Aizvērt
Dermaclinic
Lv Ru En

ATRODI MŪS

Skanstes iela 50, 3. stāvs, Rīga, LV-1013, Latvija.

Karte

SAZINIES AR MUMS

TĀLRUNIS +371 67 847 102

MOB. TĀLR. -

MOB. TĀLR.

FAKSS -

E-PASTS dermaclinic@vc4.lv

Darba laiks

PIRMDIENA 09:00 - 19:00

OTRDIENA 09:00 - 19:00

TREŠDIENA 09:00 - 19:00

CETURDIENA 09:00 - 19:00

PIEKTDIENA 09:00 - 19:00

SESTDIENA x

SVĒTDIENA x

Seko mums

Facebook Twitter Draugiem Youtube

Palīgi ādas pigmentācijai

Kā atpazīt pigmentāciju un kāds ceļš ejams, lai no tās atbrīvotos, stāsta "Dermatoloģijas klīnika" dermatoloģe, imunoloģe Tatjana Ļiņova

Pigmentācijai var izdalīt vairākus veidus, tāpēc ir jāpazīst sava āda, lai par to atbilstoši rūpētos.

AR KO SĀKT?
Rudens un ziemas periodā pigmentācija dabiski mazinās, tāpēc šajā laikā var vislabāk veikt pigmentācijas pleķu diagnostiku un sākt ārstēšanu.
Lai varētu sākt cīņu ar tumšajiem pleķīšiem, āda ir jāpasargā no saules, tāpēc visu gadu, dodoties ārā dienas gaismā, arī apmākušās dienās, ir jālieto saules aizsarglīdzekļi, kuros SPF ir vismaz 25+, jo UV starojums iet gan cauri mākoņiem, gan auto stikliem.

Mūsdienās ir pieejami dažādi kopjošās kosmētikas līdzekļi lietošanai mājās, kas mazina pigmentāciju un vienlaikus risina arī citas ādas problēmas. Tāpēc sāc kopt ādu ar tiem; ja nepalīdz, meklē padomu pie speciālista. Pēc sākotnējās izmeklēšanas, iespējams, tā būs medikamentozā terapija, ko noslēgs salonprocedūras vai aparātpocedūras estētiskās dermatoloģijas klīnikās. Biežāk lietotās estētiskā rakstura procedūras pigmentācijas mazināšanai ir viegli, vidēji dziļi ķīmiskie pīlingi, intensīvās gaismas procedūras jeb tautā sauktā fotoatjaunošanās, Q-switch lāzeriekārtas.

UZTICIES LABAJIEM AĢENTIEM
Ja pamani pirmos nelielos pigmentācijas pleķīšus un ādas novecošanās pazīmes, izvēlies kopjošo kosmētiku, kuras sastāvā ir C vitamīns. Tas ir spēcīgs antioksidants, kas palīdz ādai atjaunoties, mazinot oksidatīvā stresa bojājumus, tostarp fotonovecošanās radīto pigmentāciju, kā arī darbojas kā spēcīgs neokolagēna stimulants ādā.

Vēl viena aktīvo vielu grupa efektīvai cīņai ar novecošanās plankumiem un akni ir alfa hidroksiskābes. Pie šo skābju grupas pieder, piemēram, glikolskābe, pienskābe, citronskābe, mandeļskābe, un tās dažādā koncentrācijā sastopamas, sākot no mazgāšanās līdzekļiem, beidzot ar kosmētiskajiem pīlīngiem un nakts krēmiem.

Viens no aktīvākajiem aģentiem cīņā pret pigmentāciju ir tiamidols, kuru pašlaik arvien vairāk pievieno ikdienas pretpigmentācijas kosmētiskajos līdzekļos, jo tas palīdz mazināt visu veidu pigmentāciju. Turklāt tiamidolu tāpat kā azolīnskābi var lietot visu gadu un arī grūtniecības laikā.
Daudzsološi pretnovecošanās un pretpigmentācijas līdzekļu grupa ir sintētiskie A vitamīnu preparāti. 

Vairāk lasiet žurnālā ''OK!'', oktobra izdevumā.