Aizvērt
Dermaclinic
Lv Ru En

ATRODI MŪS

Skanstes iela 50, 3. stāvs, Rīga, LV-1013, Latvija.

Karte

SAZINIES AR MUMS

TĀLRUNIS +371 67 847 102

MOB. TĀLR. -

MOB. TĀLR.

FAKSS -

E-PASTS dermaclinic@vc4.lv

Darba laiks

PIRMDIENA 09:00 - 19:00

OTRDIENA 09:00 - 19:00

TREŠDIENA 09:00 - 19:00

CETURDIENA 09:00 - 19:00

PIEKTDIENA 09:00 - 19:00

SESTDIENA x

SVĒTDIENA x

Seko mums

Facebook Twitter Draugiem Youtube

Cik drošas ir skaistuma injekciju procedūras?

Speciālistu rokās esošo plašo injekciju, lāzertehnoloģiju un ķirurģijas metožu kombinācija spēj saglabāt un atjaunot dabīgu estētisku izskatu atbilstoši klienta vēlmēm. Kā neapjukt? Ko mēs zinām par ''skaistuma injekcijām'', cik drošas ir šādas procedūras un vai tiešām noderīgas tikai skaistuma saglabāšanai? Par injekciju procedūru nozīmi medicīnā un estētisko mērķu sasniegšanā stāsta ''Dermatoloģijas klīnika'' dermatoloģes dr. Anda Apine un dr. Ieva Ozola

Ikviens cilvēks ir unikāls – ar savu ādas tipu, ēšanas un dzīves stila paradumiem. Tas nozīmē, ka arī novecošanās pazīmju parādīšanās būs individuāla. 
Injekciju metodes iedalās medicīniskās un estētiskās. Pastāv plašs procedūru klāsts, kas ļauj saglabāt un atjaunot sejas ovālu.

Harmoniskam izskatam
Injekciju procedūras nenozīmē mākslīgu efektu. Estētisko injekciju mērķis ir panākt maksimāli atjaunotu izskatu, saglabājot un izceļot klienta dabīgos sejas vaibstus. Piemērs šādam risinājumam ir biorevitalizācija, kurā tiek izmantoti preparāti ar nemodificētu lielmolekulāru hialuronskābi. Šī procedūra sekmē ādas jaunības elementu – kolagēna, elastīna sintēzi, atjauno ādas imūno aizsardzību, uzlabo tās vielmaiņu un nodrošina dziļu mitrināšanu.
Dažādu ādas defektu (rētas, apdegumi u. tml.) un novecošanas pazīmju novēršanai neaizstājamas ir ar trombocītiem bagātinātas plazmas injekcijas (PRP un PRF). Plazmas terapija ir 100% dabiska tehnoloģija, jo tiek injicēts asiņu komponents no paša klienta asinīm, kas satur ļoti daudz vērtīgu sastāvdaļu, kurus ievadot ādā, tiek nodrošināta ilgstoša augstvērtīgāka kolagēna un hialuronskābes sintēze. Tiek izslēgts alerģiju un preparāta atgrūšanas risks.

Injekcijas vai plastikas operācija?
Lai arī estētiskās injekcijas spēj paveikt daudz, un šī nozare pastāvīgi tiek pilnveidota, tās nav pielīdzināmas plastikas ķirurģijai.
Plastiskās operācijas sniedz tūlītēju rezultātu, tomēr jārēķinās ar dzīšanas periodu un iespējamu rehabilitāciju, kas varētu ietvert arī procedūras rētu mazināšanai. Estētiskās injekcijas un lāzeraparātu procedūras ieteicamas cilvēkiem, kuri nevar atļauties ilgāku atkopšanās periodu, vēlas veicināt dabisku atjaunošanās procesu vai profilaktiski palēnināt ādas novecošanās pazīmes.

Gadījumi, kad injekciju metodes nav piemērotas:

  • zināma alerģija vai hipersensitivitāte pret injicējamo vielu vai lidokaīnu;
  • aktīva infekcija plānoto injekciju vietā;
  • injekcijas vietā zemādā jau ir permanentie filleru materiāli;
  • nosliece uz koloīdu rētu veidošanos;
  • asinsreces traucējumi;
  • hronisku slimību paasinājuma posms;
  • psihiatriskas slimības;
  • grūtniecība;
  • vecums zem 18 gadiem;
  • nebūtu vēlams injekciju procedūras plānot menstruālās asiņošanas laikā, jo tad ir lielāks asinsizplūdumu veidošanās risks, kā arī izteiktāks jutīgums.

Injekciju procedūras nav vienkārša manipulācija, kuru iespējams veikt jebkurā salonā pie jebkura skaistumkopšanas speciālista.
Konsultācijas laikā klientam ir tiesības palūgt speciālistam uzrādīt dokumentus: Latvijas Ārstu biedrības izsniegtu sertifikātu, kas apliecina speciālista tiesības praktizēt botulīna toksīna un pildvielu injekciju veikšanu, atbilstoši Latvijas Republikas Ministru kabineta noteikumiem.
Izvēlieties ārstniecības iestādes un estētikas klīnikas, kur varat būt drošs par higiēnas prasību ievērošanu kabinetā.

Injekcijas ir drošas, ja tiek ievēroti šādi būtiski faktori (AITP):
A – anatomija. Medicīnas speciālistam ir ļoti labas zināšanas par cilvēka anatomiskajām struktūrām, to izvietojumu, kā arī zināšanas, ko darīt komplikāciju gadījumā.
I – indikācijas. Katram injekciju preparātam ir noteiktas indikācijas, kam tas ir paredzēts.
Spēja novērtēt un pielāgoties klienta vēlmēm atbilstoši ādas kvalitātei ir speciālista prasmju un pieredzes jautājums. 
T – tehnika. Pareiza, droša injekciju veikšanas tehnika ir speciālista zināšanu un pieredzes pamatā.
P – produkti. Jāpārliecinās par injicējamā materiāla kvalitātes atbilstību Eiropas zāļu aģentūras sertifikācijai, CE sertifikācijai un MDD – medicīnas iekārtu direktīvām.

Vairāk lasiet portālā ''Delfi.lv''