Aizvērt
Dermaclinic
Lv Ru En

ATRODI MŪS

Skanstes iela 50, 3. stāvs, Rīga, LV-1013, Latvija.

Karte

SAZINIES AR MUMS

TĀLRUNIS +371 67 847 102

MOB. TĀLR. -

MOB. TĀLR.

FAKSS -

E-PASTS dermaclinic@vc4.lv

Darba laiks

PIRMDIENA 09:00 - 19:00

OTRDIENA 09:00 - 19:00

TREŠDIENA 09:00 - 19:00

CETURDIENA 09:00 - 19:00

PIEKTDIENA 09:00 - 19:00

SESTDIENA x

SVĒTDIENA x

Seko mums

Facebook Twitter Draugiem Youtube

Kosmētiskās salvešu sejas maskas

Kosmētiskās sejas maskas nopērkamas skaistumkopšanas veikalos, dažu līniju produkcija ir pārdošanā arī lielveikalos. Lētākie eksemplāri, visbiežāk tās ir akcijas preces, maksā pusotru eiro. Pērkot dārgākas maskas, nāksies atvadīties no pieciem eiro un pat vairāk. Atkarībā no sastāva sejas maskas apraksts būs atšķirīgs. Viena maska tonizēs ādu, cita attīrīs, baros un pat balinās. Cik vērtīgas ir šādas maskas, atbildes sniedza ''Veselības centra 4'' filiāles ''Dermatoloģijas klīnika'' metodiskā vadītāja, dermatoloģe Linda Kapteine-Veita

Šobrīd skaistumkopšanas slavas mirklis pieder kosmētiskajām salvešu sejas maskām. Vitamīnu kokteilis, kas 15 minūtēs sola ādas mirdzumu un uzlabot tās kvalitāti. Vai sejas maskas tiešām ir tik labas un efektīvas?

Vai dermatologi atbalsta salvešu sejas masku lietošanu?

Tas ir kosmētisks produkts, ko dermatologi uztver pozitīvi. Auduma sejas maskas dod iespēju izvēlēties atbilstoši vajadzībām aktīvo vielu uzklāšanu. To var izdarīt ātri un ērti, paņemt līdzi ceļojumā ierasto krēmu un elliņu pudelīšu vietā. Maskas ir slēgtos iesaiņojumos, tas ļauj saglabāt vielu aktivitāti un nodrošina sterilitāti. Dermatologi šādas maskas izmanto pēc dažādām procedūrām. Atvēsinošu, nomierinošu, tūsku mazinošu masku, ko glabā ledusskapī, lieto pēc injekcijām un lāzerprocedūrām.

Cik bieži maskas jālieto, lai būtu jūtams efekts?

Maskas satur ļoti aktīvas vielas plašā kompozīcijā, katru dienu lietot nav nepieciešams. Tas būs dārgāk salīdzinājumā ar ikdienas sejas krēmu vai serumu lietošanu. Sejas maskām ir intensīva iedarbība, jālieto pēc vajadzības — reizi, divas nedēļā vai pat retāk. Tā ir katra paša izvēle.

Līdzvērtīgu sejas masku var pagatavot mājas apstākļos?

Sejas maskas cilvēkiem ir zināmas no Senās Ēģiptes laikiem, Kleopatra izmantoja šo skaistumkopšanas procedūru. Tomēr kā dermatoloģe mājās taisītās maskas neieteikšu. Rūpnieciski gatavotās maskas ir pārbaudītas. Gatavojot tās mājās, ir lielāks kontaktalerģijas un kontaktdermatīta risks. Zemene, kas nāk no paša dārza, ir “savējā”, bet nevar zināt, vai konkrētā šķirne saskarē ar ādu neveidos izsitumus.

Atsevišķas maskas ir lūpām, kakla zonai, patči — acīm. Ar vienu sejas masku nepietiek?

Konsultējoties ar kosmetologiem par šiem produktiem, secināju, ka nav liela piedāvājuma atsevišķu sejas zonu skaistumprocedūrām. Āda ap acīm, lūpām un kakla zonā atšķiras no sejas ādas, tai nepieciešama citādāka kopšana.

Sejas masku lietošana noslēps nepareizas ēšanas vai citu kaitīgu faktoru sekas?

Nē. Maskai ir intensīvāka iedarbība, un aktīvo vielu sastāvs ir bagātīgāks, nekā tas ir ikdienas kosmētikā, taču tās neapkaro ādas problēmu cēloņus. Ja, apēdot šokolādi, uz sejas uzmetas izsitumi, maskas lietošana to nemainīs. Maska palīdz sadzīt, bet neaptur to veidošanos.

Cilvēki konsultējas ar speciālistiem vai paši jūtas zinīgi, izvēloties produktus ādas kopšanai?

Viens no dermatologa pienākumiem ir konsultēšana ādas problēmu gadījumos. Cilvēki paši seko līdzi piedāvājumam, pārzina to. Sociālajos tīklos atrodami daudzi materiāli ar pieredzes stāstiem. Ja paša spēkiem neizdodas tikt galā ar ādas problēmu, tad nepieciešams speciālista padoms. Galvenais ir atrast balansu, nepārspīlēt eksperimentējot.

Slavas mirklis kosmētiskajām salvešu sejas maskām

SEJAS MASKĀM IR INTENSĪVĀKĀ IEDARBĪBA un aktīvo vielu sastāvs ir bagātīgāks, nekā tas ir ikdienas kosmētika, taču tas neapkaro ādas problēmu cēloņus.

Lasiet vairāk avīzē "Staburags" 2020.gada oktobra numurā