) procedūras, 4) dzīvesveida korekcija. Uzturs, pārtikās piedevas un vitamīni

Procedūras

Lai pēc iespējas efektīvāk sasniegtu galveno mērķi -uzlabotu elastīna stāvokli ādā, jo tas atbild par ādas elasticitātes zudumu, tiek izmantotas dažādas procedūras - gan invazīvas, gan neinvazīvas.

Aparātprocedūras

Šeit var izšķirt divas lielas grupas - lāzerprocedūras un gaismas ierīču procedūras. Populārākās no tām ir frakcionētā lāzerterapija un intensīvi pulsējošas gaismas terapija (IPL). Abos gadījumos tiek stimulēts ādas vidējais slānis - derma, veicinot neokolagenoģenēzi, ādas elasticitātes un tonusa atjaunošanos. Papildus tam tiek panākts arī vienmērīgāks ādas tonis. Metodes var arī savstarpēji kombinēt.

Ķīmiskais pilings

Pīlings atkarībā no izmantotās vielas koncentrācijas noņem atmirušo ādas šūnu slānīti un atjauno to. Tādējādi var mazināt elastozi un fotonovecošanās sekas, kā arī veicināt kolagēna sintēzi. Visbiežāk pīlingos izmanto glikolskābi, pienskābi, mandeļskābi, salicilskābi un trihloretiķskābi.

Dermabrāzija

Tās iedarbība ir līdzīga kā pīlingam, tikai procedūrā tiek izmantota mehāniska ierīce.

Injekcijas

Trombocītiem bagātas plazmas (PRP) un fibrīna (PRF), un hialuronskābes injekcijas zemādā uzlabo ādas hidratāciju un elasticitāti.

Sejas masāža

Veicama ar rokām, sejas veltnīti ar akmeni vai vakuuma burciņām. Pirmkārt, veicinot limfātiskās sistēmas atteci jeb drenāžu, tiek samazināta tūskainība. Otrkārt, stimulējot apasiņošanu, tiek aktivizēti fibroblasti, kas veicina kolagēna un hialuronskābes sintēzi, uzlabojot ādas tvirtumu, elasticitāti un piešķirot ādai veselīgu mirdzumu. Lai gan sasniedzamais rezultāts ir acīm redzams, tomēr īslaicīgs, tādēļ sejas masāža jāpraktizē regulāri, lai sasniegtu vēlamo rezultātu ilgtermiņā.

Vairāk lasiet portālā "Ārsts.lv"