Aizvērt
Dermaclinic
Lv Ru En

ATRODI MŪS

Skanstes iela 50, 3. stāvs, Rīga, LV-1013, Latvija.

Karte

SAZINIES AR MUMS

TĀLRUNIS +371 67 847 102

MOB. TĀLR. -

MOB. TĀLR.

FAKSS -

E-PASTS dermaclinic@vc4.lv

Darba laiks

PIRMDIENA 09:00 - 19:00

OTRDIENA 09:00 - 19:00

TREŠDIENA 09:00 - 19:00

CETURDIENA 09:00 - 19:00

PIEKTDIENA 09:00 - 19:00

SESTDIENA x

SVĒTDIENA x

Seko mums

Facebook Twitter Draugiem Youtube

Apsver plakstiņu operāciju?

Augšējo un apakšējo plakstiņu operācija sen vairs nav ārzemju kinozvaigžņu kaprīze. Ik dienu pie mums estētisku un funkcionālu iemeslu dēj tiek veiktas daudzas šādas operācijas. Turklāt plakstiņus operē ne tikai sievietes, bet arī vīrieši. Konsultē "Dermatoloģijas klīnika" plastikas ķirurģe Laura Liepiņa

Iedzimtība, dzīvesveids & novecošana
Pirmais un galvenais iemesls, kāpēc sievietes vēršas pie plastikas ķirurga, lai izteiktu vēlmi veikt augšējo vai/un apakšējo plakstiņu operāciju, ir novecošanās — augšējie plakstiņi ir noslīdējuši, radot bēdīga, novecojuša, noguruša cilvēka skatienu, savukārt apakšējie ir pietūkuši, veidojot maisiņus zem acīm, varbūt izveidojušies arī tumšāki loki zem acīm. To, cik drīz problēmas attīstās, ietekmē gan iedzimtība, gan dzīvesveids. ''Daudzi pacienti, kuri ierodas uz konsultāciju, saka — man tas ir iedzimts, jo mammai vai tētim arī tā ir. Bet tad jau var

Atkārtota operācija — pēc 10 gadiem
Augšējos plakstiņus dzīves laikā var koriģēt divas trīs reizes, tomēr to neiesaka darīt piecu gadu laikā pēc iepriekšējās operācijas veikšanas. Parasti paiet vidēji desmit gadi, kad sieviete atkal meklē plastikas ķirurga palīdzību, lai operāciju atkārtotu. Tomēr ir gadījumi, kad atkārtota operācija vairs nekad nav nepieciešama.

Savukārt apakšējos plakstiņus neiesaka operēt vairāk par vienu reizi mūžā, tāpēc to nevajag darīt pie minimāla pietūkuma, jo, atkārtoti operējot, izveidojas daudz rētaudu, kas velk apakšējo plakstiņu uz leju, āda vairs tik labi netur formu un plakstiņš nepieguļ acs ābolam. To izlabot ir ārkārtīgi sarežģīti.

Pēcoperācijas periods
• Trīs dienu laikā pēc operācijas var parādīties zilumi, lai gan visiem zilumi neparādās. Operācijas laikā ķirurgs asinsvadus piededzina, bet tie slēdzas trīs dienu laikā pēc tās. Ja sākas neliela asiņošana, var parādīties jauni zilumi. Tāpēc gan uzreiz pēc operācijas, gan mājās jālieto aukstuma kompreses, kas asinsvadus sašaurina. Ideālā gadījumā jau pirms operācijas vajadzētu iegādāties aukstuma kompresi un ielikt to mājās ledusskapī, lai varētu lietot uzreiz pēc atgriešanās mājās. Pirmās trīs dienas, kad ir visaugstākais asiņošanas risks, ieteicams palikt mājās un, cik bieži vien iespējams, lietot aukstuma kompreses.

• Pirmās trīs dienas pēc operācijas var pieaugt arī tūska. Lai tūsku mazinātu, jau trešajā dienā pēc operācijas var doties pie kosmetologa uz manuālo limfodrenāžu. Šī procedūra uzlabos gan vizuālo izskatu, gan pašsajūtu, proti, mazināsies diskomforts, ko rada tūska.

• Pirmās pāris dienas pēc operācijas acis ir kairinātas, tāpēc nevajag tās piepūlēt vēl vairāk, lasot grāmatu, strādājot pie datora vai skatoties televīziju. Acīm tas ir grūti.

• Pēcoperācijas periodā jāizvairās no darbībām, kas paredz galvu ilgstoši turēt uz leju.

• Veicot tikai augšējo plakstiņu operāciju, nedēļu pēc tās jālieto acu pilieni un antibakteriāla ziede uz šuvēm. Ja veic apakšējo plakstiņu operāciju, profilaktiski jālieto arī antibiotikas.

• Nedēļu pēc operācijas jāierodas klīnikā, lai izņemtu diegus.

• Kontaktlēcas un dekoratīvo kosmētiku var atsākt lietot desmit dienas pēc operācijas.


Vairāk lasiet žurnālā ''Una'' novembra izdevumā.