Pieteikties vizītei

Plaukstas ķirurģija

Plaukstas locītavu, muskuļu un saišu problēmas var izraisīt traumas, darba apstākļi, kā arī dažādas slimības – diabēts, reimatoīdais artrīts, podagra, vairogdziedzera problēmas u.c. Saskaroties ar plaukstu un roku slimībām, cilvēks var izjust sāpes, tirpšanu, nejutību, zem ādas var veidoties bumbuļi, var rasties grūtības atliekt vai saliekt pirkstus un citas rokas daļas. Dažādi vingrojumu, palīglīdzekļi un medikamentozā terapija stāvokli var atvieglot, bet nereti pilnībā problēmu atsisināt iespējams vienīgi ar operācijas palīdzību.

Karpālā kanāla sindroms

Karpālā kanāla sindroms ir bieži sastopama slimība, kas īpaši bieži novērojama sievietēm. Slimība izpaužas kā jušanas traucējumi I-IV pirkstam, nakts sāpes. Karpālā kanāla sindroms visbiežāk skar vadošo roku un ir bieži sastopama arodslimība, kuras riskam pakļauti cilvēki, kas veic ilgstošu, smagu, vienveidīgu roku darbu (ofisa darbinieki, frizieri, zobārsti, konveijera līniju darbinieki u.c.). Karpālā kanāla sindroma iemesls ir nervu saspiedums plaukstas pamatnē vai kubitālajā kanālā.
Lai mazinātu slimības izpausmes, sākotnēji var veikt blokādes un stiepes vingrinājumus, bet pilnībā karpālā kanāla sindroms novēršams tikai ar operācijas palīdzību. Operācijas laikā tiek pārdalīta saite, lai samazinātu spiedienu karpālajā kanālā. Operācija likvidē roku un pirkstu tirpšanu, roku sāpes, muskuļu izdilšanu.
Operācija notiek lokālajā anestēzijā. Tās ilgums 30 min.

Higromas jeb plaukstas bumbuļi

Higromas ir  locītavu “trūces”, kuras pildītas ar locītavu šķidrumu – dzeltenu, caurspīdīgu, želejveidīgu masu. Nereti slimība attīstās no cīpslas maksts. Cēlonis visbiežāk ir  trauma. Kļūstot lielākiem, šie veidojumi var radīt sāpes un apgrūtināt kustības. Operācijas laikā veidojums tiek izņemts un, ja nepieciešams, veikta tā histoloģija.
Operācija notiek lokālajā anestēzijā. Tās ilgums 30 min.

Dipitrēna slimība

Dipitrēna slimība ir plaukstas saistaudu (palmārās aponeirozes) slimība, kas izraisa cietu mezgliņu veidošanos zem plaukstas ādas, tas izpaužas kā pirkstu savilkšanās un deformācija, tiek apgrūtināta pirk-stu atliekšana. Operācijas laikā tiek izņemti traucējošie saistaudi, likvidējot kontraktūru, un pirkstus ir atkal iespējams iztaisnot.
Operācija notiek vispārējā vai lokālajā anestēzijā. Tās ilgums 1-1,5h.

Stenozējošais ligamentīts

Stenozējošo ligamentītu jeb “ieklemmējušos” pirkstus rada ilgstošs smags un vienmuļš darbs. Tas var būt gan cīpslas tūskas dēļ, gan paša kanāla sašaurinājuma dēļ. Slimības simptomi: pirk-stu sāpes, pirkstu pamatnē virs cīpslām veidojas kustīgs sabiezējums, kura dēļ nevar saliekt un atliekt pirkstus. 
Operācija notiek lokālajā anestēzijā. Tās ilgums 30 min.

De Kervēna slimība (De Quervain)

Slimība rada sāpes īkšķa rajonā un nespēju atliekt pirkstu. Operācijas laikā apakšdelmā tiek iešķelta saite virs cīpslas, likvidējot sāpes īkšķī un plaukstā.
Operācija notiek lokālajā anestēzijā. Tās ilgums 30min.

Kubitālā tuneļa sindroms

Elkoņa locītavas apvidū esošais nervs dažādu iemeslu dēļ var tikt nospiests, radot tirpšanu pirkstos, pirkstu savilkšanos un spēka zudumu. Operācijas laikā tiek pārdalīta saite elkoņa locītavas rajonā un atbrīvots elkoņa nervs. 
Operācija notiek vispārējā anestēzijā. Tās ilgums 1h.

Grozītājmuskuļa sindroms (Pronatorsindroms)

Operācijas laikā tiek pārdalīta saite apakšdelmā, atbrīvots vidus nervs, likvidējot roku un pirkstu tirpšanu, roku sāpes, muskuļu izdilšanu.
Operācija notiek vispārējā anestēzijā. Tās ilgums 1h.

Speciālisti

Nonnas Tomiševas portrets

Nonna Tomiševa

Plastikas ķirurgs

Cenas

Ginekoloģijas nodaļas pakalpojumu cenas

Ķirurģijas nodaļas pakalpojumu cenas

Ķirurga - mamologa pakalpojumu cenas

Plastikas ķirurģija