Aizvērt
Dermaclinic
Lv Ru En

ATRODI MŪS

Skanstes iela 50, 3. stāvs, Rīga, LV-1013, Latvija.

Karte

SAZINIES AR MUMS

TĀLRUNIS +371 67 847 102

MOB. TĀLR. -

MOB. TĀLR.

FAKSS -

E-PASTS dermaclinic@vc4.lv

Darba laiks

PIRMDIENA 09:00 - 19:00

OTRDIENA 09:00 - 19:00

TREŠDIENA 09:00 - 19:00

CETURDIENA 09:00 - 19:00

PIEKTDIENA 09:00 - 19:00

SESTDIENA x

SVĒTDIENA x

Seko mums

Facebook Twitter Draugiem Youtube

Vai ķirurģiska ausu korekcija ir efektīva un droša arī bērniem?

Psiholoģiskais un estētiskais diskomforts sākas bērnībā, dzirdot dzēlīgas vienaudžu piezīmes. Daļai cilvēku šī emocionālā trauma saglabājas arī pieaugot – tiek meklēti maskējošie un ķirurģiskie risinājumi, daļai cilvēku ausu forma tiek koriģēta jau bērnībā. Par ausu plastikas iespējām stāsta ''Dermatoloģijas klīnika'' plastikas ķirurģe Laura Liepiņa.

Kas ir otoplastika?

Neparasts ausu izskats visbiežāk ir iedzimts – cilvēks jau piedzimst ar noteiktas formas un atstatuma ausīm. Otoplastikai jeb ausu plastikai ir gandrīz 150 gadus sena vēsture. Ar šīs operācijas palīdzību iespējams ne tikai koriģēt auss izmēru vai tās atstatumu no galvas, bet arī izlabot ausu formu un dažādas auss gliemežnīcas deformācijas. Pateicoties otoplastikai, ausis iespējams rekonstruēt pēc dažādām traumām un modifikācijām, kas mainījušas auss formu (piem. tuneļveida auskariem).

Kad vēlams veikt atstāvošu ausu korekciju?

Ausu plastika ir viens no pieprasītākajiem risinājumiem atstāvošu ausu korekcijai bērniem. Bērnībā ausu plastiku ieteicams veikt sākot no 6 gadu vecuma, kad auss gliemežnīca ir pilnībā attīstījusies. Svarīgi arī ir, lai bērns ir pastāvīgā pieaugušo uzraudzībā, lai samazinātu pēcoperācijas traumu risku un izvairītos no nevēlamas skolasbiedru reakcijas. Pēc korekcijas ausis laika gaitā savu formu un novietojumu vairs nemaina. 

Kā notiek ausu korekcijas operācija?

Otoplastikas pamatā ir auss skrimšļa formas modelēšana. Metodes ir vairākas un tās izvēlas pēc atstāvošo ausu deformācijas pakāpes. Operācija noris, izmantojot vai nu vietējo anestēziju vai vispārējo anestēziju, un ilgst no 1 līdz 1,5 stundām. Pacients var doties mājās jau tajā paša dienā. Pēc operācijas pāris dienas ir jūtams diskomforts – ausis var būt sāpīgas un pietūkušas.

Atkopšanās pēc operācijas nav smaga, tomēr prasa rūpību. Pēc operācijas divas nedēļas visu diennakti bez pārtraukuma ap galvu jānēsā elastīgs pārsējs. Šajā pēcoperācijas posmā darba vai skolas gaitas nav ieteicamas. Pēc divām nedēļām pārsējs jāuzliek tikai naktīs. Divus mēnešus jāizvairās no aktivitātēm, kas var traumēt ausis. Pilnībā ausis sadzīs pusgada laikā.

Vairāk lasiet portālā ''Mammamuntetiem.lv''