Aizvērt
Dermaclinic
Lv Ru En

ATRODI MŪS

Skanstes iela 50, 3. stāvs, Rīga, LV-1013, Latvija.

Karte

SAZINIES AR MUMS

TĀLRUNIS +371 67 847 102

MOB. TĀLR. -

MOB. TĀLR.

FAKSS -

E-PASTS dermaclinic@vc4.lv

Darba laiks

PIRMDIENA 09:00 - 19:00

OTRDIENA 09:00 - 19:00

TREŠDIENA 09:00 - 19:00

CETURDIENA 09:00 - 19:00

PIEKTDIENA 09:00 - 19:00

SESTDIENA x

SVĒTDIENA x

Seko mums

Facebook Twitter Draugiem Youtube

Bezrūpīgā sezona un sejas ādas kopšana

Vasara, šķiet, ir gadalaiks, kad esam veselīgāki pat nepiepūloties – vairāk laika pavadām svaigā gaisā, esam kustīgāki un baudām saulainos mirkļus. Tomēr ir daži veselības aspekti, kam pievērst uzmanību arī pēc šīs bezrūpīgās sezonas. Sejas ādas stāvoklis ir viens no tiem. Par to, kam pievērst uzmanību, ieskatoties spogulī, stāsta "Dematoloģijas klīnika" dermatoloģe Anda Apine

Vasaras nelāgā ietekme uz sejas ādu

Šīs vasaras karstās saules ietekmē viss ķermenis pastiprināti zaudēja šķidrumu, tai skaitā arī sejas āda. To veicina ne tikai augstā gaisa temperatūra un svīšana, bet arī saules ietekmē āda kļūst sausāka jeb dehidratējas. Rezultātā pasliktinās ādas kvalitāte un parādās izteiktākas krunciņas. Papildus to veicina arī kondicionēts gaiss, kas varētu šķist kā glābiņš vasaras tveicē, tomēr patiesībā ādu sausina vēl vairāk.
Otrs būtisks aspekts ir melanīna sintēze, kas ir mūsu ķermeņa aizsargmehānisms pret saules starojumu. Ultravioleto (UV) staru ietekmē notiek melanīna sintēzes aktivēšanās pigmenta šūnās jeb melanocītos, kas uz ādas izpaužas gan ar dažādu jaunu pigmentētu veidojumu parādīšanos, gan iepriekš esošu aktivizēšanos.
Trešais aizsargmehānisms, kas novērojams ādā, ir virspusējā ādas slāņa – epidermas – keratīna šūnu sabiezēšanās. Tas izpaužas kā neviendabīgs ādas tonis, pelēcīgums, un, cilvēkiem ar akni, rudenī novērojama izteikta ādas stāvokļa pasliktināšanās, jo tiek nosprostotas poras. Tādēļ pēc vasaras miera perioda, ko nodrošina saules pretiekaisuma ietekme, rudenī vērojams straujš izsitumu skaita pieaugums.

Virspusējā un dziļā pigmentācija.

Hiperpigmentācija var rasties gan pārmērīga ultravioletā (UV) starojuma rezultātā (ilgstoša uzturēšanās saulē, sauļošanās, solārijs), gan kā reakcija uz medikamentiem vai hormonālām izmaiņām, vai arī vēstīt par kādu slimību. Netipiska pigmentācija var liecināt arī par ādas audzēju. Pigmentācija var skart ne tikai ādas virspusi – epidermu, bet arī dziļāku ādas slāni – dermu. Šādos gadījumos atbrīvošanās no pigmenta būs sarežģītāka.
Sejas asinsvadu stāvoklis – rozācija, kuperoze u.c. Asinsvadu trauslums un jutība var būt iedzimti un laika gaitā saasināties, reaģējot uz ārējiem faktoriem. Šeit liela nozīme ir uzkrājošajam efektam – jo ilgāk sejas āda tiek pakļauta neveselīgai ietekmei, jo lielāks ir bojājumu risks un tā izpausmes. Lai izvairītos no stāvokļa saasināšanās, sārto vaigu iemeslam tomēr ir vērts pievērst uzmanību, it sevišķi pēc 35 gadu vecuma.

Iemesli, kāpēc izmantot E vitamīnu sejas kopšanā
Kā saskatīt neredzamo?

Pilnvērtīgi novērtēt sejas stāvoklī var tikai dermatologs, taču arī kosmetologs var laikus pamanīt problēmu un novirzīt klientu pie ārsta speciālista. Lai arī daļēji sejas ādas stāvokli iespējams novērtēt bez īpaša aprīkojuma, diagnostikas tehnoloģijas garantē pilnvērtīgu analīzi, kā arī iespēju saglabāt un salīdzināt izmeklējumu rezultātus – kas ir īpaši svarīgi ārstniecībā, meklējot pacientam piemērotākos kopjošos līdzekļus un novērtējot procedūru lietderību ilgākā laika posmā.
Mūsdienās sejas ādas diagnostika notiek teju futūristiski – izmantojot daudzpunktu pozicionēšanas sistēmas un mākslīgo intelektu. Ap pacienta seju rotējoši sensori veido vienotu, detalizētu attēlu. Iekārtās integrētās programmas vienlaicīgi analizē vairākus ādas stāvokļus, saglabā attēlus, salīdzina iegūto informāciju ar pasaules datu bāzēm. Ar tehnoloģiju palīdzību iespējams modelēt ādas stāvokli un sejas izskatu arī nākotnē. Šāda izmaiņu paredzēšana ļauj rīkoties nekavējoties, lai mazinātu ne tikai nevēlamas novecošanās izpausmes, bet arī apsteigtu un novērstu nopietnas ādas veselības problēmas.

Vairāk lasiet portālā ''delfi.lv''