Aizvērt
Dermaclinic
Lv Ru En

ATRODI MŪS

Skanstes iela 50, 3. stāvs, Rīga, LV-1013, Latvija.

Karte

SAZINIES AR MUMS

TĀLRUNIS +371 67 847 102

MOB. TĀLR. -

MOB. TĀLR.

FAKSS -

E-PASTS dermaclinic@vc4.lv

Darba laiks

PIRMDIENA 09:00 - 19:00

OTRDIENA 09:00 - 19:00

TREŠDIENA 09:00 - 19:00

CETURDIENA 09:00 - 19:00

PIEKTDIENA 09:00 - 19:00

SESTDIENA x

SVĒTDIENA x

Seko mums

Facebook Twitter Draugiem Youtube

Nekvalitatīvu dezinfekciju līdzekļu lietošanas riski

Mūsdienās mēs daudz lietojam roku dezinfekcijas līdzekļus, ziepes un dažādas aizsardzības kompozīcijas, kas sola, ka kalpos mums kā sargs cīņā ar pandēmiju un infekciju izplatīšanos. Šobrīd aktuāls jautājums arī dermatologiem un skaistumkopšanas speciālistiem, vai šie līdzekļi ir droši pat vairāku reižu lietošanai dienas laikā, skaidro ''Dermatoloģijas klīnika''dermatoloģe, preventīvās medicīnas un pretnovecošanas speciāliste Jana Janovska

Kā atpazīt ka ir notikusi saindēšanās, vai arī pārāk agresīva dezinfekcijas līdzekļu pielietošanas taktika?

Cilvēkam var attīstīties alerģiskie simptomi, kas pēc būtības izskatās ļoti nevainīgi, piemēram pietūkums sejā vai degunā, parādās iesnas un kakla sāpes, varbūt pat neliels klepus. Uz rokām attīstās apsārtums un āda paliek sausa un raupja, cilvēks var izjust vājumu, šie visi simptomi var norādīt uz to ka ir vai nu ieelpots ķīmisks kaitīgs elements, vai arī roku higiēna un košana ir bijusi agresīva un nepiemērota.

Kādas ādas reakcijas ir sastopamas lietojot ādas dezinfekcijas kompozīcijas?
Ir divi galvenie ādas reakciju veidi, kas saistīti ar roku higiēnu.

  1. Pirmais un visizplatītākais veids ietver simptomus, ieskaitot sausumu, kairinājumu, niezi līdz pat plaisu attīstību un bakteriālo infekciju pievienošanos. Šo simptomu klāstu sauc par kairinājuma kontaktdermatītu.
  2. Otrais ādas reakcijas veids - alerģisks kontaktdermatīts - ir reti sastopams un tā ir alerģija pret kādu roku higiēnas līdzekļa sastāvdaļu. Alerģiskā kontaktdermatīta simptomi var būt no viegliem un lokalizētiem līdz smagiem un vispārējiem. Visnopietnākā forma alerģiskajam kontakt-dermatītam var būt saistīta ar elpošanas sistēmas iesaisti līdz pat anafilaktiskajām reakcijām.

Kā sevi pasargāt?
Ir trīs galvenās stratēģijas ko izviza Pasaules Veselības Organizācija, lai mazinātu kairinājuma dermatīta attīstības riskus.

  1. Drošāku roku dezinfekciju līdzekļu pielietošana
  2. Izvairīties no ķīmiskiem aģentiem kas biežāk rada kairinājuma dermatītu
  3. Izmatot ādas emolientus, mitrinošos līdzeļus pēc dezinfekcijas kompozīcijas lietošanas

Pandēmijas laikā, publiskās vietās, skolās, universitātēs un tirdzniecības centros, veselības aprūpes vietās ir obligāti jābut dezinfekcijas šķidrumiem. Lai maiznātu kairinājuma dermatīta risku ir jādod priekšrocība drošākam preparātam.

Metanolu izmanto kā denaturātu – cik daudz tas var ietekmēt un kādu ietekmi tas atstāj uz ādu un organismu?

Metanols var kairināt acis izraisot apsārtumu un sausumu, līdz pat redzes traucējumiem un aklumam.
Āda: Izraisa mērenu ādas kairinājumu. Kaitīgs, ja uzsūcas caur ādu. Ilgstoša un / vai atkārtota saskare var izraisīt ādas kairinājuma-dermatītu.
Ieelpošana: Metanols ir toksisks un istabas temperatūrā ļoti viegli var veidot ļoti lielas tvaiku koncentrācijas. Ieelpošana ir visizplatītākais arodekspozīcijas ceļš.

Kas būtu jāņem vērā izvēloties ziepes?

Ziepes ir jāizvēlās atbilstoši ādas tipam, vai tās ir domātas jūtīgai, sausai vai taukainai ādai. Vai ādai ir kāda konkrēta sezonāla problēma? Piemēram atopiskais dermatīts, vai ekzēma?
Ja āda ir sausa, netoleranta vai jutīga noteikti ieteiktu lietot ziepes kuru sastāvā ir mīkstinošas vielas tādas kā glicerīns. Dziļi mitrina un atjauno ādas barjeru, nomierina. Lieliski piemeklēt ziepītes ar dabiskajiem ekstraktiem, vai arī eļļām, tādām kā kokoseļļa, avokado eļļa, alveja, šī sviests u.c.

Vairāk lasiet portālā ''Maminuklubs.lv''