Aizvērt
Dermaclinic
Lv Ru En

ATRODI MŪS

Skanstes iela 50, 3. stāvs, Rīga, LV-1013, Latvija.

Karte

SAZINIES AR MUMS

TĀLRUNIS +371 67 847 102

MOB. TĀLR. -

MOB. TĀLR.

FAKSS -

E-PASTS dermaclinic@vc4.lv

Darba laiks

PIRMDIENA 09:00 - 19:00

OTRDIENA 09:00 - 19:00

TREŠDIENA 09:00 - 19:00

CETURDIENA 09:00 - 19:00

PIEKTDIENA 09:00 - 19:00

SESTDIENA x

SVĒTDIENA x

Seko mums

Facebook Twitter Draugiem Youtube

Vaksācija un skūšanās jaunām meitenēm - kad ir īstais laiks par to domāt?

Vienota vecuma, kad varētu uzskatīt, ka jauniete ir gatava vaksācijai, nav.
Kad meitenei vai jaunietei rodas diskomforta problēma un liekie mati sāk traucēt pašas uztverei, tad kopā ar vecākiem ir jādomā risinājums. Atbildi sniedz "Dermatoloģijas klīnika" dermatoloģe, preventatīvās medicīnas speciāliste Jana Janovska.

Ja meitenei nav nekādas diagnozes, kas traucētu veikt vaksāciju, tā ir pieņemama metode arī pusaudzēm. "Noteikti nevajag atstāt šo jautājumu bez risināšanas. Ja meitene jūtas diskomfortā ar šiem matiņiem, var rasties kompleksi," teic Jana Janovska.
Speciāliste norāda, ka neskatāmies uz meitenes vecumu kā uz problēmu un kā to var risināt tā, lai tas būtu ādas veselībai un cilvēka psihei nekaitīgāk.

Vaksācija vai tomēr skūšanās?

Tomēr katras meitenes vecākiem būtu jāpalīdz izvēlēties jaunietei piemērotāko matiņu likvidēšanas metodi – vai tā būtu skūšanās, vaksācija, epilācija vai lāzerprocedūras. Iespējams, ka vaksācija ir piemērotāka nekā skūšanās, jo skūšanās vairāk izjauc ādas mikrobiomu un mikrofloru.

Ir vērts zināt, ka pareizi piemērots vasks, pareizi veikta procedūra tīros apstākļos – bez nobrāzumiem, bez apdegumiem, ar pareizo vaska siltumu – arī jaunietes ādai kaitējumu nenodarīs. Vaksācija noteikti neradīs iegriezumu risku kā skūšanās.

Arī veikalā nopērkamās vaska plāksnes var lietot jaunietes matiņu likvidēšanai, vienīgi jāskatās, lai produkts ir kvalitatīvs. Pēc šāda vaska lietošanas jāraugās, vai nerodas alerģiska reakcija un āda netiek norauta pārāk dziļā līmenī.

Ja tomēr liekā apmatojuma jautājumā parādās kādas problēmas – iekaisuši vai ieauguši matiņi – to, kāda metode būs labāka, ieteicams izrunāt ar dermatologu.
Sākot likvidēt matiņus, noteikti ir nepieciešama pareiza ādas kopšana. Ja meitene izvēlas skūt, piemēram, kājas, jāatceras, ka tas jādara saudzīgā veidā – lietojot skūšanās putas un pēc tam jālieto mitrinošs līdzeklis, kas atjauno ādas aizsargbarjeru un mikrofloru. Tipiskākā kļūda ir pēc skūšanās lietot spirtu saturošus līdzekļus. Ja meitenei ir diagnoze, piemēram, paaugstināta matu augšana, ir iespējams pielietot citas metodes, piemēram, lāzerterapiju, kam tomēr būs vajadzīga vecāku atļauja, veicot pirms 18 gadiem.

Vairāk lasiet portālā "mammamuntetiem.lv"