Aizvērt
Dermaclinic
Lv Ru En

ATRODI MŪS

Skanstes iela 50, 3. stāvs, Rīga, LV-1013, Latvija.

Karte

SAZINIES AR MUMS

TĀLRUNIS +371 67 847 102

MOB. TĀLR. -

MOB. TĀLR.

FAKSS -

E-PASTS dermaclinic@vc4.lv

Darba laiks

PIRMDIENA 09:00 - 19:00

OTRDIENA 09:00 - 19:00

TREŠDIENA 09:00 - 19:00

CETURDIENA 09:00 - 19:00

PIEKTDIENA 09:00 - 19:00

SESTDIENA x

SVĒTDIENA x

Seko mums

Facebook Twitter Draugiem Youtube

Ar sausu ādu visbiežāk saskaramies tieši gada aukstajā laikā

Ar sausu ādu visbiežāk saskaramies tieši gada aukstajā laikā, kad daudz laika pavadām telpās ar centralizēto apkuri, gaisa temperatūra laukā ir daudz zemāka, tomēr ir trīs pavisam vienkārši nosacījumi, kurus, ieviešot savā ikdienā, ir iespēja sausas ādas izpausmes mazināt, skaidro ''Dermatoloģijas klīnika'' dermatoloģe Lana Kasparane

Gluži kā ikvienā problēmsituācijā, arī tad, ja nākas saskarties ar sausu ādu, definējot pamatproblēmu un tās cēloni, ir daudz vienkāršāk konstatēt ķēdes vājo posmu un to likvidēt.

Dermatoloģe norāda, ka situācijās, kad saskaramies ar sausu ādu, jāievēro trīs ikdienišķi ādas kopšanas principi:

  1. Nemazgāties pārāk ilgi un pārlieku karstā ūdenī, jo ilgstoša ādas pakļaušana karsta ūdens iedarbībai var veicināt ādas dabiskā tauku slānīša, kas nepieciešams optimāla ādas mitruma uzturēšanai, mazināšanos.
  2. Vannošanās process bez liekas vilcināšanās jānoslēdz ar mitrinoša līdzekļa uzklāšanu ādai. 
  3. Nedrīkst pārtraukt ādas kopšanas līdzekļu lietošanu līdz brīdim, kad izzudušas sausas ādas pazīmes.

Runājot par ādas kopšanas līdzekļiem, dermatoloģe Lana Kasparane norāda, ka īpaši tagad, gada aukstajā laikā, ir jāpievērš uzmanība produktu sastāvam: "Vislabāk strādās tie produkti, kas spēj maksimāli atdarināt ādā dabiski notiekošos mitrinošos procesus."

Ja tu vai tavi ģimenes locekļi saskārušies ar sausas ādas problēmu, svarīgi ņemt vērā ārstes teikto, ka divu nedēļu laikā, regulāri ievērojot visus iepriekšminētos priekšnosacījumus, ādas stāvoklim būtu jāuzlabojas. Ja uzlabošanās netiek novērota, jāvēršas pie ārsta, jo, iespējams, sausas ādas iemesli meklējami citos faktoros.

Vairāk uzziniet portālā ''Maminuklubs.lv''