Aizvērt
Dermaclinic
Lv Ru En

ATRODI MŪS

Skanstes iela 50, 3. stāvs, Rīga, LV-1013, Latvija.

Karte

SAZINIES AR MUMS

TĀLRUNIS +371 67 847 102

MOB. TĀLR. -

MOB. TĀLR.

FAKSS -

E-PASTS dermaclinic@vc4.lv

Darba laiks

PIRMDIENA 09:00 - 19:00

OTRDIENA 09:00 - 19:00

TREŠDIENA 09:00 - 19:00

CETURDIENA 09:00 - 19:00

PIEKTDIENA 09:00 - 19:00

SESTDIENA x

SVĒTDIENA x

Seko mums

Facebook Twitter Draugiem Youtube

Rūpes par matu izskatu

Mati ir dabīga rota, par kuras kuplumu un mirdzumu uztraucas teju katrs. Arī mati ir pakļauti principam, kas attiecas uz pārējo ķermeni – skaistums ir cilvēka veselības stāvokļa un dzīvesveida atbalss. Par pareizu matu kopšanu ikdienā un mūsdienu ārstēšanas metodēm stāsta ''Dermatoloģijas klīnika'' dr. Kristīne Poiša

Mānīgā šampūnu izvēle

Šampūnu uzdevums, tāpat kā ziepju, ir attīrīt ādu un matus no netīrumiem, putekļiem un taukiem. Ja matus ir paredzēts mazgāt katru dienu, ieteicams izvēlēties šampūnus, kuri paredzēti ikdienas lietošanai – tie saudzīgāk attīrīs galvas ādu. Tādus ir iespējams iegādāties aptiekās.

Kvalitatīvu kopjošo šampūnu sastāvā var būt placentas ekstrakts, aminoskābju komplekss, peptīdi, hidrolizēts keratīns un kolagēns, mikroelementi – cinks, silīcijs, magnijs, dzelzs, hialuronskābe, zīda proteīni. Šie komponenti palīdzēs uzlabot bojātu matu struktūru un veicinās to atveseļošanos.

Svarīgākais matu kopšanā:

  • garu matu īpašniekiem pēc šampūna lietošanas ļoti ieteicams izmantot matu balzamus jeb kondicionierus, lai nogludinātu matu atvērtās poras un tos padarītu vijīgākus un ne tik sausus. Šie līdzekļi ir jāliek matos vismaz divus centimetrus no galvas ādas;
  • sausu matu gadījumā reizi nedēļā ieteicams lietot barojošu matu masku (30 minūtes);
  • matus nav ieteicams balināt, karsēt ar loku šķērēm, matu taisnotājiem un žāvēt ar fēnu karstā gaisā;
  • mitrus matus noteikti nevajadzētu stipri berzēt ar dvieli vai plēst ar ķemmi, jo mitrs mats ir trīs reizes trauslāks;
  • mati ir jāsargā no UV stariem – Saule un karstums padara matus sausākus un tos bojā, turklāt galvas ādas apdegums var ierosināt matu pastiprinātu izkrišanu.

Pieci trauksmes signāli, kad jādodas pie trihologa:

  • ja mati izkrīt ļoti pastiprināti un īsā laikā (līdz divām nedēļām), ir pamanāms kopējā matu apjoma samazinājums;
  • ja matu izkrišana turpinās un ilgst vairāk par trim mēnešiem;
  • ja mati izkrīt laukumos un galvas ādā ir redzami neregulāras formas kaili laukumi vai aplūzušu matu zonas;
  • ja ir stipra galvas ādas nieze, kreveles, iekaisums un diskomforts;
  • ja mati neatgriezeniski samazinās apjomā daudzu gadu garumā un ģimenē ir cilvēki, kas cieš no plikpaurības.

Matu un galvas ādas veselību nosaka cilvēka vecums, ģenētika, hroniskas slimības, hormonālais fons, dažādu vielu deficīts, emocionālais stāvoklis, kā arī specifiskas imūnās sistēmas reakcijas. Lai novērtētu pacienta stāvokli, trihologs veic nepieciešamos izmeklējumus. Iespējamas šādas diagnostikas metodes: trihoskopija ar optisko dermatoskopu vai attēlu palielinošu videokameru, mikroskopija, biopsija, asins analīzes, uzsējums, trihogramma. Ņemot vērā iegūtos diagnostikas rezultātus, ārstēšanas procesam var tikt piesaistīti arī citi ārsti speciālisti.

Jāatceras, ka matu un galvas ādas veselība nav skaistumkopšana. Gan procedūru, gan medikamentu vai uztura bagātinātāju ieteikumi ir veselības speciālistu pārziņā. Par jebkuras procedūras lietderību un norisi vispirms jākonsultējas ar ārstu.

Vairāk lasiet portālā "Delfi.lv"