Aizvērt
Dermaclinic
Lv Ru En

ATRODI MŪS

Skanstes iela 50, 3. stāvs, Rīga, LV-1013, Latvija.

Karte

SAZINIES AR MUMS

TĀLRUNIS +371 67 847 102

MOB. TĀLR. -

MOB. TĀLR.

FAKSS -

E-PASTS dermaclinic@vc4.lv

Darba laiks

PIRMDIENA 09:00 - 19:00

OTRDIENA 09:00 - 19:00

TREŠDIENA 09:00 - 19:00

CETURDIENA 09:00 - 19:00

PIEKTDIENA 09:00 - 19:00

SESTDIENA x

SVĒTDIENA x

Seko mums

Facebook Twitter Draugiem Youtube

Maska atstāj pēdas sejā: ko darīt?

Blaknes no maskas valkāšanas izpaužas kā ādas kairinājums, apsārtums, izsitumi un pat lobīšanās, kas var izpausties gan jauniešiem, gan pieaugušajiem. Tām jau ir dots nosaukums - maskne. Skaidro "Veselības centrs 4" filiāles "Dermatoloģijas klīnika" dermatoloģe Linda Kapteine-Veita.

Mitrā un siltā vidē, kāda rodas maskas valkāšanas laikā, patīk uzdzīvot dažādiem baciļiem, un siltums, kas rodas telpā starp ādu un masku, apvienojumā ar mitrumu, kas izdalās, runājot un ādai svīstot, veicina baktēriju un citu mikroorganismu vairošanos. Tāpat arī pastāvīga ādas berze – maska pieskaras sejai, mēs to piekārtojam, arī tādā veidā radot nelielu, bet tomēr berzes efektu – var veicināt ādas jutīgumu un vairot kairinājumu.

Galvenie iemesli, kādēļ āda protestē pret maskas valkāšanu ar apsārtumu un citiem simptomiem, ir ilgstoša maskas valkāšana, neregulāra tās maiņa un nepietiekams laiks sejas ādas atelpai bez maskas. Nu jau arī pētījumos atklāts, ka masku valkāšana vairāk nekā četras stundas diennaktī var provocēt maskni. Turklāt īpaši vērīgiem jābūt tiem, kam jau iepriekš ir bijušas kādas ādas vainas – rozācija, akne, folikulīts jeb matu maisiņa iekaisums, cilvēkiem ar noslieci uz alerģijām –, jo nekorekta maskas valkāšana var veicināt šo kaišu paasinājumus. Arī cilvēkiem ar citām hroniskām ādas slimībām, kā, piemēram, seborejiskais dermatīts, psoriāze, vilkēde vai atopija, ir jāpievērš uzmanība pareiziem maskas valkāšanas ieradumiem un ''jāpiestrādā'' pie ādas kopšanas.

Lai pasargātu sejas ādu no masknes rašanās un tās radītajām ādas problēmām, svarīgi regulāri un pareizi rūpēties par ādu. Tas ietver gan higiēnu, gan atbilstošas kopjošās kosmētikas lietošanu.

  • Mazgā sejas ādu divas reizes dienā – no rīta un vakarā.
  • Ādas kopšanai lieto viegli mitrinošus, pārklājošus, nomierinošus, ādas aizsargbarjeru atjaunojošus sejas krēmus, serumus, losjonus.
  • Centies izvairīties no dekoratīvās kosmētikas klāšanas sejas zonā zem maskas, lai samazinātu kairinājumu un iekaisumu.
  • Maini un mazgā masku!
  • Pievērs uzmanību izmaiņām sejas ādā.

 

Visu rakstu lasiet portālā Kasjauns.lv 2021. gada 22. novembra publikācijā