Aizvērt
Dermaclinic
Lv Ru En

ATRODI MŪS

Skanstes iela 50, 3. stāvs, Rīga, LV-1013, Latvija.

Karte

SAZINIES AR MUMS

TĀLRUNIS +371 67 847 102

MOB. TĀLR. -

MOB. TĀLR.

FAKSS -

E-PASTS dermaclinic@vc4.lv

Darba laiks

PIRMDIENA 09:00 - 19:00

OTRDIENA 09:00 - 19:00

TREŠDIENA 09:00 - 19:00

CETURDIENA 09:00 - 19:00

PIEKTDIENA 09:00 - 19:00

SESTDIENA x

SVĒTDIENA x

Seko mums

Facebook Twitter Draugiem Youtube

Kāpēc kosmētikas līdzekļus labāk izvēlēties no aptiekas klāsta?

Kliente jautā speciālista palīdzību: ''Man ir svarīgi ne vien labi izskatīties, bet arī labi justies. Vai tiešam ir tā, ka kosmētikas līdzekļus labāk izvēlēties no aptiekās piedāvātā klāsta? Ja tā ir, tad kāpēc?'' Uz jautājumiem atbildes sniedz ''Veselības centrs 4'' filiāļu ''Dermatoloģijas klīnika'' un ''Juglas klīnika'' dermatoveneroloģe Kristīne Poiša

Ir vairāki iemesli, kāpēc kosmētikas līdzekļus vislabāk tomēr pirkt aptiekās:

  1. Ja cilvēkam ir kādas ādas problēmas, aptiekā iespējams izvēlēties ādas tipam vai problēmai īpaši atbilstošus kopšanas līdzekļus vai krēmus. Kopšanas līdzekļu uzdevums ir pareizi notīrīt, pēc tam barot vai mitrināt sejas un ķermeņa ādu. Smagākos gadījumos tie noteikti neizārstēs ādas slimību, bet ļaus ādai būt lielākā komfortā, kā lietojot neatbilstošus līdzekļus vai tos nelietojot vispār.
  2. Aptieku kosmētiskie līdzekļi nesatur smaržvielas, krāsvielas, nevajadzīgas ķimikālijas, parabēnus un citas, iespējams, kaitīgas vielas. Ir cilvēki, kuru āda ir īpaši jutīga, un šīs vielas var veicināt alerģiskas reakcijas, ādas kairinājumu vai aknes jeb pinņu uzliesmojumu.
  3. Lielākā daļa sejas krēmu neaizsprosto poras, īpaši par to liecina uzraksts uz iepakojuma ''non-comedogenic'' jeb ''nav komedogēns'', tādējādi mazinot pūtīšu un izsitumu risku. Turpretim vairākiem krēmiem, kas paredzēti ādai ar pinnēm, pievienotas dažādas ārstnieciskas vielas, kas, piemēram, mazina iekaisumu, šķīdina melnos komedonus, regulē tauku izdalīšanos, darbojas kā viegli pīlingi.
  4. Ja runā par saules aizsargkrēmiem, tad tie, gluži tāpat kā citi kosmētikas līdzekli, nesatur nevajadzīgas pa-pildvielas. Patlaban aptiekās ir plašs klāsts dažādu ikdienas krēmu, arī tonējošo, kam pievienots šis filtrs.
  5. Aptiekās iespējams nopirkt drošākus produktus, kas paredzēti jaunu māmiņu, zīdaiņu un bērnu ādas kopšanai. Tie arī ir attiecīgi apzīmēti ar speciālu attēlu vai uzrakstu.

Lasiet vairāk avīzē ''Tautas Veselības avīze'' 2020.gada oktobra numurā