Aizvērt
Dermaclinic
Lv Ru En

ATRODI MŪS

Skanstes iela 50, 3. stāvs, Rīga, LV-1013, Latvija.

Karte

SAZINIES AR MUMS

TĀLRUNIS +371 67 847 102

MOB. TĀLR. -

MOB. TĀLR.

FAKSS -

E-PASTS dermaclinic@vc4.lv

Darba laiks

PIRMDIENA 09:00 - 19:00

OTRDIENA 09:00 - 19:00

TREŠDIENA 09:00 - 19:00

CETURDIENA 09:00 - 19:00

PIEKTDIENA 09:00 - 19:00

SESTDIENA x

SVĒTDIENA x

Seko mums

Facebook Twitter Draugiem Youtube

Tavs pareizais vasaras sejas krēms

Novērtē sejas tipu. Izvēlies vieglāku konsistenci. Atrodi pareizos filtrus un sastāvus. Labākos padomus sejas krēma izvēlei sniedz "Dermatoloģijas klīnika" dermatoloģe Kristīne Poiša

Novērtē sejas tipu

Sejas āda tiek iedalīta četros tipos: normāla, sausa, taukaina un jaukta tipa. “Sejas ādas tipu ietekmē ģenētika un hormonālā sistēma. Tas īpaši izpaužas, iestājoties pubertātei. Vēlākos gados ādu ietekmē arī dzīvesveids un apkārtējā vide, saules starojums,” skaidro dermatoloģe Kristīne Poiša. Āda var būt arī problemātiska: ar pinnēm, pigmentācijas plankumiem, apsārtumu, izteikti jutīga, viņa piebilst. Tam jāpievērš uzmanība, iegādājoties sejas krēmu. Ja āda ir īpaši jutīga vai alerģiska, ieteicams izvēlēties kvalitatīvus krēmus no aptieku klāsta bez krāsvielām, smaržvielām, parabēniem un citiem konservantiem.

Vasarai - vieglākas konsistences

Ziemā, kad ādai nepieciešama papildu aizsardzība no aukstuma, parasti tiek lietoti treknāki, barojošāki krēmi. Vasarā, kad laiks ir karsts, ieteicams izvēlēties vieglākas konsistences krēmus, kas pastiprināti mitrinās ādu un ļaus tai brīvi elpot. “Vasarai ir piemēroti fluīdu vai gelveida krēmi. To sastāvā ir vairāk ūdens, tie ir caurspīdīgi vai viegli gaiši balti.”

Svarīgi saules filtri

Būtiski, lai sejas krēma sastāvā būtu saules aizsargfiltrs jeb SPF. Ikdienas krēmos tā skaitlis parasti ir no 15 līdz 30. “Ja nav paredzēts sauļoties vai ilgstoši uzturēties saulē, ikdienas lietošanai pilnīgi pietiks ar krēmu, kuram jau pievienots SPF, bet, ja dodamies sauļoties, noteikti jālieto speciālie sauļošanās krēmi ar augstāku saules aizsardzību,”

Vairāk lasiet žurnālā ''Praktiskais Latvietis'' Nr.27