Pieteikties vizītei

STS slimību diagnostika un ārstēšana

STS slimību ārstēšana

Kas ir STS slimības?

Seksuāli transmisīvās slimības (STS) ir infekcijas slimības, kuras iegūst galvenokārt dzimumkontakta laikā ar inficētu partneri. Ar STS slimībām var inficēties vaginālā, orālā vai anālā seksa laikā vai saskaroties ar ķermeņa virsmām. 
Visbiežāk sastopamās STS slimības ir: gonoreja, trihomonoze, hlamidioze, ureaplazmoze, mikoplazmoze, sifiliss. Dzimumkontakta laikā var iegūt arī HIV, Herpes infekciju, atsevišķas ādas un parazitāras slimības. 

Kādas ir STS slimības pazīmes?

Slimības izpausmes var būt dažādas: neliels diskomforts dzimumorgānos, izdalījumi, sāpes, dzimumorgānu un vēdera lejasdaļā, dažāda veida izsitumi un čūlas. Neārstējot STS, simptomi var samazināties vai pat izzust, bet slimība paliek - tā neizzūd. Slimnieks ir infekciozs, var aplipināt savu partneri un vēl nopietnāk apdraudēt savu veselību.

STS slimību diagnostika

Lai STS slimības ārstēšana būtu efektīva, pacietam laikus jāvēršas pie speciālista - dermatovenerologa. 
Nepastāv universāls STS tests. STS slimību diagnostika ietver pacienta apskati, pēc nepieciešamības arī analīžu paņemšanu no urīnceļiem, dzimumceļiem, urīna analīzes, asins analīzes, u. tml. Pēc diagnozes precizēšanas tiek nozīmēta atbilstoša terapija. Pēc terapijas kursa beigām nepieciešams veikt atkārtotas analīzes, lai pārliecinātos, vai ārstēšana bijusi veiksmīga. Pie speciālista ieteicams ierasties arī profilaktiskos nolūkos.

STS slimību ārstēšana

STS slimību ārstēšanas plānu nosaka speciālists dermatovenerologs pēc izmeklējumu veikšanas. Ārstniecības veids ir atkarīgs no slimības veida. STS slimības ārstē ķirurģiski, ķīmiski (piem. HPV kārpas), ar higiēnas terapiju, ar medikamentozo (piem., antibiotiku) terapiju. Dažām STS slimībām (HIV/AIDS) nav efektīvas ārstēšanas metodes vai vakcīnas.

Speciālisti

Egīla Zvagūža portrets

Egīls Zvagūzis

Dermatovenerologs

Alise Huskivadze

Dermatologs, venerologs