Aizvērt
Dermaclinic
Lv Ru En

ATRODI MŪS

Skanstes iela 50, 3. stāvs, Rīga, LV-1013, Latvija.

Karte

SAZINIES AR MUMS

TĀLRUNIS +371 67 847 102

MOB. TĀLR. +371 28 381 189

MOB. TĀLR.

FAKSS +371 67 709 555

E-PASTS dermaclinic@vc4.lv

Darba laiks

PIRMDIENA 09:00 - 19:00

OTRDIENA 09:00 - 19:00

TREŠDIENA 09:00 - 19:00

CETURDIENA 09:00 - 19:00

PIEKTDIENA 09:00 - 19:00

SESTDIENA x

SVĒTDIENA x

Seko mums

Facebook Twitter Draugiem Youtube

Kā poras padarīt nemanāmas?

Poras uz sejas pavasarī mēdz kļūt redzamākas un vairāk izteiktas, tāpēc sagādā raizes pat sievietēm, kas parasti poras neuzskata par lielu problēmu. Poras nevar likvidēt pavisam, jo nav iespējams izmainīt ādas struktūru, tomēr ir vairākas iespējas, kā tās padarīt nemanāmas.

Poras ir visām!

Poras uz sejas ir mums visām – arī tām, kurām āda izskatās perfekti gluda. Un tās ādai ir nepieciešamas – poras ir atveres, pa kurām var izspraukties matu stiebriņi un tikt ārā tauku un sviedru dziedzeru sekrēts.

Normāli poras ir tik mazas, ka ar neapbruņotu aci tās saskatīt nav iespējams. Kamēr tās nevainojami pilda savas funkcijas, mēs poras pat nemanām. Tomēr dažādu apstākļu ietekmē poras uz sejas var paplašināties – tās kļūst pat ļoti izteiktas un labi redzamas, un tad gan poras bojā gan izskatu, gan garastāvokli.

Dažādi iemesli – dažādi risinājumi

Par redzamu sejas ādas porainību atbildīgi daudzi faktori: ģenētika (ja izteiktas poras ir mammai, ļoti iespējams, tādas tās būs arī meitai), ādas novecošana, ādas dehidratācija, tauku dziedzeru pārmērīga aktivitāte, seboreja, hormonu līdzsvara traucējumi, ilgstoša saules iedarbība, A vitamīna deficīts, nepiemērotu sejas kopšanas līdzekļu lietošana un pat etniskā piederība. 

Ģenētiku ietekmēt mēs nevaram, toties savu dzīvesveidu gan varam mainīt, un tieši tas būtiski ietekmē poru izskatu. Piemēram, ilgstoša saules iedarbība uz ādu – katram zināms, ka tā krietni paātrina novecošanas radītās ādas izmaiņas. Ultravioleto staru ietekmē samazinās ādas elasticitāte, jo sabrūk kolagēna un elastāna šķiedras, izmainās ādas struktūru arhitektūra, pastiprināti zūd mitrums, tāpēc poras kļūst plašākas. Tas arī ir iemesls, kāpēc pavasarī un vasarā poras ir pamanāmākas nekā ziemā.

Ja ir paplašinātas poras, sejas ādai parasti raksturīgs taukains spīdums, kas vēl vairāk izceļ vizuālas nepilnības. Tā kā uzbūves ziņā poras ir saistītas ar tauku dziedzeriem, tad šajā situācijā vainojama to pārmērīgi aktīva darbība, par ko atbildīgi hormoni. Poras var kļūt vieglāk pamanāmas sievietēm pēc menstruācijām, jo tad pieaug progesterona līmenis. Starp citu, dažkārt pozitīvs efekts ir iekšķīgi lietojamajiem pretapaugļošanās līdzekļiem – estrogēni, kas ir to sastāvā, palīdz ādā veidoties kolagēnam, elastānam un hialuronskābei.

Ja sievišķie hormoni ir līdzsvarā, āda ir mitrāka, elastīgāka, stingrāka, poras sašaurinās.

Ļoti bieži vainojama nepareiza ādas kopšana. Lietojot ādas tipam nepiemērotus sejas kopšanas un dekoratīvās kosmētikas līdzekļus, poras mēdz aizsprostoties, un veidojas komedoni – mazi, melni punktiņi ādas virsmā, pataustot tos var just kā nelielus grubulīšus uz ādas.

Tā kā ir vairāki cēloņi, kāpēc rodas paplašinātas poras, tad arī risinājumi ir dažādi. Vislabāko efektu var sasniegt, kombinējot dažādas metodes. Ir svarīgi saprast, ka atbrīvoties no paplašinātām porām nav iespējams, bet tās var samazināt. Galvenais mērķis ir samazināt tauku dziedzeru aktivitāti, uzlabot un atjaunot ādas struktūru un pasargāt to no pārmērīgas ultravioleto staru iedarbības.

Attīri, mitrini, tonizē!

Pirmais solis ir ādas attīrīšana ar pieniņu, putām vai gēlu, ko noskalo ar ūdeni. Pēc tam ar micelārajā ūdenī samitrinātu vates plāksnīti noslauka visu seju – tas mitrina ādu, noņem sārmus, attīrošā līdzekļa paliekas, normalizē pH līmeni. Un tikai tad, kad āda ir attīrīta un kārtīgi samitrināta, var klāt serumu, krēmu un citus skaistumkopšanas līdzekļus.

Labu efektu sniedz arī glikolskābe, C vitamīns, alfa un bēta hidroksiskābes.

Visefektīvākie ir serumi – tie tonizē ādu, sniedz liftinga efektu un nogludina poras. Pēc seruma noteikti jāuzklāj vēl kāds kopjošais līdzeklis, kas palīdzēs nogludināt poras uz vairākām stundām.

Modernās procedūras

Ja paplašinātas poras tev ir tik liela problēma, ka ar to pati galā netiec, lūdz padomu profesionālim – kosmētiķei, kosmetoloģei vai dermatologam. Speciālists, novērtējot ādas stāvokli, palīdz individuāli izvēlēties konkrētajai situācijai piemērotu risinājumu.

Mūsdienīgo procedūru klāstā ir augļskābju un ķīmiskie pīlingi, dažādas aparātprocedūras un citas iedarbīgas metodes, kas būtiski uzlabo sejas ādas stāvokli. 

Vecie labie mājas līdzekļi.

Itin labi der arī sen pārbaudītās tautas metodes, piemēram, poras savelkošas maskas ar skābām sulām, skābpiena produktiem, māliem, ogli, olu baltumu utt. Ja vien āda nav jutīga un neprotestē ar apsārtumu, poru attīrīšanai un savilkšanai ļoti noderīga ir citrona vai kāda cita skāba sula, ko pievieno maskām. Līdzīgu efektu sniedz kefīrs, lakto vai jogurts bez piedevām, tie satur pienskābi, kas savelk poras, un probiotiskās baktērijas, kas līdzsvaro ādas stāvokli. Ļoti labi poras savelk māli, tie arī perfekti nogludina ādu, vienīgais mīnuss – māli sausina ādu, tādēļ pēc mālu maskām vai pīlinga vienmēr tā jāmitrina īpaši rūpīgi.

Der arī melnās tējas maskas, jo tā satur tanīnu, kas sašaurina poras. Tūlītējam efektam var aši norīvēt ādu ar ledus kubiņu – aukstums acumirklī savelk poras, taču iegūtais efekts ātri vien pazūd.

Nepārcenties ar pīlingu!

Pīlinga radītais efekts ir lielisks – tas attīra poras un nogludina sejas ādu, padarot to brīnišķīgi gludu. Taču pīlingu drīkst veikt tikai vienu reizi nedēļā, ne biežāk! Jutīgai ādai pietiek ar reizi 10–14 dienās. 


Pilnu rakstu ar "Dermatoloģijas klīnika" dermatoloģes Lanas Kasparanes un kosmetoloģes, Starptautiskās kosmetoloģijas koledžas docētājas Irēnas Kermen ieteikumiem, lasiet žurnāla "Ieva" marta/aprīla numurā.