Aizvērt
Dermaclinic
Lv Ru En

ATRODI MŪS

Skanstes iela 50, 3. stāvs, Rīga, LV-1013, Latvija.

Karte

SAZINIES AR MUMS

TĀLRUNIS +371 67 847 102

MOB. TĀLR. -

MOB. TĀLR.

FAKSS -

E-PASTS dermaclinic@vc4.lv

Darba laiks

PIRMDIENA 09:00 - 19:00

OTRDIENA 09:00 - 19:00

TREŠDIENA 09:00 - 19:00

CETURDIENA 09:00 - 19:00

PIEKTDIENA 09:00 - 19:00

SESTDIENA x

SVĒTDIENA x

Seko mums

Facebook Twitter Draugiem Youtube

Vēsture

VC4 Dermatoloģijas klīnikas vēsture

VC4 Dermatoloģijas klīnika (DK) šobrīd ir lielākais un modernākais šāda veida centrs Latvijā. Dermatoloģijas klīnikā strādā dermatologi, dermatovenerologi, lāzera procedūru speciālisti, podologi (ārstnieciskās pēdu aprūpes speciālisti), flebologi (vēnu ārsti), urologs, kosmetologs un plastikas ķirurgi. Klīnikā pieejama mūsdienīga visa veida akūtu un hronisku ādas slimību, kā arī vēnu slimību diagnostika un ārstēšana, izmantojot jaunākās tehnoloģijas un augsti kvalificētu speciālistu darbu. Pateicoties plašajām specializācijas iespējām, katrs ārsts padziļināti pārvalda to vai citu dermatoloģijas apakšnozari. VC4 dermatovenerologi regulāri izglītojas kvalifikācijas celšanas un specializācijas paplašināšanas mācībās, piedaloties gan vietējā, gan pasaules mēroga dermatologu kongresos, semināros un mācībās.

Klīnikas vizītkarte ir kompleksa diagnostika un ārstēšana, kur ārstu ciešā sadarbība nodrošina pacienta problēmu efektīvāko risinājumu. Klīnikā ārstu pakalpojumus var saņemt arī bērni no dzimšanas.

 

Secīgs ieskats vēsturē:

Dermatologi VC4 strādā no 1994. gada- tā izveidošanas brīža. Sākotnēji klīnika atradās Rīgā, K. Barona ielā un VC4 pacientus pieņēma daži ārsti, kas diagnosticēja un ārstēja ādas iekaisīgās u.c. slimības. Uz vietas bija iespēja veikt slimības diagnostiku ar tolaik vienīgo dermatoloģisko slimību padziļinātās diagnostikas metodi - ādas biopsiju. Savulaik, izdarīto ādas biopsiju skaita ziņā, VC4 bija līderis ne vien Rīgas, bet arī Latvijas mērogā. Deviņdesmito gadu beigās Latvijā bija aktuāla sabiedrības seksuālās veselības tēma, publiskojot arī seksuāli transmisīvo slimību jautājumu. Tāpēc, lai pievērstu pacientu uzmanību ārstēšanās iespējām, 1997. gadā VC4 apvienoja dermatologu kabinetus, izveidojot Ādas un seksuālās veselības aprūpes nodaļu (ĀSVA). Tajā sākotnēji strādāja četri darbinieki - divi dermatovenerologi (Dr. S. Zemvalde, Dr. E. Zvagūzis), viens imunologs (Dr. L. Līcītis) un medmāsa. Laika periodā no 1997. līdz 2001. gadam šai komandai pievienojās gan gados jauni tā laika dermatologi- V. Priedīte, R. Karls, S. Žīgure, L. Kapteine, gan arī Latvijas dermatoloģijas vēstures giganti- J. Ķīsis un R. Gūtmane.

1999. gadā VC4 dermatovenerologi savā ikdienas darbā sāka pielietot pirmo dermatoskopu - ierīci, kas ļāva palielinājumā pētīt uz ādas to, kas vizuālā apskatē nav redzams. Tolaik Latvijas ārstu dermatologu apmācību vadītāja, dermatoskopijas vadošā speciālista Dr. Raimonda Karla vadībā dermatoskopija kļuva par vienu no VC4 prioritārajiem virzieniem, kas centra ikdienas darbā tolaik bija rutīnas metode, bet daudzviet Latvijā vēl nesasniedzama.

1999.gada oktobrī par pirmo nodaļas vadītāju darbinieku sapulcē vienbalsīgi tika ievēlēts Dr. R. Karls, kurš vēlāk (līdz 2011.gada februārim) vadīja arī Estētiskās dermatoloģijas klīniku. 2011. gada februārī par klīnikas metodisko vadītāju tika iecelta Dr. K. Cīrule. Pēc 2015. gada februāra īsu laiku metodiskās vadītājas pienākumus pildīja Dr. L. Jacēviča. No 2015. gada augusta metodiskā vadītāja ir Dr. L. Kapteine, bet klīnikas administratīvā vadītāja- Z. Rēvalde, kura šos pienākumus pilda kopš 2013. gada nogales.

1999. gadā VC4 ĀSVA nodaļā sāka darboties arī viens no Latvijā pirmajiem ārstnieciskās pēdu aprūpes kabinetiem, kur veica ārstniecisko pēdu aprūpi kā pacientiem ar tulznām, kārpām, plaisājošu kāju pēdu ādu un citām problēmām, tā „diabētiskās pēdas” pacientiem. Tieši VC4 ĀSVA podoloģijas kabineta pieredze kļuva par visas Latvijas podoloģijas pamatu, izveidojoties Podoloģijas skolai.

2000. gadā dr. R. Karla vadībā Latvijā tika ieviesta digitālā dermatoskopija apvienojumā ar datorizēto pacientu datu bāzi, kas ļauj veikt precīzu ādas veidojumu datu digitālo apstrādi un saglabāšanu, nodrošinot augstas kvalitātes garantu ārsta darbam. To laiku pacienti arī šodien, konsultējoties pie ārsta, var apskatīt savu veidojumu tā laika attēlus.

Analizējot jauno tehnoloģiju sniegtās iespējas, VC4 dermatologi sāka pētīt, kā pašu spēkiem, neizmantojot ķirurgu palīdzību, veikt nelielas ķirurģiskas manipulācijas- noņemt ādas veidojumus, lipomas, nevēlamas dzimumzīmes, ārstēt ieaugušus nagus utt. 2000. gadā VC4 dermatologi sāka pielietot pirmo dermatoloģijas vajadzībām iegādāto lāzeri, kas ļāva alternatīvi risināt ķirurģiskās iejaukšanās nepieciešamību, neizgriežot ādas veidojumu, bet likvidējot to ar lāzera palīdzību no ādas virsmas. Par šadu iekārtu kļuva tā laika pasaules lāzeriekārtu ražotāju līdera kompānijas Sharplan lāzertehnoloģija Derma K, kas sevī ietvēra divu veidu lāzerus – ogļskābo CO2 un Er-YAG - modernākos zinātnes un tehnikas sasniegumus.

Sekojot medicīnas zinātnes attīstībai, VC4 ĀSVA nodaļa pamazām tika aprīkota ar mūsdienīgām iekārtām un lāzertehnoloģijām. 2001. gadā dažādu ādas medicīnisku un estētisku problēmu novēršanai dermatologi sāka pielietot intensīvi pulsējošās gaismas iekārtas (IPL) ar viļņa garumiem, kas bijas paredzēti liekā apmatojuma un nevēlamo asins kapilāru likvidēšanai.

Augšminēto tehnoloģiju ieviešana ikdienas darbā sniedza ārstiem iespēju piedāvāt pacientiem unikālu kopumu - „pilna apļa” dermatoloģijas pakalpojumus, t.i., sākot no problēmas diagnostikas līdz ārstēšanas taktikas izpildei vai operatīvas ārstēšanas veikšanai „uz vietas”. Šādu pakalpojumu kopumu, ko pacients varēja saņemt vienas dienas laikā, vienā ārstniecības iestādē un vienā nodaļā piedāvāja tikai VC4. Pateicoties šādai pieejai VC4 ĀSVA nodaļa ieguva popularitāti, sasniedzot augstus apmeklētības rādītājus.

Pakāpeniski palielinoties nodaļas estētiskās dermatoloģijas pakalpojumu klāstam, 2003. gadā VC4 ĀSVA nodaļu pārdēvēja par Estētiskās dermatoloģijas klīniku (EDK).

2004. gadā klīnikas ārstēšanas aprīkojumam pievienojās diožu lāzeri asinsvadu problēmu risināšanai, kā arī VC4 kļuva par pirmo Latvijā, kur ādas izmeklēšanai sāka pielietot augstas frekvences 20 MHz DermaScanC – augstfrekvences ultraskaņas ierīci, kas dod iespēju redzēt, analizēt ādas struktūras un izvēlētos piemērotāko metodi – ķirurģisku operāciju, lāzera vai citu terapiju ādas jaunveidojumu likvidēšanai.

2004.gadā notika neliela darbinieku rotācija, savu darbību pārtrauca J. Ķīsis, kura vietā darbā nāca Dr. L. Jacēviča.

2005. gadā sāka pielietot progresīvu dzimumzīmju, melanomu un citu ādas jaunveidojumu diagnostikas metodi- siaskopiju, kas ļauj noteikt ādas veidojumu lokalizāciju dziļumā un to trīsdimensionālo uzbūvi (3 D).

2007. gadā VC4 pirmais Baltijā ieviesa dermatoloģijas praksē unikālu ādas izmeklēšanas metodi - konfokālo lāzera mikroskopiju, kas aizvieto ādas biopsiju.

2007. gadā speciālisti sāka strādāt ar Ruby lāzeru, kas ļāva likvidēt tetovējumus, nevēlamo pigmentāciju un apmatojumu.

EDK telpas K. Barona ielā kļuva par šauru, tāpēc 2008. gada jūnijā klīnika pārcēlās uz daudz plašākām telpām Rīgā, Skanstes ielā un tika nodēvēta par Baltijā lielāko Estētiskās dermatoloģijas un plastiskās ķirurģijas klīniku . 2009. gadā šo nosaukumu nomainīja pret „Dermatoloģijas un ķirurģijas klīnika”, kam sekoja patreizējais nosaukums- „Dermatoloģijas klīnika”.

2008. gadā EDK lāzertehnoloģiju klāsts tika ievērojami paplašināts un tam pievienojās divas Lasering ražotāja CO2 lāzeri, KTP lāzers un citas tehnoloģijas, kas sākotnēji bija vienīgās Latvijā.

VC4, turpinot vērienīgu attīstību 2010. gadā izveidoja Baltijā modernāko VC4 struktūrvienību- Baltijas Vēnu klīniku (BVK) un Dermatoloģijas un ķirurģijas klīnikas telpās tika integrēta arī daļa no BVK.ietver konsultatīvo un ambulatorās ķirurģijas nodaļu ar moderni aprīkotu operāciju zāli un dienas stacionāru.

No 2011. gada Dermatoloģijas un ķirurģijas klīnika kalpo kā tehnoloģiju zinātnisko izmēģinājumu un apmācības centrs, Rīgas Stradiņu universitātes mācību bāze.

2011. gada nogalē klīnikai tika piešķirts starptautiskais kvalitātes vadības sistēmas sertifikāts saskaņā ar standartu ISO 9001:2008. Tas apliecina klīnikas sniegto pakalpojumu augsto līmeni sertificētajā darbības sfērā, kas aptver primāro un sekundāro veselības aprūpes pakalpojumu nodrošināšanu ambulatori un dienas stacionāros ar operāciju zāli

2012.gadā ieviesa jaunāko un modernāko MoleMax digitālās dermastokopijas iekārtu, kas sevī ietver vienotu dzimumzīmju kartēšanas sistēmu.

2013. gadā nagu sēnītes ārstēšanai sāk pielietot A. R. C. Diodes Fox (1064 nm) lāzeri.

2013. gadā klīnikas ārstniecības tehnoloģiju parks iegūst vērtīgus papildinājumus- CO2 frakcionētais lāzeri, ar kuru var veiktplastiskai ķirurģijai līdzvērtīgu lāzerprocedūru, unmultifunkcionālu ELOS plus diožu lāzeri ar radiofrekvences enerģiju.

2014. gadā dažādu asinsvadu problēmu, iedzimtu un iegūtu ādas pigmentu likvidēšanai sāk pielietot Vbeam™Perfecta lāzeri, kas iedarbojas uz pigmentācijas cēloni.

2014. gadā lāzerepilāciju sāk veikt ar CANDELA GentleLase Pro-U™ aleksandrīta (755nm) pagarinātā impulsa lāzeri ar patentētu ādas dinamiskās atdzesēšanas sistēmu (DCD).

2016. gadā hroniskas venozas mazspējas (HVM) endovenozai ārstēšanai speciālisti sāk pielietot EUFOTON "LASEmaR 2000-12W" lāzeri.

2016. gadā melnu un krāsainu tetovējumu, pernamento grimu un tumšo pigmentācijas laukumu uz ādas likvidācijai sāk pielietot Latvijā pirmo, DEKA Q-Switched Nd:YAG Laser (1064 nm) lāzeri.

2017. gadā sejas, kakla un dekoltē zonas ādas liftinga un rejuvenācijas, sejas ovāla korekcijas, periobriālo krunciņu un nazolabiālās rokas redukcija sāk pielietot augstas intensitātes fokusētas ultraskaņas ierīce Dublo HIFU ar kārtridžu.

2018. gadā “Dermatoloģijas klīnika” svinēja savu 10 gadu jubileju.

2018. gadā precīzai ādas jaunveidojumu diagnostikai un automātiskai salīdzināšanai sāk pielietot dermatoskopijas iekārtu ATMB Bodystudio + additional trichocopy components/ Foto Finder.