Aizvērt
Dermaclinic
Lv Ru En

ATRODI MŪS

Skanstes iela 50, 3. stāvs, Rīga, LV-1013, Latvija.

Karte

SAZINIES AR MUMS

TĀLRUNIS +371 67 847 102

MOB. TĀLR.

MOB. TĀLR.

FAKSS +371 67 709 555

E-PASTS dermaclinic@vc4.lv

Darba laiks

PIRMDIENA 09:00 - 19:00

OTRDIENA 09:00 - 19:00

TREŠDIENA 09:00 - 19:00

CETURDIENA 09:00 - 19:00

PIEKTDIENA 09:00 - 19:00

SESTDIENA x

SVĒTDIENA x

Seko mums

Facebook Twitter Draugiem Youtube

Ziedūdens ādas svaigumam

Vasaras karstajās dienās ziedūdens ir ideāls glābiņš, kad ādai un matiem steigšus vajadzīgs papildu mitrums un svaigums.

Kas īsti ir ziedūdens?

Ziedūdens ir dabisks aromātisks ūdens, ko iegūst ēterisko eļļu ražošanas procesā. Tā sastāvā ir gan auga ēteriskās eļļas, gan citas bioloģiski aktīvas vielas – augļskābes, vitamīni, minerālvielas un citas –, taču to koncentrācija ziedūdeņos ir ļoti neliela. Pēc savas būtības ziedūdens ir viegli aromātisks ūdens, kas atsvaidzina un tonizē ādu, ideāli piemērots lietošanai vasarā, drošs un saudzējošs ādai. 

Izlasi etiķeti!

Vispirms izpēti, vai ziedūdens ir dabisks. Izlasi sastāvdaļu sarakstu, jo pārdošanā mēdz būt arī dažādi destilēta ūdens, ēterisko eļļu, aromātvielu, emulgatoru un konservantu maisījumi, tiem var būt pievienots arī spirts, mākslīgās smaržvielas vai krāsvielas. Jutīgai, alerģiskai sejas ādai šie komponenti var izraisīt kairinājumu.

Ņem vērā, ka dabiskam ziedūdenim piemīt visas destilētajam augam raksturīgās īpašības un iedarbība. Ja tev ir alerģija pret kādu konkrētu augu, piemēram, pret kumelītēm, tad arī kumelītes ziedūdens var izraisīt alerģiskas izpausmes.

Ievēro aromterapijas principus – katra auga ēteriskā eļļa ir paredzēta kādam noteiktam mērķim, tāpat arī ziedūdens. Meklē uz etiķetes atslēgas vārdus, kādai ādai tas paredzēts: sausai, taukainai, iekaisīgai, alerģiskai utt.

Kā lietot?

  • Ziedūdeni visbiežāk izmanto tāpat kā toniku – tūlīt pēc ādas attīrīšanas.
  • Karstā laikā – lai tonizētu ādu un atsvaidzinātos. 
  • Kairinājuma un jutīguma mazināšanai, ādas nomierināšanai, piemēram, uz pārsauļotas ādas vai pēc liekā apmatojuma likvidēšanas. Jutīgai, alerģiskai, kairinātai ādai labi piemērots ir lavandas, kumelītes, piparmētras, ģerānijas, pelašķa ziedūdens.
  • Ūdens vietā, gatavojot maskas. 
  • Kompresēm un maskām. Pret pietūkumu un savilktas ādas sajūtu labi der kumelītes, rudzupuķes, rozes, jasmīnu ziedūdens.
  • Matu un galvas ādas kopšanai. Matiem piemērots ir nātres, rozes, pelašķa, piparmētras vai bērza ziedūdens.
  • Stresa un spriedzes mazināšanai. Sev tīkama aromāta ziedūdeni vari lietot ne tikai uz ādas, bet arī gaisa atsvaidzināšanai un mitrināšanai.

Konsultē "Dermatologijas klīnika" kosmētiķe Katrīna Upeniece. Pilns raksts lasāms žurnāla "Ieva" jūlija numura.