Aizvērt
Dermaclinic
Lv Ru En

ATRODI MŪS

Skanstes iela 50, 3. stāvs, Rīga, LV-1013, Latvija.

Karte

SAZINIES AR MUMS

TĀLRUNIS +371 67 847 102

MOB. TĀLR. -

MOB. TĀLR.

FAKSS -

E-PASTS dermaclinic@vc4.lv

Darba laiks

PIRMDIENA 09:00 - 19:00

OTRDIENA 09:00 - 19:00

TREŠDIENA 09:00 - 19:00

CETURDIENA 09:00 - 19:00

PIEKTDIENA 09:00 - 19:00

SESTDIENA x

SVĒTDIENA x

Seko mums

Facebook Twitter Draugiem Youtube

Veselai un skaistai vizītkartei!

Par veselību bieži vien sāk rūpēties tad, kad nākas cīnīties ar sekām. Ja sāp kāja, ejam pie daktera, ja bikses vairs neder, vakaros skrienam, ja sejas āda atklāj mūsu kaitīgos paradumus - meklējam kosmētiķi. Pareizi ir sākt no otras puses - ar ikdienišķiem paņēmieniem laikus rūpēties par sejas ādas skaistumu un veselību, pirms tā dod brīdinājuma signālus.

Sejas ādas problēmas rodas dažādu iemeslu dēļ, tomēr viens no izplatītākajiem - nepareiza ādas kopšana pirms un pēc kosmētikas lietošanas. Daudzas sievietes, pamainot savus ikdienas paradumus, krasi var uzlabot ādas stāvokli turpat mājās pie vannasistabas spoguļa, atklāj "Veselības centrs 4" filiāles "Dermatoloģijas klīnika" dermatoveneroloģe Kristīna Grigorjeva.

Rūpēties 15, nevis 40 gados

Svarīgākais un primārais, kas katrai sievietei jāzina, ir savas sejas ādas tips. Tādi ir trīs - sausa, taukaina vai kombinēta āda. Katram tipam ir noteikta kopšana. Tātad, ja nezināsi savas ādas tipu, vari pirkt un lietot neskaitāmus kosmētikas līdzekļus, likt maskas, bet, darot to nepareizi, ādas stāvoklis neuzlabosies.

Speciāliste lauž stereotipu, ka par sejas ādu sievietes sāk rūpēties, kad pamanītas pirmās krunciņas. Pareizi to darīt jau tīņa gados, līdzko sāk lietot kosmētiku. No sākuma tā pareizi jānoņem ar ādas tipam piemērotu kosmētikas noņēmēju, tad jāuzliek pieniņš vai putas, kas attīra ādu. Nākamais solis - ādas toni-zēšana. To var izdarīt ar toniku vai micelāro ūdeni. Lielākā daļa toniku satur spirtu, kas sausina ādu, tāpēc dermatoveneroloģe iesaka labāk izvēlēties micelāro ūdeni. Ar šādu ikvakara rituālu jau kopš agras jaunības iespējams pasargāt sevi no pārlieku taukainas vai tieši pretēji - sausas ādas un pigmentācijas, kā arī par pāris gadiem novilcināt pirmo krunciņu parādīšanos.

Vēlāk - jau 20 gados - sievietei pilnīgi noteikti būtu jāzina savas ādas tips un mājās jāveic piemērotas sejas procedūras gan attīrīšanā, gan mitrināšanā. Tā iespējams sevi pasargāt no aknes veidošanās, kas ir izplatītākā ādas problēma vecumā no 15 līdz 50 gadiem.

Ap 30 gadiem āda kļūst vairāk de-hidratēta, parādās pirmās novecošanas pazīmes. Aktīvāk jālieto saules aizsargkrēmi, jāizvēlas dienas kopjošie krēmi ar SPF filtriem, jāapmeklē kosmētiķis. Nereti šajā vecumā parādās pigmentāci-ja vai kādi lieki veidojumi, ko ar lāzeru iespējams likvidēt. Kristīna Grigorjeva bilst, ka šajā vecumā neatkarīgi no ādas stāvokļa katrai sievietei būtu ieteicams savs kosmētiķis, pie kura ik pa laikam vērsties un sekot līdzi ādas stāvoklim.

Kafija, manna, zemenes un olīveļļa

Lai sevi palutinātu, nav jādodas obligāti ārpus mājas. SPA dienu var uzburt arī no virtuvē atrodamiem labumiem. Speciāliste iesaka izmēģināt gan maskas, gan skrubjus un pīlingus. Tā ir dziļa ādas attīrīšana, atmirušo ādas šūnu noņemšana. Pīlings stimulē šūnu atjaunošanos un uzlabo asinsriti. Pīlings un skrubis īpaši ieteicams vasarā, bet ne biežāk kā reizi nedēļā. Mājās pagatavotam skrubim var izmantot smalki samaltus kafijas biezumus, mannu, sasmalcinātas auzu pārslas, gurķus, ābolus, zemenes, savukārt maskām - ķirbjus, gurķus, ar taukskābēm piesātinātus piena produktus un daudz ko citu. Ar eksperimentiem gan jābūt uzmanīgām un labāk pirms SPA dienas mājās konsultēties ar kosmetologu vai dermatologu, kuri produkti un to īpašības palīdzēs konkrētai sejas ādai. Maskas un skrubjus var uzklāt tikai tad, ja nav sejas apsārtumu, iekaisumu un alerģiskas reakcijas, kā arī ja nedēļas laikā jau nav veikta kāda cita kosmētiska procedūra pie speciālista.

Sabiedrībā pastāv uzskats, ka akne ir jauniešu veselības problēma, kas, hormonālajai sistēmai stabilizējoties, izzūd. Diemžēl maldīgais uzskats liek ignorēt pirmās aknes pazīmes, kas nākotnē var novest pie ielaistas slimības, hipotrofiskām jeb zemādas rētām, hi-perpigmentācijas - tumšiem plankumiem uz ādas, ādas traumatizācijas un citām problēmām, ar kurām vēlīni iespējams cīnīties tikai ar dažādām lāzerprocedūrām. No neveselas sejas ādas cieš arī cilvēka psihoemocionā-lais stāvoklis. "Tā ir mūsu vizītkarte, pirmais, ko parādām pretimnācējam," teic speciāliste un iesaka ar jautājumiem par akni vērsties arī pie endo-krinologa, kurš pārbaudītu hormonu līmeni. Iespējams, ādas izmaiņu cēlonis ir to disbalanss. īpaša uzmanība jāpievērš vīrišķajiem hormoniem androgēniem, kas ietekmē tauku dziedzerīšu sekrēta izdali. Otra iespēja - pie ginekologa, kurš var palīdzēt ar kādiem hormonāliem preparātiem, lai izlīdzinātu hormonu darbību organismā.

Ja aknes uzliesmojumi ir viena no sejas ādas problēmām, arī veselīgs uzturs un atteikšanās no kaitīgiem ieradumiem palīdzēs sejas ādai atgūt veselīgu izskatu. Nedrīkst aizmirst galveno - sausā ādā rodas plaisas, iekaisumi, lielāks bakteriālas un vīrusu infekcijas risks, tāpēc regulāri lutini un mitrini savu sejas ādu, tad tā būs noturīgāka pret ārējās vides nelabvēlīgajiem faktoriem, īpaši vasarā! 

Pilnu rakstu ar "Veselības centrs 4" filiāles "Dermatoloģijas klīnika" dermatoveneroloģes Kristīnas Grigorjevas ieteikumiem, lasiet žurnāla "36,6 C" aprīļa/maija numurā.